חוקרי אבטחה זיהו עוד פרצת אבטחה ב-iOS, אשר יכולה לאפשר להאקרים להשתלט על המכשיר ולקבל גישה למידע אישי. גם הפרצה הזו דורשת ביצוע פעולה על ידי המשתמש, אז מה השתנה הפעם?

בניגוד לפרצות העבר אשר מסוגלות לצבע פעולות ברמה המקומית, פרצה זו המכונה 'Trident' וקיימת בכל מכשיר iPhone (אייפון) מגרסה iOS 9.3.4 ומטה, מאפשרת לא רק גישה לתכנים האישיים אלא גם שינוי הגדרות במכשיר וביצוע פריצה (Jailbreak) למכשיר והכל בשלט רחוק.

היא התגלתה על ידי חוקרי האבטחה של חברת Lookout ו-Citizen, שלדבריהם הפרצה מנצלת שלוש נקודות תורפה ידועות במערכת ההפעלה הניידת של אפל. החוקרים טוענים כי הצליחו להתחקות אחר המקור לפרצה, זאת לאחר שפעיל זכויות אדם בין 46 קיבל הודעת טקסט חשודה במכשיר האייפון שלו עם קישור לאתר מסוים. אותו פעיל שלח את המסרון לחברת Citizen ואלו הגיעו למסקנה כי את תוכנת הריגול סיפקה חברה ישראלית NSO מהרצליה המפתחת כלים לחברות סייבר.

הדברים הובאו לידיעת אפל לפני כחודש ואמש היא שחררה עדכון אבטחה דחוף בגרסת iOS 9.3.5 ועל כן מומלץ לעדכן את מכשירכם. עוד יותר מומלץ, כמו תמיד, לא ללחוץ על קישורים שאתם לא מכירים ולהפעיל שיקול דעת רגע לפני שמבצעים פעולות שלא נראות לכם הגיוניות. פשוט יותר, נכון?