גלגולו של כפתור: עד מכשיר ה-iPhone 5, שימש כפתור הבית כחזרה למסך הראשי וככפתור לריבוי משימות (מולטיטסקינג), כאשר ב-iPhone 5S שולב בו לראשונה גם חיישן טביעת אצבע. כעת, נראה כי על-פי השמועות מתכננת אפל להפוך אותו גם ללחצן פיזי שישלב בתוכו בקר משחקים (ג'ויסטיק).

על סמך פטנט שהגישה החברה עוד בשנת 2013, ייתן כי אפל מתכננת לשלב את בקר המשחק כבר במכשיר האייפון הבא (iPhone 6S) וכי נתגלו מספר אלמנטים חומרתיים חיצוניים בכפתור הבית, המרמזים לשילובו של הבקר, דבר שוודאי ילהיב חלק מחובבי המשחקים בנייד. בנוסף, ניתן לראות על פי התרשימים כי כפתור הבית יכול לבלוט מעט החוצה כמעין כפתור צף, מה שיאפשר את קיומו של הבקר ומרחב תנועה ושליטה.

עוד מציין התרשים, כי לכפתור הבית יהיה למעשה שני מצבים ואילו המשתמש יוכל לבחור את המצב בהתאם לשימושו הוא: במצב רגיל בו אינו נדרש שימוש בבקר לצורך משחק ויתפקד ככפתור בית רגיל, וכאשר יחליט לשחק במשחק, יוכל להמשתמש ללחוץ על הכפתור כלפי פנים – מה שיחשוף את הבקר החוצה.

Apple may turn iPhone Home button into a joystick (2)

יתרונות שילוב בקר משחקים בכפתור הבית ברורים לכולם, שכן עד היום נאלצו השחקנים הכבדים להשתמש באצבעותיהם על גבי המסך, במשחקים למינהם, מה שהיה מסתיר חלק נכבד מהמסך עצמו ומקשה על השליטה המדויקת, ובעזרת הפטנט יוכלו מפתחי המשחקים לייצור ולבנות יישומים שיתוכננו במיוחד עבור הבקר, אם וכאשר ישולב.