ההכרזה של אפל (Apple) על מכשירי ה-iPhone 6s בחודש שעבר לא הפתיעה רבים. כבכל שנתיים, גרסת ה-s מציגה לרוב שינויים קטנים ושדרוגים שאינם משמעותיים יתר על המידה. גם לסקירה של הדור החדש לא באנו עם ציפיות רבות במיוחד לאור הניסיון של השנים הקודמות. ומה בכל זאת השתנה? באדיבות חנות iStore לקחנו את המכשיר החדש לבדיקה.

אריזה זהה אך חזקה

הדור החדש נראה זהה לקודמו. כל כך זהה, שלא תצליחו למצוא את ההבדלים בין הדגמים, אולי עד שתנסו לעקם אותם. כלקח משנה שעברה, אפל עברה לשימוש באלומיניום מסדרת 7000 הנחשב לחזק הרבה יותר, מה שלא שינה את המראה החיצוני. עדיין לדעתנו הוא אחד המכשירים היפים כיום ועומד בקטגוריה של ה-Galaxy Note 5 או ה-Galaxy Edge Plus החדשים. ה-6s חזק יותר פיזית מה-6 אך הוא גם עבה יותר, 7.1 לעומת 6.9 מ"מ, אבל הוא גם שוקל יותר אך לא באופם משמעותי מידי: 143 לעומת 129 גרם.

בפנים נמצא שבב ה-A9 החדש של אפל, שלדברי החברה מהיר במספר מונים בהשוואה לדור הקודם ה-A8, ומציע בעיקר ביצועים גרפיים משופרים. מלבדו, יש גם שבב ה-M9 האחראי על החיישנים השונים שאחראי לאפשרות לקרוא לסירי (Siri) בכל זמן שרוצים על ידי שימוש בפקודה Hay Siri עם iOS 9, בדומה ל-OK Google באנדרואיד (Android).

יכולות נוספות שהמערכת מספקת לנו היא בין היתר אפשרות לשוחח עם סירי בשפה טבעית יותר, חיפוש בתוך אפליקציות ושיפור בחיי הסוללה, המתבטא גם במסך ניהול וצריכת סוללה המציג למשתמש מי מהאפליקציות משתמשות בה יותר מאחרות.

Apple-iphone-6s-back-camera-2

החידוש הגדול: 3D Touch

רבות דובר על הטכנולוגיה שתוסיף שכבה נוספת של ממשק במכשיר הטלפון, ואפל עושה זאת לראשונה עם ה-3D Touch. טוב, בעצם השנייה אחרי ה-Huawei Mate S, אבל הראשונה שכללה אותה במוצר שיצא לצרכן. ואכן, מדובר במהפכה קטנה עבור משתמשי ה-iPhone.

במה מדובר? מסך המזהה את עוצמת הלחיצה ומערכת המגיבה בהתאם. ניתן לבצע בזכות הטכנולוגיה הזו מספר רב של דברים. למעשה מדובר בשכבות רבות של ממשק משתמש שמאפשרות לבצע פקודות שעד היום דרשו מהמשתמש לבצע מספר רב של פעולות. כך שאם רוצים, לדוגמה, לצלם תמונת סלפי, עד היום זה דרש להיכנס לאפליקציית המצלמה, לחפש את הכפתור למעבר לתמונה עצמית וללחוץ עליו. עכשיו, במקום זאת, לחיצה חזקה על צלמית המצלמה פותחת תפריט מהיר ממנו ניתן לבחור את האפשרות הרצויה. כזה פשוט וכזה מהיר.

באותו אופן ניתן לבחור את הפעולות המהירות (Quick Actions) באפליקציות השונות של אפל עצמה, אבל גם באפליקציות צד שלישי כמו טוויטר (Twitter) בה ניתן לבחור לכתוב הודעה או לבצע חיפוש, שאזם (Shazam) בה ניתן לבצע חיפוש שירים מהיר עוד יותר, דרופבוקס (Dropbox) בה ניתן לבחור להעלות קבצים ולבצע חיפוש, ועוד.

