רבבות הלקוחות הממתינים מזה שבועות בתורי ענק בכניסה לחנויות אפל ברחבי העולם המתינו ליום הזה: השקת מכשירי ה-iPhone 6. מכירת המכשיר הראשון הייתה באוסטרליה, שם דיוויד רחימי (David Rahimi), בלוגר וידאו מקליפורניה, היה האדם הראשון שהצליח לרכוש את המכשיר וכמובן ניצל את ההזדמנות לרכוש שניים נוספים. גם בטוקיו נרשמו תורי ענק בכניסה לחנות במדינה, זאת למרות שרבים יכלו פשוט להזמין את המכשיר דרך הרשת. גם התורים בחנות אפל בניו-יורק החלו כידוע עוד לפני ההכרזה עצמה על המכשירים ושם ממתינים לפתיחת הדלתות בעוד שעות אחדות (בתמונה למעלה).

וידאו: הספירה לאחור בחנות אפל באוסטרליה

ה-iPhone 6 וה-iPhone 6 Plus אמנם הוכרזו לפני ימים בודדים, אך הם עתידים להגיע לרוכשים הראשונים כבר בימים הקרובים. עד שזה יקרה, מספק גדול של מבקרים הצליח להשיג את המכשירים הכי חמים בתעשייה לביקורת – וכולם מתלהבים מהם. בין אם משבחים על האחיזה הנוחה של ה-iPhone 6, או מפרגנים לאפל שהראתה לכולם איך פאבלט אמור להיראות ולהרגיש, כל המבקרים מסכימים על דבר אחד: מדובר במכשירים מעולים בפני עצמם, וחלקם טוענים שמדובר במכשירים הטובים בשוק.

The Verge – "נותנים לאנשים מה שהם רוצים"

בביקורת שלהם ל-iPhone 6, פתח דוד פירס (David Pierce) בעובדה: "יש ביקוש עצום לטלפונים חכמים עם מסך גדול. מסך בגודל 4 אינץ' מרגיש קטן כיום; מסך שגדלו באזור ה-5 אינץ' הוא הנורמה החדשה. עם זאת, יותר מדי טלפונים עם מסך גדול הם מסורבלים, מגושמים, ולעתים קרובות פשוט גרועים. לאפל יש היסטוריה ארוכה של לקיחת רעיונות מעולים עם שווקים גדולים, ולהיות היצרנית הראשונה שעושה את זה נכון." באתר The Verge משבחים על המצלמה הטובה, התצוגה המעולה, על הביצועים המצוינים ועל אורך החיים הארוך, ועם כך טוענים שחיסרון בולט במכשיר זהו חוסר ההתאמה של מערכת ההפעלה למסכים הגדולים יותר. גם ל-iPhone 6 Plus מפרגנים באתר, וכותבים שהתצוגה מרהיבה (אם כי יכולה הייתה לבוא לידי ביטוי בצורה טובה יותר במכשיר בעל מסך גדול שכזה), המצלמה מעולה ואורך החיים של הסוללה טוב מאוד.

הציון הסופי ל-iPhone 6 עומד על 9, כאשר הציון אותו בחרו באתר להעניק ל-iPhone 6 Plus הוא 8.7.

"יותר מהכל, הנקודה הטובה ביותר היא שאפל הצליחה לשחזר את האנרגיה ואת ההתרגשות שבאו עם ה-iPhone הראשון"
TechCrunch – "הכירו את המכשיר החכם הטוב ביותר בשוק"
דארן את'רינגטון (Darrell Etherington) מ-TechCrunch טוען של-iPhone 6 יש את המצלמה הכי טובה בשוק, ושהעיצוב של המכשיר טוב יותר מהעיצובים של כל מכשירי ה-iPhone, אם כי הפינות המעוגלות הופכות את המכשיר לקשה יותר לאחיזה. "יותר מהכל, הנקודה הטובה ביותר היא שאפל הצליחה לשחזר את האנרגיה ואת ההתרגשות שבאו עם ה-iPhone הראשון. זה מרגיש כמו חזרה למסלול בדרכים טובות, בנוסף לכל התוספות החדשות כגון Apple Pay שמראה למה אפל תהפוך כחברה. למשתמשים, הכל תלוי ביצירת המחשב הטוב ביותר אותו תוכלו לשים בכיס, וזה בדיוק ה-iPhone 6.

