סירי, תפתחי לי את הדלת: כתגובה למכשיר ה-Echo של אמזון אותו השיקה אמזון (Amazon) אשתקד, עובדת אפל (Apple) על התקן בידור חדש המשלב, איך לא, את העוזרת הוירטואלית שלה.

על-פי הדיווחים, סירי תהיה בדמות רמקול בדומה בייתי וספק את היכולות המוכרות שלה. עם זאת, לא ברור בדיוק אילו פעולות יוכל לבצע התקן הבידור, אך סביר שמדובר בפעולות אותן מבצעים משתמשי האייפון כמו גם פעולות נוספות הקשורות לבית החכם בזכות התמשקות סירי עם פלטפורמת ה-HomeKit. למעשה, כבר היום משתמשי האייפון יכולים לבצע מגוון פעולות כגון כיבוי והדלקה של האור, פתיחה ונעילה של הדלת ועוד.

בנוסף, צפויה אפל לפתוח את ערכת הפיתוח (SDK) של סירי למפתחים צד שלישי – ייתכן כבר בחודש יוני הקרוב בעת ארוע ה-WWDC 2016, שבמהלכו תחשוף את מערכות ההפעלה הבאות שלה וכן מוצרים נוספים. למעשה, משמעות הדבר היא שמפתחים אחרים יוכלו להשתמש בקולה וביכולה של סירי ביישומים נוספים – כך שייתכן והתקן הבידור הוא רק קצה הקרחון.

אמנם אמזון הייתה הראשונה לחשוף את אמזון Echo, אך מיד לאחר מכן חברות נוספות הלכו בעקבותיה. גם סמסונג חשפה חודש שעבר את Otto, התשובה שלה בתחום, אולם מדובר באב-טיפוס וכלל לא ברור מתי היא מתכוונת להשיק אותו. גם גוגל חשפה את Google Home במהלך כנס ה-I/O שסביר שייזכה להצלחה לא מבוטלת. כך או כך, סביר שבזמן הקרוב נראה כי התחרות בתחום תגיע לשיאה.