לא לילד הזה אפל פיללה: בעוד יורש העצר של מכשיר האייפון 5, האייפון 5s, ממשיך לשבור שיאים במכירות, דווקא גרסת הפלסטיק והזולה לכאורה של מכשיר האייפון, האייפון 5c אינו מפגין אחוזי מכירות מרשימים, כשלמעשה אינו מפגין אחוזי מכירות כלל ומעלה אבק על מדפי רשתות הסלולר-כך נטען במספר סוכנויות ידיעות.   

עפ"י הדיווחים השונים, למעלה מ-3 מיליון יחידות מכשיר אייפון 5c שטרם נמכרו ממתינים לקונים, בעוד כ-2 מיליון מתוכם נערמים במחסני החברות השונות וכמיליון מהם מעלים אבק בחנויות המובחרות וברשתות הסלולר ברחבי העולם. הסיבה האמיתית העיקרית לכישלונו של מכשיר האייפון 5C שמונעים ממנו להיות מכשיר מוביל דעת קהל, היא בהכרח מחירו הגבוה ומימדי המסך הקטן שאינו עולה כאמור על 4 אינץ'. כך לדוגמה, מכשיר האייפון 5C נמכר כיום במחיר של כ-99 דולר בגרסתו הבסיסית של ה-16 ג'יגה (199 דולר לדגם ה-32 ג'יגה) הכולל חוזה עם אחת מרשתות הסלולר, בעוד מחירו של המכשיר ללא חוזה ופתוח לכל הרשתות (SIM-Free) נמכר בכ-549 דולר לדגם ה-16 ג'יגה ו-649 דולר לדגם ה-32 ג'יגה- דבר שאינו מושך את תשומת לב הרוכשים הפוטנציאלים.

iPhone 5C colors big

מכירת חיסול?
אולם, ולמרות מחירו הגבוה ואי עמידתו של מכשיר האייפון 5c ביעדים אותם הציבה אפל, בלתי ניתן יהיה לצפות לירידת מחירים דרסטית- וזאת בשל חוזה ארוך הטווח של רשתות הסלולר עם חברת אפל בעצמה- כך מציין המקור, ומוסיף כי למעשה מכשיר זה מעולם לא סומן כמכשיר זול ומלכתחילה אינו יועד לשוק הבינוני נוכח מחירו הגבוה. נוסיף, כי אפל טרם חידשה את מלאי ההזמנות של מכשיר זה מחודש דצמבר אשתקד. אולם, אין מה למהר ולהספיד את מכשיר האייפון 5C וזאת בשל ההשערה כי ייתכן ובעתיד הקרוב יהיה מכשיר זה כאלטרנטיבה לא רעה בעבור רוכשים פוטנציאלים המעוניינים לרכוש מכשיר אייפון חדש וזול, ומוכנים לחכות לירידת מחירים קיצונית- אולי אפילו בטווח זמן הקרוב כאשר יוכרז מכשיר הדגל הבא של חברת אפל, שיסמן את הפסקת ייצורו של מכשיר האייפון 5c.

בעבר, מנכ"ל אפל טים קוק אף הצהיר במסיבת עיתונאים לאחר שחברתו חשפה את הדוח הרבעוני של חברתו לשנת 2014, כי ייתכן ושגו כאשר השיקו מכשיר זה מלכתחילה: "לקח לנו זמן לבנות את התמהיל כפי שהנחנו שלקוחותינו רוצים. כתוצאה מכך, איבדנו חלק נכבד ממכירות האייפון  בצפון אמריקה"- כך אמר אז.

מעניין יהיה לראות כיצד יגיבו בחברה נוכח כישלונו הצורב של מכשיר האייפון 5C ומה יהיה צעדים הבאים של החברה מקופריטנו. בהסתייגות, נאמר כי אפל כפי הנראה "למדה את הלקח" כהגדרת מספר גורמים.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.