חרף הביקורות הרבות אותן ספג המכשיר עקב מחירו הגבוה יחסית ואי עמידתו ביעד המכירות כפי שהציבה לעצמה, משיקה אפל את מכשיר האייפון 5C במהדורת ה-8 ג'יגה. 

מסתבר שהשמועות טרם ההשקה היו נכונות: החל מהיום, מושק מכשיר הדגל המשני של החברה בנפח 8 ג'יגה ויהיה זמין לפי שעה באירופה בלבד. הבוקר פרסמה חברת התקשורת הבריטית O2 את המכשיר בדף הבית שלה כאשר מחירו עומד על כ-409 פאונד (כ-2350 ש"ח). בנוסף, ניתן למצוא את המכשיר כאמור גם באתר הרשמי של אפל שמצטרף למעשה לחבריו המוצעים בנפחים של 16 ו-32 ג'יגה.

iphone 5c 8gb

המדינות שיחלו למכור את המכשיר הינם בריטניה, צרפת וגרמניה, אך צפוי להגיע בקרוב מאוד גם לשוק האוסטרלי ואף לשוק הסיני, שם יוגדר כמכשיר ביניים. כפי שסברו תחילה, מחירו של המכשיר יעמוד על כ-429 פאונד  (כ-2470 ש"ח). בנוסף להשקתו של מכשיר האייפון 5C, מסירה אפל מהמדפים את מכשיר האייפד 2 ומקדמת את מכירותיו של מכשיר האייפד 4שיוצע במחיר זהה למחיר בו הושק האייפד 2. המכשיר יוצע למכירה בנפח ה-16 ג'יגה במהדורת ה-WiFi בלבד במחיר של כ- 400 דולר, בנוסף למהדורת ה-3G של המכשיר, אותו ניתן יהיה להשיג במחיר של כ-530 דולר.

חברת iDigital, המייבאת את מוצרי אפל לישראל מסרה בתגובה כי: "טרם ידוע האם וכאשר יושק המכשיר בארץ. פרטים בנוגע למחירו, אם יושק, יפורסמו בנפרד".

שתף:

Apple iPhone 5c

מכשיר ה-Apple iPhone 5c הוכרז בספטמבר 2013, בעל מסך 4 אינץ' ברזולוציה 640x1136, מבוסס על מעבד Dual-core 1.3 GHz וזיכרון RAM של 1GB. המכשיר רץ על מערכת iOS בגרסה iOS 7, מצויד במצלמה 8 מגה פיקסל וסוללת 1510mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • כנסו למבינים

  שלום לכולם,
  בלי קשר לכתבה, אני רוצה להביע את עמדתי. עכשיו כולם התחילו לזלזל באייפונים. אני מסכים שהlg והסמסונגים מכשירים מצוינים. אבל, אתם מורידים ערך מהאייפונים. יש לי אייפון 5c מעודכן לios 7.1 והוא רץ חלק, לא נתקע ולא עושה לי שום בעיות. אני שוב מזכיר שאני לא אומר שהסמסטנגים וכו׳ פחות טובים (להפך, הם מכשירים מצוינים) אבל גם אפל טובים מאוד.

 • בולי

  המחיר לא שווה את זה כמובן. אחרי הרבה מחשבה על האייפון 5C נראה לי שזה פשוט תרגיל עסקי כדי למכור יותר 5S… יש כזאת שיטה מוכחת שפעם קראתי עליה.

  המכשיר עצמו מעולה אבל המחיר על הפנים.

 • אפילו שהעץ ממש יפה ואינטואיטיבי
  -הם טיפסו על עץ גבוה מידי.

 • אליה דהן

  אפל סתם עוד מכשיר להוסיף לא משתלם לכם!!!! הייתם עושים את ה5c זול יותר והייתם פותרים את כל הבעיות! !!!!!!! (והרבה אנשים מעדיפים מכשיר דגל 5 ולא סתם מכשיר 5c)!!

 • חמוריקו

  מוזר אבל אין מה לעשות…

 • דניאל

  במקום להוריד נפח שיורידו מחירים

 • מני עמדי

  דיי בחייאת ראבקק!! 2350 שקל ?!!?
  אני מוסיף עוד 400 שקל קונה נוט 3 32ג'יגה!!

 • א.א.

  הוא לא דומה ל5S, הוא זהה ל5, עם מסגרת שונה ואני חושב שסוללה מעט גדולה יותר.

 • א.א.

  אני חושב שלרכוש מכשיר כזה תהיה טעות ולדעתי זה צעד לא חכם מצד אפל.
  המכשיר כשלעצמו אינו הבעיה, נפח האכסון הוא הכי בעייתי: 8GB זה מעט מדי, התכנים של היום איכותיים יותר וכתוצאה מכך כבדים יותר- כל תמונה או וידאו שוקלים יותר, מוזיקה בפורמט איכותי יותר ומתוך 8GB ברוטו, בערך 1GB הולך למע' ההפעלה. אם רוצים לצלם ולאחסן מעט מוזיקה, נותר מעט מאוד מקום להתקנת אפ' ואחסון המידע שלהן. באירופה זה אולי עוד בסדר למשתמשים קלים שמאחסנים הכל בענן, אך בסין אנשים נוטים לאחסן המון על המכשיר שלהם. בנוסף, להבנתי צריך כ3GB פנויים כדי לעדכן את מע' ההפעלה, מה שעלול לחייב מחיקת מידע כדי לפנות מקום לעדכון- מסוג הדברים שמי שרוכש אייפון לא רוצה להתעסק איתם. אם זה האייפון הראשון של לקוח, ייתכן שהוא לא יותיר את הרושם הטוב ביותר, זה מנוגד בעיניי לאתוס של אפל בעניין חתירה לשלמות. אני יודע שבעבר יצאו דגמי אייפון עם נפח מצומצם, אך היום זה כבר לא מספיק.
  רק לשם השוואה, במחיר הזה ניתן לרכוש מכשיר דגל אנדרואידי חדש, או בפחות מחצי מחיר, מכשיר ביניים מעולה דוג' הMOTO G עם נפח אכסון כפול. אפל בהחלט צריכה להיכנס לשוק הביניים, אך אני חושב שדגם 8GB הוא לא הדרך הנכונה לעשות זאת.

 • מעוניין לדעת

  האם ניתן להגדיל את נפח המכשיר בעזרת כרטיס זיכרון?!
  מפרט המכשיר?!
  מחירו גבוה בהתחשבות למכשיר בינוני?!

  • nexus 5

   לא,
   דומה לאייפון 5S רק עם פלסטיק בלי מתכת ובלי חיישן טביעות אצבע.
   לדעתי כן.