מלבד הפונקציות במסך הבית, יש לטכנולוגיה שימושים נוספים בתוך האפליקציות, יכולת שאפל מכנה Peek and Pop. לחיצה חזקה על קישור בדפדפן ספארי (Safari) מספקת תצוגה מקדימה. לחיצה חזקה עוד יותר פותחת את הקישור בלשונית על מסך מלא. באותו האופן ניתן לקרוא מיילים באופן זריז, וכן לראות תצוגה מקדימה בזום במפות.

כל לחיצה כזו מלווה במנוע רטט חדש שפותח במיוחד הממוקם בגב המכשיר ומכונה Taptic Enging, שחייבים להודות שהוא נותן את הדבר הקרוב ביותר ללחיצה על כפתור פיזי.

רשימת האפליקציות התומכות בטכנולוגיה זו הולכת וגדלה. אבל, עד שנראה כמות גדולה הרבה יותר, כמו גם תמיכה במשחקים, שיכולה להיות דבר מהפכני בפני עצמו, יחלוף לא מעט זמן, אבל הדרך בהחלט נכונה ונותנת יתרון בולט לאפל.

Apple-iphone-6s-back-camera

מצלמה ב-4K

בדגמים החדשים אפל שדרגה את המצלמה, הן בחלקו הקדמי של המכשיר והן בגבו. כך במקום 8 מגה פיקסל בדור הקודם, מצלמת ה-iSight שודרגה ל-12 מגה פיקסל עם תמיכה בצילום וידאו ב-4K (ויש גם ייצוב תמונה ב-6s Plus), והמצלמה בחלקו הקדמי החשובה כיום לא פחות לחובבי צילומי הסלפי שודרגה מ-1.2 מגה פיקסל ל-5 מגה פיקסל וזה כבר שינוי משמעותי.

בפועל, כמעט שאין הבדלים בתוצאה הסופית בהשוואה לדור הקודם, לא שיש לנו תלונות כי האיכות טובה מאוד, במיוחד רואים זאת בצילומי מאקרו שיצאו חדים וממוקדים וכי עיקר ההבדל הוא כאמור במצלמת הסלפי הקדמית, שם נוספה גם אפשרות לשימוש במסך כפלאש קדמי בעת צילום בסביבה בתאורה חלשה.

 photo IMG_0026_zpskyb6iddc.jpg  photo IMG_0021_zpsuhqzyx15.jpg  photo IMG_0015_zpsic4jyfks.jpg

לשדרג?

כפי שפתחנו את הכתבה, זה לא שנה של שינויים גדולים, אלא פלוסים קטנים שחלקם ימצאו אותם שימושיים. כן קיבלנו מכשיר חזק יותר, מהיר יותר, מצלמה משודרגת וחשוב מהכל – טכנולוגיית 3D Touch שעתידה להיכנס לכלל הטלפונים של אפל וגם של היצרניות המתחרות.

מי שברשותו iPhone 6 אין לו סיבה רבה לקנא במי שרכש את ה-6s שכן הוא כמעט שלא ירגיש בהבדלים, פרט כאמור ל-3D Touch שאנו מאמינים כי הוא ייתמך על אפליקציות רבות כבר בחודשים הקרובים. במיוחד בהתחשב בעובדה כי המחיר בימים אלה, לאחר ההשקה, גבוה מאוד בארץ ונושק לכיוון 4,000 שקלים ואף מעל אם אתם ממש לא מוכנים להמתין ולרכוש דרך החנויות המפיצות.

 

המכשיר נמסך באדיבות iStore.

שתף:

Apple iPhone 6s

מכשיר ה-iPhone 6s של אפל הוכרז בספטמבר 2015 ומהווה שדרוג לדור הקודם. הוא מצויד במסך בגודל 4.7 אינץ' עם טכנולוגיית ה-3D Touch והוא רץ על שבב ה-Apple A9, מצלמה 12 מגה פיקסל עם צילום וידאו ב-4K, אחסון בנפח משתנה של 16 עד 128 ג'יגה בייט לבחירה והוא רץ על מערכת ה-iOS 9.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • Meir Cohen

