עוד לא חלפו להן 48 שעות מאז השקתם של צמד מכשירי האייפון החדשים במספר מדינות מצומצם ברחבי העולם, וכעת, הם כבר עוברים לידיים המקצועיות כדי לבחון מה קורה מבפנים והאם הם שורדים את מבחן הפילה.

תקראו לזה שיגעון או אפילו סטייה – אבל יש משהו שגורם לרבים לריגוש בעת בצפייה במכשירים ניידם מתרסקים על הרצפה בכדי לבדוק את עמידותם (או שלא). לא יכולנו לתאר את המשפט הנ"ל בצורה טובה יותר כאשר מספר משתמשים החליטו לרכוש את צמד האייפונים החדשים ולא בכדי להתרברב, אלא בכדי לרסק אותם על הרצפה החשופה (מסקנה: חכם חכם, אבל עדיין אין לו כנפיים).

במבחן הנפילה שבדק את עמידותו של המכשירים משלוש זוויות נפילה שונות – על גבו, דפנותיו ופניו, זכה יורשו של מכשיר האייפון 5S – האייפון 6, לערוך היכרות מקרוב עם הרצפה החשופה. כאשר זה הופל על גבו מגובה של כמטר, לא נרשמו נזקים משמעותיים במיוחד, למעט שריטות וחריטות קלות בציפוי האלומיניום – אך לא בצורה שהפריעו לו לתפקד כרגיל ולהמשיך בעבודתו. גם כאשר הופל המכשיר על דפנו לא נרשם נזק משמעותי כלשהו למעט חריטות ושריטות קלות – שגם הם לא הפריעו לו לתפקד כרגיל. הנזק המשמעותי ביותר נרשם כאשר הופל ישירות על פניו, אז מסך התצוגה שלו התנפץ כמעט לחלוטין ואף התנתק מעט מגופו – אך עדיין המשיך לתפקד למרות הסדקים והנפילות.

לעומתו, הפאבלט הראשון של החברה, מכשיר האייפון 6 פלוס, רשם מספר לא מבוטל של פגיעות משמעותיות ונראה כי הוא רגיש הרבה יותר מאחיו הקטן, ייתכן בשל העובדה כי הוא מידותיו הפיזיות גדולות יותר והוא גם כבד יותר. כאשר זה הופל על צידו אומנם לא נרשם נזק משמעותי למעט שריטות וחריטות קלות כמו אחיו הקטן, אך דווקא כאשר הופל על דפנו מסך התצוגה נסדק בצורה משמעותית. באופן לא מפתיע, נזק משמעותי נוסף נרשם גם כאן כאשר המכשיר הופל על פניו. אז התפוצץ מסך התצוגה כמעט לחלוטין ואף נשבר חלק ניכר מגופו של המכשיר אך למרות הוא עדיין עבד.

 

ניתן לייחס את הנזק המשמעותי הכבד ביותר שנגרם למכשיר האייפון 6 פלוס, שקרוב לוודאי שיימכר יותר מאחיו הצעיר, בשל העובדה שהוא עבה יותר, כאמור. עוביו של מכשיר האייפון 6 נאמד בכ-6.9 מ"מ ואילו עוביו של מכשיר האייפון 6 פלוס נאמד בכ-7.1 מ"מ בלבד.

חשוב לציין כי בסרטון הראשון אומנם צמד המכשירים ניזוקו בצורה קשה, אך בסרטון השני שהועלה לרשת ע"י האתר Android Authority שביצע אף הוא את מבחני הנפילה, צמד המכשירים לא נפגע באופן דומה בזווית ממנו הופל.  אין כל דרך לתאר את הפער המשמעותי בין שני המכשירים. ייתכן ובסרטון הראשון עוצמת הזריקה והנפילה הייתה חזקה יותר ובשל כך נפגע בצורה קשה יותר.

כך או כך, אלו שירצו להניח את ידם על צמד המכשירים החדשים (אחד מהם), קרוב לוודאי שיצטיידו במגן מסך מזכוכית או סיליקון ובכיסוי איכותי – כך שמבחני הריסוק בטלים לאור הנסיבות.

מבט מבפנים

כלל ידוע הוא כשמושק מכשיר מדגם כלשהו, אתר iFixit נוהג לפרק לגורמים על מנת לבדוק בדיוק מה קיים תחת מכסה המנוע. כך נעשה גם הפעם כאשר האתר הניח את צמד המכשירים החדשים על שולחן הניתוחים בכדי לספק לנו מבט מבפנים. למעט הפרטים היבשים שידועים והם זיכרון העבודה בנפח של 1 ג'יגה בייט, שבב A8 בארכיטקטורת ה-64 ביט ומצלמת iSight אחורית ברזולוציית 8 מגה-פיקסל קדמית ומצלמת סלפי קדמית ברזולוציה של 1.2 מגה-פיקסל, צמד המכשירים החדשים קלים מאוד, עפ"י האתר, לפירוק והרכבה.

