אחד מאבי הדרך של סטיב ג’ובס, המנכ"ל המיתולוגי של אפל (Apple) שהוטמעה בחברה באופן משמעותי, הייתה שהחברה צריכה לשלוט בטכנולוגית הליבה של המוצרים שלה. אבן דרך זו היא נגזרת של דבריו האלמותיים של אלן קיי שבשנת 1982 ציין כי: "אנשים שהם באמת רציניים לגבי תוכנה, צריכים לבנות את החומרה בעצמם". גישה זו הייתה אבן הבניין עבור אפל מימי היווסדה ומאז (ובאופן כמעט מלא) ועד היום, החברה שמרה אינטגרציה מלאה בין החומרה שהיא פיתחה (ולאו דווקא בנתה בעצמה), לבין התוכנה שהיא פיתחה ובפרט מערכות ההפעלה OS X ו- iOS והשירותים הנלווים.

כעת מגיעים דיווחים נוספים שמגלים על הרחבת תחום הפעילות של אפל בתחום החומרה והבאת יכולות נוספות לתוך החברה. יכולות אלו מתבטאות בפיתוח המעבדים הגרפיים של מכשירי ה-iOS השונים, שכיום משתמשים במעבדים גרפיים המפותחים על ידי חברת Imagination Technologies, שמוכרת את הטכנולוגיה שלה באופן דומה לאופן בו חברת ARM מוכרת את הקניין הרוחני לטכנולוגית המעבדים שהיא מפתחת (ולא מייצרת).

האתר בלומברג מדווח שלפי מקורותיו אפל פתחה מעבדה בטיוואן, המעסיקה כ-50 עובדים אותם אפל הביאה מחברות כמו: AU Optronics Corp וקוואלקום. עובדים אלו מתמחים בטכנולוגיות הקשורות למסכי LCD ו-OLED, כשנראה שהמטרה של הפרויקט הוא לפתח טכנולוגיות מתקדמות יותר עבור מסכי LCD ומסכי OLED/AMOLED לעתיד הקרוב והרחוק. הדיווח מציין שהמהנדסים עובדים במעבדה על פיתוח טכנולוגיות למסכים של הטכנולוגיות הללו, לייצר מסכים חסכוניים יותר ודקים יותר, לשימוש במכשירי האייפון, האייפד והמק. בכך אפל תוכל לצמצם את ההסתמכות שלה על ספקיות המסכים שלה הכוללות את: LG Display, Japan Display וסמסונג, כשבמקום זאת אפל תוכל לפתח בעצמה את טכנולוגית המסכים ולבצע את הייצור שלהם במיקור חוץ, אצל יצרניות כמו AU Optronics הטיוואנית ו- Innolux. באופן דומה לאופן בו החברה מפתחת בעצמה את רכיבי ה- Ax שלה ומבצעת את ייצורם במיקור חוץ אצל סמסונג ו- TSMC.

לאור העובדה שמכשירי הסמארטפון והטאבלט הופכים להיות יותר ויותר דקים ולמעשה המסך, שהיה מאז ומתמיד שער הכניסה לשימוש במכשירי הסמארטפון ובפרט על סמארטפונים עם מסכי מולטי טאץ’, נראה כי המסך והטכנולוגיה שלו הופכים להיות נדבך חשוב מאין כמוהו במכשירי הסמארטפון. כבר היום המסכים של מכשירי האייפון מגיעים עמוסים בטכנולוגיה, בין אם מדובר במבנה הפיקסלים ואיכות המסך, יכולות להארה גבוהה לשימוש בפיצ’רים כמו Retina Flash True Tone, שמאפשר למסך ה- LCD של מכשירי האייפון 6s לשמש בתור פלאש True Tone לאופטימליות של צבע ההארה בהתאם לתאורת הסביבה. כמו כן מכשירי ה- 6s מגיעים עם 3D Touch שהופכים את המסך לעוד יותר מסובך מבחינה טכנולוגית, וגם עבה וכבד יותר, מה שהשפיע על הכובד ופרופיל העובי של מכשירי האייפון 6s בהשוואה למכשירי האייפון 6.

דבר נוסף הוא שכאשר טכנולוגית הסוללות דורכת במקום כבר מספר שנים, נראה כי הדרך היעילה ביותר להגדיל את זמן השימוש בסוללה מבלי לעבות אותה באופן ניכר, הוא לשפר את צריכת ההספק של הרכיבים הזללניים ביותר שהם המעבד (והמעבד הגרפי) והמסך. אפל כבר מטפלת בנושא של צריכת ההספק של המעבד באופן די מוצלח עם רכיבי ה- Ax, וכעת נראה שהמסך הוא היעד הבא של החברה.

כתב: נתי שוחט ופורסם לראשונה באתר iPhones