חושבים שאתם בעלי חוש טכני מיוחד ומסוגלים למצוא חולשה במערכת ההפעלה של אפל (Apple)? היצרנית האמריקאית מציעה כספי בגובה מקסימלי של 200,000 דולר להאקרים ומפתחים שיוכיחו את כישרונם באבטחת מידע ויסייעו במציאת פרצות אבטחה.

"אנו שמחים להודיעה על תוכנית Security Bounty Program." אמר איוון קרסטיק (Ivan Krstic), ראש אבטחת המידע בחברה האמריקאית במהלכו של כנס Black Hat 2016 שנערך בימים אלו בלאס ווגאס. מטרת התוכנית היא לצמצם פגיעות במערכת ההפעלה העתידית שתשוחרר בספטמבר השנה, iOS 10, ורצונה למגר את תופעת הפריצות על ידי גופי הביטחון – כפי שקרה במקרה של המחבל שביצע את הפיגוע בסן ברנרדינו.

התוכנית תהיה בהזמנה בלבד למפתחים וחוקרים שגילו בעבר פרצות אבטחה במוצרי החברה. אפל תשתף ותתייעץ עם חברות נוספות כדי שיסייעו לה למצוא באגים שונים במערכת. בין היתר, יצטרכו המפתחים להוכיח את כישרונם ולהראות לחברה כיצד הם מצליחים לחדור למכשירי ה-iDevice ללא עזרה חיצונית ועל סמך החולשות שגילו וכן לדלות מידע ממכשיר נעול בקוד גישה כמו גם לחדור לאייפון עצמו ללא הקשת קוד הגישה ועוד.

אפל תציע פרסים כספיים שונים בהתאם לרמת הגילוי בגובה של מינימום 25,000 דולר. בכך היא מצטרפת לחברות הטכנולוגיה הגדולות כמו מיקרוסופט, פייסבוק יאהו וגוגל ששילמה כבר למעלה מחצי מיליון דולר בשנה שעברה על איתור פרצות אבטחה במערכת האנדרואיד.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.