כשבוע לאחר השקת ה-iTunes Music Store כאן בארץ, כעת ההיצע של אפל לקהל הישראלי מתרחב גם לסרטים. החל משעות הבוקר של יום רביעי, מי שנכנס ליישום ה-iTunes דרך המחשב או דרך ה-iDevice יכל להבחין כי כעת גם לשונית ה-Films קיימת.

מבדיקה ראשונית, ההיצע של החנות היא דיי רחבה, אך עדיין לא באותו היקף של החנות האמריקאית (למשל הסרט Ted עדיין לא מופיע בחנות הישראלית), שזה דווקא מפתיע, מהסיבה שבחנות המוזיקה ישנו את כל ההיצע שאפל יכולה להציע, כולל אמנים ישראליים שאט אט נכנסים לחנות עקב חתימה של אפל עם אקו"ם (ארגון זכויות המוזיקה הישראלי המייצג למעלה מ-7800 אמנים ויוצרים ישראלים). עוד נוכל לראות גם סרטים בעברית עם כתוביות בעברית, ולהפתעתנו גם סרטים עם דיבוב עברי מלא כולל העטיפה המקומית.

רכישת סרט באיכות HD תעלה כ-59.90 ש"ח ($19.99 באמריקאית) ובאיכות SD נפרד מ-49.90 ש"ח ($14.99 באמריקאית). השכרת סרט באיכות SD תעלה 14.90 ש"ח ($3.99 באמריקאית) ו-HD תעלה 17.90 ש"ח ($4.99 באמריקאית), כשהמחירים בחנות הישראלית זולים מזו האמריקאית. כל סרט שיירכש כמובן יסתנכרן עם ה-iCloud של אפל ואם הרוכש בעל מכשיר iDevice נוסף, הוא יסתנכרן באופן אוטומטי למכשיר עצמו ויהיה זמין לצפייה.

כרגע, אפל מציעה יותר סרטים לרכישה מאשר להשכרה, כשרק הסרטים הפופולריים זמינים להשכרה בשלב זה. סרטים ישנים יותר כלל לא מוצעים להשכרה. כעת, כל מה שנותר לקוות שהחנות שהיא הדובדבן בקצפת (אם תשאלו אותנו) – סדרות טלוויזיה – תושק כאן בארץ ואז נוכל להינות גם מסדרות מחו"ל וגם מסדרות ישראליות שיהיו מרוכזות במקום אחד.

-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".