אחרי הסערה שהתרחשה בשבוע האחרון בה יותר מ-600 אלף מחשבי מקינטוש נדבקו בסוס טרויאני, אפל משחררת עדכון דחוף למערכת ה-OS X. מדובר בעדכון השני במספר שאפל שיחררה ביומיים האחרונים למערכות Lion ו-Snow Leapard המיועדים לסגור את הפירצה החמורה. את העדכון ניתן להוריד דרך מערכת העדכונים הפנימית של המערכת ומכונה Java for OS X 2012–002.

הוירוס שנתגלה ביום חמישי האחרון זוהה עוד בשנה שעברה, אולם רק השבוע הוא חולל רעש ברשת כאשר חברת האנטי וירוס הרוסית Dr. Web גילתה כי הוא מנצל פירצה של Java ומתקין את עצמו בחשאי על מחשב המשתמש. הוירוס המכונה “Flashback” מסוגל לאסוף נתונים אישיים כמו סיסמאות ומידע אישי ולהעביר אותם לפורץ כאשר למעלה מ-600 אלף מחשבים כבר נדבקו. על פי הנתונים שחברת האנטי וירוס פרסמה, למעלה מחצי מהמחשבים שנדבקו נמצאים בארה”ב, כ-20% בקנדה והשאר באירופה ואסיה, ומה שמוזר בסיפור הוא שהוירוס היה מוכר עוד לפני כן, ואפל התמהמה מסיבה מסויימת ולא הוציאה את הטלאי עדכון מוקדם יותר שאולי יכל למנוע הדבקות של מחשבים נוספים.

עוד מוקדם לומר האם גם מערכת ה-OS X, עד כמה שכולם טענו כי היא “חסינה לוירוסים”, יכולה להיות פגיעה והאם הוירוס Flashback הוא למעשה רק תחילת הסיפור.

צילום: akatchen cc flickr

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.