אפל (Apple) רשמה פטנט חדש לשינוי זווית המכשיר בזמן תנועה ושימוש בפטנט זה יכול להציל את מכשיר ה-iDevice שלכם בעת נפילה.

משרד הפטנטים האמריקאי אישר לחברה את הפטנט המסוגל לזהות נפילה של מכשיר הטלפון מגובה מסוים, ובעת הנפילה הוא משנה את זווית המכשיר תוך שימוש בנתונים המגיעים משלל החיישנים במכשיר, כאשר המטרה היא לשנות לזווית האופטימלית ביותר בה המכשיר ייפגע ברצפה וכך למנוע נזק גדול עוד יותר. כאמור, על-מנת שהמנגנון לשינוי הזווית יפעל על החיישנים הללו להיות פעילים בזמן אמת.

בפטנט מתואר שימוש במנוע הרטט של המכשיר, רכיב שקיים זה מכבר בכל מכשיר iPhone ובטלפונים חכמים אחרים, אך ישנם גם תיאורים לשימוש בחומרה ייעודית ועתידנית יותר כמו פליטה של כבלים או פרופיל אווירודינמי נשלף (Retractable Airfoils).

לא מדובר בקונספט מופרך כל-כך למעשה. בשנה שעבר הציגה הונדה (Hunda) כיסוי למכשיר הטלפון שכולל בתוכו… כרית אוויר, אולם מדובר בהוכחת יכולות ולא במוצר שהחברה תכננה להוציא אל השוק. (מקור)

http://youtu.be/Ohp_PbYghWE

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.