  "אריזה זהה אך חזקה" וואוו אפל עשתה לכם טובה, היא מוכרת לכם סמארטפון שלא מתקפל ונשבר כ"כ בקלות, איזו קדמה, איזו טכנולגייה עילית. בשנת 2015 נזכרו באפל שמכשיר סמארטפון אמור להיות חזק וקשיח מאוד. ועכשיו על אותו מכשיר סגור ונטול השראה תשלמו שוב אלפים רבים של שקלים ותשכנעו את עצמכם בכל הזדמנות ותחת כל עץ רענן שיש לכם "אכבר" מכשיר כשאתם יודעים היטב שלעומת האנדרואיד הכל יכול לכם יש יש הלוגו של התפוח המוטבע בגב מכשיר בעל מערכת סגורה ונטולת השראה ודמיון, מכשיר בו לא ניתן לשנות כלום כי אפל תקבע לכם מה טוב בשבילכם ואתם כמו עדר סומא הטומן ראשו בחול ומשתדל להתעלם מהמציאות. המציאות שסמסונג מייצרת לאפל את השבבים וסוני את המצלמה ואת השאר אפל מעתיקה מאחרות וטוענת בכל השקה שהמכשיר שלהם פשוט מדהים , לא יאומן,הכי מופלא מאז בריאת העולם וכ'.
  עם סוללה בזיונית כמו של האייפון 6s נותר רק להתעלם מהמכשיר הזה וללכת על אנדרואיד מטורף שיש בו הכל בלי הרבה רעש וצילצולי השקות מבויימות היטב ע"י כנופיית טים קוק וחבורתו.

  • שחר

   אין כמעט חברה שמייצרת את כל רכיבי החומרה בעצמה. במיוחד מסכים/ SOC… זה פשוט לא כלכלי ולא הגיוני,יש חברות שמתמחות בזה שנים וזה תהליך מסובך שדורש מפעלים פיזיים.
   ויש אנשים שאוהבים את הפשטות הקיצונית הזו ולא חייבים חופש פעולה. במיוחד אם אתה מסתדר עם הפתרונות המובנים של אפל. תראה, מי שבוחר בדרך הזו מקבל חוויה עקבית וחלקה עם מצלמה טובה ושירות לקוחות מעולה.
   האם הוא הכי טוב/ משתלם? אני לא חושב כך אבל יש אנשים שלא מחפשים חופש או יחס עלות-תועלת. ואפילו אם זה רק סמל סטטוס, במה זה שונה ממכונית?
   תן לאנשים לבחור. זה עדיין הסמארטפון הנמכר ביותר בעולם בהפרש עצום. ומי שלא מתחבר תמיד יכול לקנות אנדרואיד ואם ווינדוס 10 מובייל תענה על הציפיות אז בעתיד אולי גם ווינדוס.

 • SuperSayianPower

  טכנולוגיית 3D Toouch? תתקן

 • Udi

  Hay is grass, legumes, or other herbaceous plants that have been cut, dried, and stored for use as animal fodder
  אפשרות לקרוא לסירי (Siri) בכל זמן שרוצים על ידי שימוש בפקודה Hay Siri

 • Yossi Cohen

  לעט כבר יש סוג של רמת לחץ וחוץ מזה שלאנדרואיד יש טיפה בעיה עם דברים "דינאמיים"

 • Chen.s

  אני חושב שעכשיו שכבר מוכח שהאייפון עמיד למים ראוי לציין זאת בכתבה.

 • RuR

  תהיה בטוח שסמסונג תמהר להעתיק אותו לגלקסי S7.

 • Matanh Haz

  מכשיר מעולה.הבעיה היחידה שעולה יקר מידי

 • קורן

  אני סקרן מאוד לראות אם באמת החברות המתחרות יכניסו 3D Touch במכשירים שלהם.
  כי אפל רשמה את הפטנט הזה לפני מספר שנים.

 • Camilla/קמילה

  מכשיר מדהים ללא ספק ,אני ממש אוהבת את ה6s plus שלי , רק משהו שאמרת בוידאו אינו נכון אמרת שהסוללה נשארה אותו הדבר אבל היא בעצם הוקטנה במקצת.

