קצת פחות מחודש לאחר שהשיקה את האייפד אייר 2 (iPad Air) והאייפד מיני 3 (iPad Mini) במספר מדינות מצומצם ברחבי העולם, מתכוונת אפל להשיק את צמד המכשירים החדשים ביום חמישי הקרוב גם בישראל.

מחירו של האייפד אייר 2 החדש בדגם הבסיסי של ה-16 ג'יגה-בייט וקישוריות WiFi ללא קישוריות הסלולר יעמוד על כ-2400 שקל ברשת iDigital – מחיר נמוך משמעותית בהשוואה לשנים קודמות – אך עדיין מהמחירים היקרים בעולם. לראשונה, השנה האייפדים החדשים יושקו בשלושה צבעים: אפור חלל, כסוף וזהב – כצבעיהם של מכשירי האייפון 6 והאייפון 6 פלוס.

לא מעט שיפורים

מכשיר האייפד אייר 2 החדש מהווה למעשה את יורשו של האייפד אייר בדורו הראשון שהוצג אשתקד. גודל המסך, כבכל שנה, הוא 9.7 אינץ' ועוביו של המכשיר נאמד בכ-6.1 – הצטמקות של כ-18 אחוזים מהאייפד אייר הראשון. כפי שהציגה לראשונה עם מכשיר האייפון 5S, גם האייפד אייר 2 יגיע עם חיישן טביעת האצבע המוכר, Touch ID, למניעת חדירת זרים למכשיר ולרכישה מקוונת. לדברי החברה, סוללת המכשיר תוכל להספיק עד לכ-10 שעות שימוש רציף.

תחת מכסה המנוע ניתן למצוא את מעבד ה-A8X בארכיטקטורת ה-64 ביט, כשגם מצלמה עברה שדרוג מהותי משנים קודמות וכעת תוכל להפיק תמונות ברזולוציית 8 מגה-פיקסל וצילום בוידאו ברזולוציה של 1080P בתוספת כמה אפשרויות צילום מעניינות.

אחיו הקטן של האייפד אייר 2, האייפד מיני 3, יציע מסך בגודל של 7.9 אינץ', מצלמה 5 מגה פיקסל ויגיע, גם הוא, עם חיישן טביעת האצבע כאשר מחירו יעמוד (החל מ-) 2,000 שקלים.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.