אחרי שנים של התנצחויות משפטיות, אפל וגוגל הגיעו להסכמה כי הן יסירו את כל התביעות אחת כלפי השנייה ובמהלך יוצא דופן, השניים הכריזו על הפסקת אש במלחמה הלא נגמרת של תביעות הפטנטים. מדובר בתביעות שהוגשו הן על ידי אפל והן על ידי מוטורולה מוביליטי שהייתה עד לאחרונה בבעלות גוגל.

שתי ענקיות הטכנולוגיה שלהם פטנטים רבים, חתמו אמש על הסכם שאומר כי את כל המחלוקות הן ידיינו מחוץ לכותלי בתי המשפט: “אפל וגוגל הסיכמו לדחות את כל התביעות הנוכחיות שקיימות באופן ישיר בין שתי החברות”, נאמר בהצהרה המשותפת. “ אפל וגוגל גם הסכימו לעבוד יחד במקרים מסוימים של רפורמת הפטנטים”. בבד בבד נאמר בהודעה כי העסקה בניהן אינה כוללת הסכם לרישוי חופשי בפטנטים וטכנולוגיות אחת של השנייה.

ההודעה הדרמטית מגיעה לאחר שבית המשפט בקליפורניה קבע כי על סמסונג לפצות את אפל בסכום של 119.6 מיליון דולרים בשל נזקים והפרת פטנטים, כחלק מהמלחמה הלא נגמרת בין אפל לסמסונג שבה היא מעוניינת לגבות 2 מיליארד דולרים שנפסקו לטובתה.

אפל ומטורולה התראו בבית המשפט החל משנת 2010, אז האשימה מוטורולה את אפל בשימוש במספר פטנטים השייכים לה בתחום התקשורת ואילו אפל תבעה בחזרה על פטנטים אחרים. בעת מכירתה של מוטורולה ללנובו, גוגל השאירה לעצמה את רוב הפטנטים של החברה, כדי שתוכל להתמודד כנגד תביעות הפטנטים של אפל ואחרות.

היום אפשר לומר כי גוגל ואפל הסכימו סוף סוף להפסיק את הקרבות המשפטיים כדי שיוכלו להתמקד יותר בטכנולוגיה. לעת עתה.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • מקס

  אייפון זה טלפון שעבר זמנו עזוב את כל הדברים שגאלסי יודע לעשות קודם שיתקינו חריץ להרחבת זיכרון ואפשרות שליחה בבלוטוס אז דברו איתי

  • בולי

   אני משתמש כלכך הרבה שנים. מעולם לא היה לי צורך באף אחד מהדברים האלה.

   • Ran

    גם אבא שלי שאין לו סמאטפון אומר אותם את אותם דבר אבל בכללי על הסמרטפונים.
    זה שלך אין צורך בהם לא אומר שמשתמשי אפל אחרים לא היו שמחים לקבלם גם.

    אישית, אני שולח קבצים דרך ה-WiFI ולא דרך הבלוטוס, אבל כרטיס הזיכרון עבורי הוא MUST. אני לא חסיד של שמירה בענן (פרטיות חשובה).

    איש הישר בעיניו… יקנה.

 • חברה, קצת יותר ריכוז לא מזיק.
  ההסכם הוא בין מוטורולה מוביליטי שבבעלות זמנית של גוגל לפני המכירה ללנובו לבין אפל לגבי ה-20 תביעות ביניהן ולא בין גוגל העולמית כבעלת הפלטפורמת אנדרואיד לבין אפל.
  http://www.mobileburn.com/22859/news/apple-and-google-motorola-call-a-truce-put-an-end-to-their-patent-battles

  • שלומי

   וזה פחות או יותר מה שרשום. בלי קשר, יפה ששתי ענקיות מצליחות להתגבר על הפערים. לטובתם ולטובת כולם.

   • הכתבה נערכה 😉
    לא שאני נגד, עדיף לתקן מאשר לא לתקן.
    אין לי בעיה שגם ימחקו את התגובה.

