חברת המחקר Gartner פרסמה דו"ח שקובע כי אפל ׁ(Apple) עקפה ברבעון האחרון של 2014 את סמסונג והפכה ליצרנית שמוכרת הכי הרבה טלפונים חכמים ברחבי העולם. לפי הדו"ח, אפל מכרה 74.38 מיליון סמארטפונים בסוף שנת 2014, בהשוואה ל-73.03 שמכרה סמסונג באותה התקופה.

הדו"ח משער כי השקתם של ה-iPhone (אייפון 6) ו-iPhone 6 Plus (אייפון 6 פלוס) היא זו שבעיקר תרמה לעניין, והעובדה כי החברה עברה למסכים גדולים מאי פעם גרמה לרוב הלקוחות שלה לשדרג את המכשיר שברשותם, ולחלק ממשתמשי האנדרואיד לנסות משהו חדש. סמסונג, לעומתה, ממשיכה לאבד לקוחות באופן קבוע מאז שהגיעה לשיא ברבעון השלישי של 2013.

במקומות הבאים ברשימה נמצאים Lenovo (מקום 3), Huawei (מקום 4) ו-Xiaomi (מקום 5). בנוסף מציין הדו"ח כי במהלך 2014 נמכרו 1.2 מיליארד סמארטפונים ברחבי העולם, שזו עלייה של 28.4% מהשנה שעברה, וכמות זו מהווה כשני שליש ממכירות הטלפונים הניידים בעולם.

 • שתיים

  וזו הגדולה של אפל, עם מכשיר דגל אחד בכל שנה (למעט השנה הנוכחית) עם מחיר פתיחה גבוה בשוק ועדין כאשר לוקחים את מכשירי הדגל של כל החברות גם יחד כולל דגמי משנה, הם עידן לא מגיעים לסך המכירות של מכשירי אפל.
  כנ"ל לגבי טבלאטים ומחשבים ניידים.

 • יצחק

  אפל הייתה ותישאר החברה האיכותית ביותר!
  מה לעשות שמכשיר של אפל מחזיק יותר מעמד מאשר מכשיר סמסונג? לדוגמא אייפון 4 שיצא ביחד עם הגלאקסי אס1 ונחשב מתחרה שלו הרבה יותר נפוץ? כמה מכשירי אייפון 4 נשארו בשוק לעומת גלאקסי אס1?
  אפל עוקפת את סמסונג בהרבה! וזה עוד עם מכשיר אחד או מקסימום שניים (לדוגמא אייפון 6 ו-6 פלוס), כאשר לסמסונג 40 מכשירים, כל מכשיר כמה גירסאות; מיני, יאנג, פלוס, אדוונס, ועוד…

 • פיפוש

  המספר הזה מטורף בעיקר כשמתחשבים בעובדה שלסמסונג ולשאר יש אלטרנטיבות זולות הרבה יותר ומספר רב של מכשירים שהן מייצרות ולאפל רק שני מכשירים, ויקרים מאוד יש לומר..