CNET – "ה-iPhone גדל"
סקוט שטיין (Scott Stein) מ-CNET אהב את המסך הגדול של ה-iPhone 6, את השיפור במהירות של ה-LTE וה-Wi-Fi, את הפוקוס האוטומטי החדש במצלמה, את נפח האחסון שגדל ל-128 ג'יגה-בייט, ואת שיטת התשלום החדשה של החברה – Apple Pay. מה שהוא לא אהב זו הסוללה, שלדעתו לא מספקת הרבה יותר מהדור הקודם, ואת החוסר בייצוב תמונה אוטומטי שקיים ב-iPhone 6 Plus ולא ב-iPhone 6, אך לדעתו, באופן כללי, "ה-iPhone 6 מביא מסך גדול יותר תוך שמירה על נוחות השימוש של המכשיר", והוא מצטרף לרשימת המפרגנים ל-Apple Pay.

ב-iPhone 6 Plus הוא אהב את הסוללה המשופרת, את המסך, על הגודל והאיכות שבו, ואת טכנולוגיית ייצוב התמונה שעושה עבודה מעולה. לדבריו, הגודל של המכשיר לא מתאים לכל אחד, ולא כל האפליקציות הותאמו לגדול מסך שכזה. באופן כללי, הוא טוען שה-iPhone 6 Plus "גדול מידי בכדי שכולם יאהבו אותו, אך הוא הטלפון הטוב ביותר של אפל השנה. אם יש בידכם התקציב, ומספיק מקום בכיס, כדאי שתשקלו בכובד ראש את ה-iPhone 6 Plus".

Engadget – "גדול וטוב יותר, אך עם תחרות נוקשה יותר"
בראד מולן (Brad Molen) מ-Engadget מצטרף לפרגונים ל-iPhone 6 ול-iPhone 6 Plus, אך לא שוכח להזכיר את האמת, שלא כל כך תעודד את אפל: התחרות היום קשה מתמיד. "עם מסך של 4.7 אינץ', ה-iPhone 6 טכנית עדיין קטן מרוב מכשירי הדגל המודרניים. ל-Galaxy S5 מסך בגודל 5.1 אינץ', ל-HTC One M8 מסך בגודל 5 אינץ', ל-Moto X החדש מסך בגודל 5.2 אינץ', ול-LG G3 מסך בגודל 5.5 אינץ', ואלו רק חלק. ככה שאם אתם מחפשים מכשיר עם יכולות מעולות שגדול מה-iPhone 5s אך קטן מרוב המתחרים שלו, ה-iPhone 6 מעולה". בהקשר של ה-iPhone 6 Plus, בעד מסך ה-5.5 אינץ', אין תלונות, כיוון שרוב הפאבלטים היום הם בעלי מסך שנע בין 5.5 אינץ' ל-5.7 אינץ'.

מולן מפרגן מעיצוב החדש של ה-iPhone 6, לתצוגה המעולה שלו, לעובדה שהוא נוח לאחיזה, לביצועים המעולים שלו ולמצלמה המשופרת שלו, אך טוען שחיי הסוללה יכולים להיות טובים יותר, החוסר בייצוב התמונה מורגש, ושאפל מגבילה את ה-NFC לשימוש לתשלומים באמצעות הנייד בלבד. "אפילו עם מסך גדול יותר, ה-iPhone 6 עדיין נוח לאחיזה. עם ביצועים מהירים, תצוגה מעולה, עיצוב חדש ואלגנטי ועדכון תכנה מתבקש, הוא אחד הטלפונים החכמים הטובים ביותר שתוכלו לקנות היום."

ל-iPhone 6 Plus הפרגון דומה, כאשר המבקר מציין שהשימוש ביד אחת מתסכל ולא נוח. "ה-iPhone 6 Plus קשה לשימוש ביד אחת. הוא נותן חוויה של iPad על מסך קטן יותר. בנוסף לכך, יש לו מצלמה טובה יותר וחיי סוללה ארוכים יותר".