אולי כצעד מקדים מפני יריבותיה שהציגו את מכשירי הדגל שלהן וחלקן כבר השיקו, תקדים כפי הנראה חברת אפל את השקתו של האייפון 6 לחודש אוגוסט.

לפי הדיווח שמגיע משרשרת האספקה במפעלים בהם מיוצרים מכשיר האייפון והתפרסמו בסוכנות הידיעות רויטרס, ייתכן כי אפל תחרוג ממנהגה ותקדים את הכרזתו של מכשיר האייפון 6, כאשר השקתו בפועל תערך ימים ספורים לאחר מכן, כשזה יגיע לחנויות נבחרות בארה"ב תחילה. עוד מוסר הדיווח כי חודש בלבד לאחר מכן, קרי בחודש ספטמבר השנה, צפוייה החברה להשיק דגם חדש של מכשיר שייכנס כפי הנראה לקטגוריה חדשה. זה, צפוי להיות בעל מסך גדול יותר מהאייפון 6 שמתוכנן על פי כל הדיווחים להציג גודל של 4.7 אינץ', לצד מכשיר עם מסך בגודל של 5.5 אינץ'.

גורמים אישרו לסוכנות הידיעות כי מדובר בשני מכשירים מקטגוריות שונות, ואף מסרו כי אפל מתכננת כבר לייצר כ-80 מיליון יחידות של מכשיר האייפון 6-לו הם מצפים נתוני מכירות מרשימים במיוחד שאף יעבור את נתוני המכירות של שנים קודמות. בעבר, אפל אינה נהגה להכריז על מכשיר דגל בטרם חלפה שנה מיום השקתו של הקודם, למעט מקרה בודד בו נחשף מכשיר האייפד אייר כעשרה חודשים לאחר שחשפה את מכשיר האייפד בדורו השלישי. בחברת אפל, כך מקווים, שוב לשבור את תחזיות האנליסטים בנוגע לנתוני המכירות בתום הרבעון האחרון בשנת 2014.

שוכרת את שירותיו של בכיר בנוקיה

לאחר הדיווח על רכישתה של יצרנית מוצרי המוזיקה והאוזניות חברת Beats, דווח גם כי אפל תשכור את שרותיו של ארי פרטינן (Ari Partinan), דמות בכירה בחברת נוקיה לשעבר (מיקרוסופט מובייל), ומי שהיה ראש מערך שרותי הצילום בחברה שאחראי בין היתר על פיתוח טכנולוגיית ה-PureView הקיימת במכשירי הנוקיה 808 והלומיה (Lumia). ארי, דמות בכירה כאמור במערך הצילום של חברת נוקיה  החל את דרכו  עוד בשנת 2007, כאשר בשנת 2013 עבר אל מחלקת מכשירי הלומיה של החברה וכיהן ראש צוות מחלקת הצילום.

700-nokia-808-pureview-group

באופן מפתיע למדי ולמרבה האירוניה, את ההודעה בדבר ההעסקה חשף לא אחר מאשר ארי בעצמו, כאשר צייץ על כך בחשבון הטוויטר שלו ואף הודה לכל עוקביו על כך. טרם ידוע לפי שעה מה  יהיו תפקידו של ארי שיחל את עבודתו כבר בחודש יוני השנה, אך קרוב לוודאי שיועסק ויתמקד בפיתוח טכנולוגיית צילום חדשנית עלייה אפל מתכוונת להכריז יחד עם מכשירים עתידיים.

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • אבי אייפון

  שנה שעברה השמועות (שהתבררו כנכונות) אמרו שהאייפונים יקראו 5S ו-5C
  עכשיו לא אמרו איך יקראו שני האייפונים? (ה-4.7 אינץ׳ וה-5.5 אינץ׳)
  שמעתי גם שאולי אייפון 6 יקרא אייפון Air
  מעניין…

 • בולי

  לאפל יהיו המון השקות מסוף Q2 ובהמשך Q3 ו Q4 אז יש מצב שיקדימו את זה טיפה כדי לפנות מקום למוצרים אחרים או להכין מפתחים לשינוי כזה או אחר שיכריזו עליו ב WWDC.
  לפי ההדלפות המכשיר נראה כמו אחד שאקנה.

 • שי

  סוף סוף מבינה שהיא לא השחקנית היחידה במשחק…

  • אבי

   לא הבנתי את כוונתך, עד עכשיו היא לא הייתה מודעת לכך?

 • א.א

  לעניות דעתי, הקדמת ההשקה, אם תקרה, לא חייבת לנבוע מלחץ, הרי המתחרים כבר השיקו את המכשירים שלהם וחודש זו לא הקדמה משמעותית.
  הסבר אפשרי נוסף הוא שאפל לא מעוניינת שמוצריה יגנבו את את תשומת הלב זה מזה. מהלך חכם מאוד, כיוון שכך היא מעלה את הפרופיל בתקשורת במשך זמן ממושך וחודש הוא חלון זמן המאפשר להעניק לכל מוצר די זמן באור הזרקורים.
  "חטיפת" ארי פרטינן רומזת בעיניי על כוונה רצינית של אפל לנסות לפתוח שוב פער מול המתחרים בתחום הצילום.

  • הסמארטפון הוא בעצם:
   1)
   מחשב כף יד (כל מכשירי הדגל כאלו)
   2)
   קונסולת משחקים (כל מכשרי הדגל כאלו)
   3)
   מצלמה – נוקיה מובילה ולכן אפל צריכה לתת פייט בזה
   4)
   נגן מוסיקה- כרגע רק HTC השכילה לשפר את האודיו אצלה. אני מחכה ליום המאושר שבו אחת מהיצרניות תרכוש את חברת COWON המתפוררת ותטמיע את טכנולוגיית האודיו האדירה שלה במכשיריה…
   זה יהיה היום שבו אוכל לזרוק את הנגן הישן שלי של COWON.