לא לילד הזה אפל פיללה: בעוד יורש העצר של מכשיר האייפון 5, האייפון 5s, ממשיך לשבור שיאים במכירות, דווקא גרסת הפלסטיק והזולה לכאורה של מכשיר האייפון, האייפון 5c אינו מפגין אחוזי מכירות מרשימים, כשלמעשה אינו מפגין אחוזי מכירות כלל ומעלה אבק על מדפי רשתות הסלולר-כך נטען במספר סוכנויות ידיעות.   

עפ"י הדיווחים השונים, למעלה מ-3 מיליון יחידות מכשיר אייפון 5c שטרם נמכרו ממתינים לקונים, בעוד כ-2 מיליון מתוכם נערמים במחסני החברות השונות וכמיליון מהם מעלים אבק בחנויות המובחרות וברשתות הסלולר ברחבי העולם. הסיבה האמיתית העיקרית לכישלונו של מכשיר האייפון 5C שמונעים ממנו להיות מכשיר מוביל דעת קהל, היא בהכרח מחירו הגבוה ומימדי המסך הקטן שאינו עולה כאמור על 4 אינץ'. כך לדוגמה, מכשיר האייפון 5C נמכר כיום במחיר של כ-99 דולר בגרסתו הבסיסית של ה-16 ג'יגה (199 דולר לדגם ה-32 ג'יגה) הכולל חוזה עם אחת מרשתות הסלולר, בעוד מחירו של המכשיר ללא חוזה ופתוח לכל הרשתות (SIM-Free) נמכר בכ-549 דולר לדגם ה-16 ג'יגה ו-649 דולר לדגם ה-32 ג'יגה- דבר שאינו מושך את תשומת לב הרוכשים הפוטנציאלים.

iPhone 5C colors big

מכירת חיסול?
אולם, ולמרות מחירו הגבוה ואי עמידתו של מכשיר האייפון 5c ביעדים אותם הציבה אפל, בלתי ניתן יהיה לצפות לירידת מחירים דרסטית- וזאת בשל חוזה ארוך הטווח של רשתות הסלולר עם חברת אפל בעצמה- כך מציין המקור, ומוסיף כי למעשה מכשיר זה מעולם לא סומן כמכשיר זול ומלכתחילה אינו יועד לשוק הבינוני נוכח מחירו הגבוה. נוסיף, כי אפל טרם חידשה את מלאי ההזמנות של מכשיר זה מחודש דצמבר אשתקד. אולם, אין מה למהר ולהספיד את מכשיר האייפון 5C וזאת בשל ההשערה כי ייתכן ובעתיד הקרוב יהיה מכשיר זה כאלטרנטיבה לא רעה בעבור רוכשים פוטנציאלים המעוניינים לרכוש מכשיר אייפון חדש וזול, ומוכנים לחכות לירידת מחירים קיצונית- אולי אפילו בטווח זמן הקרוב כאשר יוכרז מכשיר הדגל הבא של חברת אפל, שיסמן את הפסקת ייצורו של מכשיר האייפון 5c.

בעבר, מנכ"ל אפל טים קוק אף הצהיר במסיבת עיתונאים לאחר שחברתו חשפה את הדוח הרבעוני של חברתו לשנת 2014, כי ייתכן ושגו כאשר השיקו מכשיר זה מלכתחילה: "לקח לנו זמן לבנות את התמהיל כפי שהנחנו שלקוחותינו רוצים. כתוצאה מכך, איבדנו חלק נכבד ממכירות האייפון  בצפון אמריקה"- כך אמר אז.

מעניין יהיה לראות כיצד יגיבו בחברה נוכח כישלונו הצורב של מכשיר האייפון 5C ומה יהיה צעדים הבאים של החברה מקופריטנו. בהסתייגות, נאמר כי אפל כפי הנראה "למדה את הלקח" כהגדרת מספר גורמים.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • רם

  אפל תמיד מיצבו את עצמם בתור שוק של מכשירי יוקרה.
  הם לא יודעים למכור מכשירים זולים, ואם ימשיכו לנסות רק יפגעו במותג שלהם – סטיב ג'ובס עשה את זה בדרך היחידה האפשרית – למכור לאנשים את המכשירים הישנים בתור אופציה זולה. כל נסיון אחר רק פוגע בהם.

 • חסוי

  אפל כבר מזמן הפסיקה לייצר את האייפון 5 , אם אתה קונה אחד כזה זה אומר שהוא מוחדש או יד שנייה.

 • ככ

  אני לא היתי קונה אייפון p(פלסטיק)

 • אנונימי שרוצה לקנות אייפון

  מה המחיר של אייפון 5 עם 16gb

 • Android

  אפל הייתה פעם ה-דבר, ועכשיו היא רק מדרדרת… מכשירי אנדרואיד בכלל וסמסונג בפרט הם הגאונות של השוק בזמן האחרון!

  • בולי

   מילא היית אומר LG או סוני שהתקדמו יחסית אבל סמסונג ? הוציאה מכשיר פחות טוב מהקודם לדעתי שאין שם אפילו גאונות בקטנה.

  • הגאון מוילנה

   אם כבר הזכרת "גאונות":
   לאייפון נתח שוק עולמי של כ15%. האייפון נוגס 35% מהמכירות בערכים כספיים. האייפון נוטל 75% מכל רווחי פלח הסמארטפונים בעולם.
   זו הגאונות!!!

 • א

  לא אכזבה ולא נעליים – כל שנה אותו הסיפור..
  ירידת מחירים? מכירות חיסול?? הצחקתם אותי!

 • IPHONE 5S

  אייפון 5S :עדיף -כמעט אותו מחיר ועם איכות גבוהה יותר -שוה ממש !יאללה אפל !!!!
  אייפון 5S !!!!! @@@ $$$ (:

 • אור

  מי ישקיע על האייפון 5c שאפשר לקנות אייפון 5 ממתכת בפחות או להוסיף עוד 400 ולקנות את 5s

 • משה

  ככה זה שאין אלטרנטיבה למכשיר זול הם חדבו להיות כמו המיתחרים שלהם באנדרואיד רק לא לקחו בחשבון שהמפרט של הפון לא מאפשר מחיר נמוך קניה לא כדאית עם מוסיפים 500שקל וקונים את 5s

 • iphone 5C

  עדיף אייפון 5 כי הוא עם כמעט אותו מחיר וגם עם מתכת יוקרתית ואיכותית ולא פלסטיק זול –
  פראייר מי שקונה את ה 5C .יש הרבה פראיירים של אפל .

  • אנונימי

   כפי שכתוב בכתבה ה״פרייארים״ האלה התמעטו.

 • טל

  עדיף לקנות אייפון 5 זה אותו הטלפון ממתכת שיותר יפה ו איכותית וגם הוא כבר יותר זול ממנו