  • Asaf Moraz

   איך אפשר לזגזג בין iOS לאנדרואיד ובחזרה ל- iOS אני פשוט לא מבין…

   • Camilla/קמילה

    אני לא מזגזגת בין שניהן אני פשוט משתמשת בשניהן עדיין בבעלותי גם הנוט 4 ושניהן מערכות מדהימות.

    • Asaf Moraz

     אם זה עושה לך טוב… רגע, האייפון הוא המכשיר העיקרי שלך עכשיו? במידה וכן, האם לא מעצבן אותך להשתמש ב- iOS כמערכת עיקרית?

     • תמיר

      גם אני ככה, חי מנקסוסים ואייפונים בו זמנית ! אני פריק של תוכנה . אנדרואיד נקיה וios הם הטובות ביותר . כנראה לעולם לא אקנה גלקסי/ g4 / HTC וכו'…

      • Asaf Moraz

       מסכים לגבי אנדרואיד נקי אבל סולד מ- iOS. מיציתי אותה כבר מזמן. למעשה מיציתי אותה כבר אחרי שנתיים.

     • Camilla/קמילה

      כן האייפון המכשיר העיקרי שלי ולא לא מעצבן אותי אני מאוד אוהבת את iOS.

      • Asaf Moraz

       טוב תהני 😉

       • Camilla/קמילה

        תודה 🙂

 • אור

  אהבתי מאוד.

 • שרון

  שכחתם להוסיף שיש הבדלים בין מעבדי הA9 . אחד מתוצרת סמסונג האחר TSMC
  מסתבר בבדיקות שערכו שהמעבד מתוצרת TSMC נותן כמעט שעתיים זמן סוללה יותר ומייצר פחות חום מאשר המכשיר שמגיע עם מעבד של סמסונג .
  אין כל דרך לדעת איזה מעבד תקבלו כי אין על האריזה פרטי המעבד , אלא רק ע״י אפליקציה חיצונית .

  • amir1313

   או שאתה מתבלבל, או שאתה ממש לא מבין בדברים האלה, זה לא משנה, אתה ממש טועה, המעבד של סמסונג הוא המעבד שמיוצר בתהליך ייצור 14NM שהוא הקטן ביותר שיש כיום מה שאומר שהוא מתחממם פחות, יש לו ביצועים גבוהים יותר, צורך פחות חשמל ומעט קטן יותר, של TSMC מיוצר בתהליך ייצור 16NM שהוא תהליך ייצור גדול יותר, כלומר מתחמם יותר וצורך יותר חמשל, עם ביצועים פחות טובים…
   תחפש באינטרנט, ולא נורא כולם טועים לפעמים 😉

   • Avia Chen

    אתה צודק מבחינה טכנית, מבחינת פעולה בפועל, תיגש ליוטיוב, ותבין שהמעבד של TSMC עובר את זה של סמסונג בסוללה בעיקר, ובביצועים ממש בטיפונת

    אידיוט.

 • iphonel

  הכתבה לא כתובה בצורה הכי טובה ונכונה החל מההתחלה שלה האייפון 6s הוא עבה יותר ולא דק יותר לאחר מכן בה המשפט שוואווי עשתה זאת ראשונה אך היא לא עשתה זאת בצורה טובה ורוב המסקרים טוענים שהפיצר מדשדש ואפילו לא עובד לא כמו אצל אפל שעובד בצורה מושלמת

  • איתי מקמל

   תודה תוקן. לגבי וואווי היא אכן הציגה זאת ראשונה. אבל זה לא הושק רשמית בכל מקרה.

   • iphonel

    כן אבל זה די מדשדש ולא כזה טוב לפחות לא כמו זה של אפל:) ובבקשה על התיקון

   • RuR

    וואווי היא לא החברה הראשונה – ZTE הציגה את זה לפניהם עם ה-ZTE Axon mini.

   • Avia Chen

    חבל, היית יכול לציין שאז מה אם וואוי הציגה את זה ראשונה, היא בחיים לא הייתה מציגה את זה אם היא לא הייתה רואה את זה על הAPPLE WATCH, וגם יודעת שזה יבוא לאייפון, ומעתיקה גם את השם מהAPPLE WATCH. מקרה עצוב של סמסונגאיזם.

   • Camilla/קמילה

    אפל הציגו את זה קודם בשעון שלהם.