  • חבר, יש לך טעות קטנה בעצמך, גוגל רכשה את מוטורולה מוביליטי ממוטורולה העולמית תמורת 12.5 מיליארד דולר ושנתיים לאחר מכן אותה מוטורולה מוביליטי לאחר תהליך הבראה שהחברה עברה שהתחילה לייצר מכשירים באמת מודרניים בעזרתה של גוגל פתאום יום בהיר נכמרת ללנובו בקצת פחות מ 3 מיליארד דולר (ליתר הדיוק זה היה 2.91 מיליארד) איפה הלכו להם כמעט 10 מיליארד דולר במהלך השנתיים?? פשוט מאוד גוגל שמרה לעצמה את הפטנטים של מוטורולה ומכרה ללנובו רק את הנכסים האחרים (גם את השם) של מוטורולה ללא הפטנטים… אז קצת הבנה במה שקורה לא יזיק.. ההסדר בסופו של דבר של גוגל ושם אפל ולא של גוגל ושל מוטורולה…

   • זה גם לא מדויק וגם לא קשור.
    לנובו בהחלט קיבלה פטנטים בעסקה גם אם לא את כולם. והסיבה שהגוגל קילבה מעט כסף זה שגוגל הפסידה בעסקה בענק ולא בגלל שיש איזו גאונות סמויה של גוגל שאף אחד לא רואה.
    גוגל רצתה את הפטנטים ולמרות זאת בגלל frand לא הצליחה לזכות כמעט בשום תביעה על הפטנטים האלו.
    למרות ההערצה לגוגל לא כל דבר שהם עושים הוא מצליח.
    בלי קשר הכותרת שכאילו מבשרת על סיום התביעות בין גוגל לאפל מטעה וכאילו אומרת שאין יותר מאבקים משפטיים בין אנדרואיד לאפל וזה רחוק מלשקף את המצב.
    אז עשה טובה ואל תטיף לאחרים על הבנה…

    • א.א.

     אני לא מסכים איתך… זכור לי מאמר שקראתי בפורבס ישראל (מקור: http://www.forbes.co.il/news/new.aspx?Pn6VQ=L&0r9VQ=MEMM)

     אם מה שכתוב בו מדוייק, תיק הפטנטים שגוגל קיבלה ממוטורולה מוביליטי מוערך בכ5.5 מליארד דולר, היא קיבלה (ושמרה) עתודות מזומנים המוערכות ב3.2 מליארד דולר, מסים דחויים והחזרי מס בגובה כ2.4 מליארד דולר, ומכרה את חטיבות ממוטורולה (חב' בת העוסקת בפיתוח בבירים ב2.3 מליארד ומפעלים ב75 מליון). הוסף את 2.9 המילארד שגוגל קיבלה ממוטורולה ואפילו בניכוי 2 המליארד של ההפסדים התפעוליים של מוטורולה בתקופת השתייכותה לגוגל, היא עדיין הרוויחה בעסקה כ3 מליארד דולר.

     • אולי הוא הוערך ב- 5.5 מליארד כאשר חשבו שהוא יחסן את גוגל מהתביעות ויאפשר לה להגיע למצב של תיקו עם mutual assured destruction.
      מה שיצא בפועל זה שבאירופה כל הפטנטים של מוטורולה כמעט הוכרזו כחיוניים לתעשייה ( frand ) ולא ממש הביאו תגמולים של מליארדים. אז בפועל ללא זכיות מהותיות והעובדה שסמסונג הוכתה שוק על ירך במשפט הראשון מול אפל למרות סיוע של גוגל קצת קשה לקבל את ההערכה הזו של שווי הפטנטים ברצינות לאור התוצאות בשטח.

      • א.א.

