אפל פותחת סניף ראשון בישראל: על פי הפרסומים, החברה תקים משרד רשמי בארץ בניהול של ניר אילון, עובד אפל בלונדון האחראי על הקשר עם מפעילות הסלולר המקומיות זה מספר שנים.

המשרד יוקם בהרצליה בניהולו של אילון אשר יהיה מנהל השיווק ויעסיק מספר עובדים שיתנו מענה לשוק המקומי וניהול היחסים מול היבואנים הרשמיים iDigital ו-C-Data שנוספה לאחרונה. המשרד גם יהיה אחראי על תקציב הפרסום אולם הוא אינו יהיה בקשר ישיר מול לקוחות וכי מדיניות העבודה לא תשנה בשלב זה.

צעד זה בהחלט יכול לקרב את אפל לשוק המקומי ויאפשר לה להכיר טוב יותר את הצרכים ולהיות קשובה יותר ללקוחות. ייתכן כי בעקבות פתיחת הנציגות, תיסלל הדרך לחנות אפל רשמית בעתיד, ותאפשר שירות טוב יותר לצרכן.

הכנסת C-Data לשוק הצליחה להגדיל את מכירות מכשיר האייפון בישראל כשעל פי נתוני IDC, ברבעון הראשון של השנה נמכרו 214 אלף מכשירי אייפון לעומת 196 אלף מכשירי גלקסי של סמסונג, זאת לפני השקת ה-Galaxy S5 שהשפיע על הנתונים ברבעון השני של השנה.

זוהי לא הפעם הראשונה שבה אפל מבצעת השקעות בישראל. לפני מספר שנים רכשה את חברת אנוביט ופריים-סנס והיא מפעילה מרכז פיתוח גדול ברעננה ובחיפה, אולם זו פתיחת משרד רשמי של החברה העוסק בשיווק ופרסום מוצריה מעיד כי היא מעוניינת להשקיע בשוק הישראלי גם בתחום של מוצרי הצריכה ולהתחרות כנגד LG, סמסונג ואחרות שכבר מפעילות משרדים דומים.

תמונה: pingping cc flickr