אולי כצעד מקדים מפני יריבותיה שהציגו את מכשירי הדגל שלהן וחלקן כבר השיקו, תקדים כפי הנראה חברת אפל את השקתו של האייפון 6 לחודש אוגוסט.

לפי הדיווח שמגיע משרשרת האספקה במפעלים בהם מיוצרים מכשיר האייפון והתפרסמו בסוכנות הידיעות רויטרס, ייתכן כי אפל תחרוג ממנהגה ותקדים את הכרזתו של מכשיר האייפון 6, כאשר השקתו בפועל תערך ימים ספורים לאחר מכן, כשזה יגיע לחנויות נבחרות בארה"ב תחילה. עוד מוסר הדיווח כי חודש בלבד לאחר מכן, קרי בחודש ספטמבר השנה, צפוייה החברה להשיק דגם חדש של מכשיר שייכנס כפי הנראה לקטגוריה חדשה. זה, צפוי להיות בעל מסך גדול יותר מהאייפון 6 שמתוכנן על פי כל הדיווחים להציג גודל של 4.7 אינץ', לצד מכשיר עם מסך בגודל של 5.5 אינץ'.

גורמים אישרו לסוכנות הידיעות כי מדובר בשני מכשירים מקטגוריות שונות, ואף מסרו כי אפל מתכננת כבר לייצר כ-80 מיליון יחידות של מכשיר האייפון 6-לו הם מצפים נתוני מכירות מרשימים במיוחד שאף יעבור את נתוני המכירות של שנים קודמות. בעבר, אפל אינה נהגה להכריז על מכשיר דגל בטרם חלפה שנה מיום השקתו של הקודם, למעט מקרה בודד בו נחשף מכשיר האייפד אייר כעשרה חודשים לאחר שחשפה את מכשיר האייפד בדורו השלישי. בחברת אפל, כך מקווים, שוב לשבור את תחזיות האנליסטים בנוגע לנתוני המכירות בתום הרבעון האחרון בשנת 2014.

שוכרת את שירותיו של בכיר בנוקיה

לאחר הדיווח על רכישתה של יצרנית מוצרי המוזיקה והאוזניות חברת Beats, דווח גם כי אפל תשכור את שרותיו של ארי פרטינן (Ari Partinan), דמות בכירה בחברת נוקיה לשעבר (מיקרוסופט מובייל), ומי שהיה ראש מערך שרותי הצילום בחברה שאחראי בין היתר על פיתוח טכנולוגיית ה-PureView הקיימת במכשירי הנוקיה 808 והלומיה (Lumia). ארי, דמות בכירה כאמור במערך הצילום של חברת נוקיה  החל את דרכו  עוד בשנת 2007, כאשר בשנת 2013 עבר אל מחלקת מכשירי הלומיה של החברה וכיהן ראש צוות מחלקת הצילום.

700-nokia-808-pureview-group

באופן מפתיע למדי ולמרבה האירוניה, את ההודעה בדבר ההעסקה חשף לא אחר מאשר ארי בעצמו, כאשר צייץ על כך בחשבון הטוויטר שלו ואף הודה לכל עוקביו על כך. טרם ידוע לפי שעה מה  יהיו תפקידו של ארי שיחל את עבודתו כבר בחודש יוני השנה, אך קרוב לוודאי שיועסק ויתמקד בפיתוח טכנולוגיית צילום חדשנית עלייה אפל מתכוונת להכריז יחד עם מכשירים עתידיים.

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.