כצפוי, קישורית ה-WiFi היא המקובלת כיום בשוק בתקן של 802.11a/b/g/n/ac ואילו קישורית הבלוטות' היא 4.0. כפי שהוכרז בכנס, שתי הסוללות בשני המכשירים הן סוללות ליתיום, כאשר האחת בקיבולת של 1810mAh ואילו זו של הפלוס מגיעה בקיבולת של 2915mAh.

iPhone 6 Teardown battery 2

אופן החלפת המסך בוודאי יעשה חיים קלים לטכנאים, כשאופן החלפתו זהה לזה של מכשיר האייפון 5 וה-5S. אולי השוני העיקרי בין צמד המכשירים החדשים לבין קודמם הוא שקע האוזניות שמחובר יחדיו עם שקע הטעינה – כך שהפעם יהיה צורך להחליפם במקביל. מלבד זאת, המכשירים כוללים מודם LTE מתוצרת חברת קוואלקום במספר דגם MDM9625M, כאשר חיישן ה-NFC החדש מוטבע מאחורי לוח האם.

בתוך כך, אופן פירוק והרכבת שני המכשירים זכו לציון של 7 מתוך 10 – וזאת לאור הקלות בה ניתן לפרק ולהרכיב אותם – כך שעם מעט ידע והחלקים הדרושים – ניתן יהיה גם לפרק את האופן ללא עזרתה של מעבדה (אך לא היינו ממליצים לנסות זאת בבית). לתמונות נוספות.

 

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • א.א.

  אני לא חושב שהמבחנים הללו מיותרים. במיוחד כשאתרי טכנולוגיה מבצעים אותם.
  יש אנשים שלא מעוניינים להכניס מכשירים לקייס, עבורם עמידות מכשיר היא שיקול חשוב. אני אישית מקנא בעמידות של מכשירי לומיה.

 • נבו

  אני לא מבין את הפואנטה בלזרוק מאות דולרים לפח בשביל סרטון, כשברחוב לידך ישנם הומלסים שמחפשים את הארוחה הבאה שלהם.
  והתופעה אפילו לא נופלת לקטגוריה של טכנולוגיה – זה שואו-אוף ביזנס של אנשים קטנים עם ארנק גדול.

 • Nachum37

  טעות כתיב: מצלמת iSight ולא iSlight כפי שכתוב.

  מקס החביב שלא יכול נפשית לשלם על אייפון ועידן עם הטמטום (בכל מקום) – אתם חמודים ממש. הנה הרגעתם את עצמכם והשפעתם על דעת הציבור. כמה יפה.
  ועכשיו, תוכלו להמשיך לפוסט הבא עם המילה 'אפל' ולהשתלהב.

 • מקס

  היי בואו נוצא טלפום עם מפרט מ 2011 ששווה 800 שקל ונמכור נדביק תפוח כסוף מאחור ונמכור את זה במיליון דג ולר כי אנשים חקנו את זה כח הם מפגרים

 • מקס

  איזה המצאות אנשים יגידו כדי להצדיק את אפל. פעם הסתכלתם על המילה הזו אפל . באפלה פועלת החברה הזו מוציאה טלפון ששוה מבחינת מפרט 80 שקל ומוחרת ב 5000 כי יש שם תפוח אלומיניום מבריק תכלס זה טלפון רק חסר אופציות ויכולת . כל דבר קטן שהיא התקדמה בו אנשים יחשבו שזה המצאת המאה. משהוא זוכר בכלל שאפשר לשלם עים גאלקסי 3 ב NFC? .זה המוטו שלם : "היי בואו נוציא מוצר שיודעה לעשות כלום נדביק עליו תפוח כסף ונימכור אותו ב מיליון דולר. כי אנשים יקנו את זה בגלל התפוח"

 • זה נורא כואב לראות מכשיר חדש סופג כזאת מהלומה

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  השקע של האוזניות גם ליפני זה היה מחובר לשקע הטעינה

 • אייפון גדול

  מכשירים מעולים ,האייפונים הכי טובים אי פעם .זאת השנה של אפל .

  • עידן (: (טמטום בכל מקום)

   ……………טמטום.
   מה טוב בהם?ההבדל היחידי העיקרי בין איפון 6 ל5S זה עוד שורה של אפליקציות וואו !!!!!! אין בשביל זה כדאי לקנות אותו