החברה מקורפנטינו הודתה כי ב“אחוז קטן” של מכשירי iPhone 5 ישנה בעיה בכפתור הגורמת לו להפסיק לפעול ובשל כך היא פותחת בתוכנית להחלפה עבור המכשירים הפגומים. “אפל קבעה כי מנגנון לחצן השינה/הפעלה על אחוז קטן של מכשירי iPhone 5 עלול להפסיק לעבוד או לעבוד לסירוגין”, נכתב באתר החברה. “אפל תחליף את מנגנון הכפתור ללא תשלום, בדגמי ה-iPhone 5 שבהם נמצאה הבעיה”.

התקלה התגלתה לאחר תלונות משתמשים בפורום של אפל והיא ידועה כבר זה זמן, אולם מדובר ככל הנראה בכמות מכשירים קטנה יחסית. התקלה נעוצה במנגנון הפנימי במכשיר ה-iPhone 5 כך שכפתור השינה/הפעלה עדיין לחיץ אך הוא אינו מעביר את הפקודה האלקטרונית ולכן מערכת ההפעלה אינה מזהה את הפקודה. לדברי אפל, המכשירים בעלי סיכון הם אלו שיוצרו החל מחודש מרץ 2013 וכרגע התוכנית מיועדת לתושבי ארה”ב לאחר מילוי פרטים באתר.

זו לא הפעם הראשונה בה מכשיר ה-iPhone 5 מככב בכותרות בשל תקלות. מיד עם השקתו ב-2012 התגלה כי ישנם עיוות במסך בלחיצה עליו, תמונות שרופות ואפקט של אור סגול בעת הצילום וכמובן אי אפשר לשכוח את תקלת המפות הידועה לשמצה.

שתף:

Apple iPhone 5

מכשיר ה-iPhone 5 הוכרז בספטמבר 2012, בעל מסך 4 אינץ' ברזולוציה 640x1136, מבוסס על מעבד Dual-core 1.3 GHz וזיכרון RAM של 1GB. המכשיר רץ על מערכת iOS בגרסה 7, מצויד במצלמה 8 מגה פיקסל 3264x2448 וסוללת 1140mAh. הוא היה למכשיר הראשון של אפל שנמכר גם בצבע זהב.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • שליקו

  מה לגבי לקוחות פה בארץ?
  זו תקלה מתסכלת.

 • ב.ס

  מה עם לקוחות בארץ? החלפתי את הכפתור כבר פעמיים וזה כל הזמן חוזר

 • kobi

  אני עם אייפון 5 וחי עם התקלה ושמח לשמוע שיש לקיחת אחריות, השאלה מי בארץ לוקח אחריות על התיקון.

  האם יש לכם מידע אם ניתן בארץ לטפל בתקלה גם ?

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   חברות הסלולר הם אלה שיתקנו במסגרת התוכניתש ל אפל (רק הן שיווקו את האייפון רשמית בארץ בתקופה הזאת)

 • ישראלי

  מה עם אנשים בארץ? לאח שלי את זה … אולי תעשו בדיקה של הנושא?

 • אני

  איזה טעות הם עשו במפרט שלו…
  גם סוללה לא בנפח הנכון . טעו בצבע שלו

 • א.א.

  גם אם באיחור, שירות לקוחות ראוי לציון. אני מקווה שחברות אחרות יאמצו סטנדרטים דומים (*שיעול* סמסונג *שיעול*).

 • גהג

  מה עם אנשים בארץ? לאח שלי קרה