אפל (Apple) רגילה להתמודד עם תביעות שמאשימות אותה בהפרת זכויות יוצרים, והיא רגילה גם להוציא תביעות כאלה, רק שבדרך כלל הן טיפה יותר מורכבות ומסובכות. עם תביעה כזו היא טרם נאלצה להתמודד.

חברת Corydoras Technologies LLC מטקסס שבארצות הברית תובעת את אפל בכך שהיא מפרה פטנט שזכויותיו נמצאות בידיה. החברה רכשה פטנט ישן שהוגש בשנת 2010 על ידי חברה יפנית, וכעת היא טוענת שכל מכשירי האייפון של אפל – מאייפון 4 ועד אייפון SE, ומכשירי האייפד – מאייפד 2 ועד אייפד פרו, מסוגלים להוציא ולקבל שיחות טלפון או שיחות וידאו (Facetime) וכתיבת הודעות מייל, מה שאומר שהם מפרים את הפטנט שברשותה. בנוסף טוענת החברה כי ברשותה הפטנטים למצלמה קדמית, חסימת שיחות והצגת המיקום הגאוגרפי של המכשיר.

מה שבפועל קורה הוא שהחברה הזו היא חלק מטרנד של "טרולי פטנטים" – חברות קטנות שלא מייצרות שום דבר אלא עושות רווחים מלרשום פטנטים פיקטיביים ואז למכור אותן, או לרכוש פטנטים ישנים ואז לתבוע חברות שכביכול מפרות אותן וזה המקרה כאן.

המקרה יעמוד לדיון בקרוב בבית המשפט בטקסס, שם צפוי השופט לזרוק מכל המדרגות את החברה הזו. במקביל, אגב, הגישה החברה תביעה זהה נגד סמסונג. כי למה לא.