אחרי השחרור המהיר של גרסת ה-iOS 7.1, כבר עולות שמועות ברשת בנוגע לגרסת ה-iOS 8, העדכון הגדול הבא. עד כה, מאז שאפל השיקה את המפות הלא-כלכך-מוצלחות-שלה, היה “שקט תעשייתי” מצידה והיא לא דיברה על עדכונים או גרסאות עתידיות. אבל כבר חלפו למעלה משנה וחצי מאז היא הציגה את התחליף שלה ל-Google Maps, והמפות בהחלט השתפרו באופן משמעותי.

לכן, לא מפתיע השמועות החדשות על כך שהחברה פועלת לשיפור מאסיבי של המפות ובסיסי הנתונים יחד עם ממשק חדש. כך לפי הדיווח והתמונות שהגיעו מ-9to5mac, העדכון ל-iOS 8 תביא עיצוב משודרג ונקי יותר לשירות המפות של אפל המספק מידע רלוונטי עם אפשרות ניווט מלאה המשלבת נסיעה ברכב, ברכבת, באוטובוס ועוד. עוד ניתן לראות גם כי המפות עבור שינויים וניתן להבחין ביותר קלות בפארקים, שדות תעופה ותחנות אוטובוס.

מסך אפשרויות הניווט בעדכון החדש

עד כה משתמשים נאלצו להסתמך על יישומים צד שלישי כדי לקבל מידע על תחבורה ציבורית וניווט משולב, אך נראה כי אפל לקחה זאת על עצמה והיא תוסיף פונקציונליות רבה למפות ב-iOS 8. כרגע, אין מידע מתי אפל אכן תשחרר את העדכון החדש, ומה הם השינויים הנוספים עליהם היא עובדת. סביר כי נדע פרטים נוספים בכנס המפתחים WWDC שייערך בחודש מאי או יוני השנה.

וקצת להעלות זכרונות…

apple-store-sydney