       לעניות דעתי, רק ה"הרגעה" של סמסונג- יצרנית האנדרואיד העיקרית שהלכה והתרחקה מגוגל ואנדרואיד עם הTW והכוונות לעבור לTIZEN וכעת ממתנת את השנוי בעיצוב וחתמה עם גוגל על הסכם שת"פ ארוך טווח הייתה שווה את זה.
       לדעתי, הפטנטים גם לא עד כדי כך חסרי ערך, אירופה אינה השוק היחיד (או אפילו הכי גדול) וזה עוד נכס.
       שלא לדבר על ההשפעה שהייתה לגוגל על מוטורולה עם משפחת המוטו (X,G.E) שגורפים שבחים מכל עבר..

       • אכן הייתה השפעה חיובית אבל זה לא קשור לכדאיות עבור גוגל זה אולי קשור לרווח שלנו כצרכנים שלא קשור לנושא הדיון בכלל.
        ההרגעה של סמסונג לא הייתה נדרשת אם גוגל לא הייתה קונה את מוטורולה במקור כך שזה לא תוצר חיובי אלא הבעיה עצמה שגוגל יצרה.
        הרכישה הזו היא סתם כישלון, גם במזרח הרחוק או בארה"ב לא היו שום ניצחונות משפטיים בעקבות הפטנטים של מוטורולה באופן מובהק.
        לבינתיים היא הרגיזה את כל שאר היצרניות ורק דחפה את סמסונג יותר חזק לכיוון של טייזן ואולי בגלל זה גם איבדנו את תוכנית הנקסוס.

        • א.א.

         1. השפעה חיובית משמעה יותר צרכנים המשתמשים באנדרואיד בשווקים המתפתחים, כלומר חיזוק האחיזה של גוגל בשווקים בעלי הצמיחה הגובוהה ביותר, הגדלת נתח השוק של אנדרואיד, הרגלת לקוחות לאקוסיסטם של גוגל ועוד אינספור איתרונות.. אף אחד מאלו לא קשור לצרכנים, הרווח שלנו הוא שולי.
         2. כשאמרתי "הרגעה" של סמסונג, התכוונתי לכך שבסמסונג הייתה על המסלול המהיר לניתוק מאנדרואיד- לקוחות שלסמסונג לא ידעו מה אנדרואיד ולא הכירו את הממשק שלה, כך סמסונג יכלה להחליף את אנדרואיד בTIZEN מתחת לTW ורוב לקוחותיה כלל לא היו יודעים ברמה התפעולית. פתאום, היא חותמת עם גוגל על הסכמי שתוף ארוכי טווח, מוציאה גם את הS5 בגרסת GPE. הייתי מחשיב את זה כניצחון ותוצר חיובי מאוד שגוגל יצרה.
         3. מי אמר שחייבים להיות ניצחונות משפטיים? האם יש תביעות רציניות בשווקים הללו? לא שידוע לי, זה יותר כמו תעודת ביטוח ואני לא מבין מאיפה הביטחון העצום הזה לקבוע שאין בפטנטים הללו שום יתרון באף שוק.
         4. תוכנית SILVER היא האבולוציה של הנקסוס, אני חושב שזה ברור מאוד. גוטגל זיהתה בעיה של פרגמנטציה, אז בתחילה היא יצרה באז סביב גרסת הונילה של אנדרואיד. איך? תמחור תחרותי, מפרט מרשים ועדכונים מהירים. היכן הייתה LGלפני ואחרי הנקסוס 4? לאו דווקא בגלל שרבים קנו אותו, בגלל שראו מה היא מסוגלת לעשות. גוגל לקחה את הזמן והוכיחה שיש דרישה לאנדרואיד נקי, מספיק כדי לשכנע יצרניות להוציא גרסת GPE, לחלק ממכשירי הדגל שלהם. כעת, היא לוקחת את זה לשלב הבא: זה התחיל מהרחבת ההיצע של סרת GPE ועובר להסדרת מעמד של סדרת מכשירים כזו, מותג ה"נקסוס" מוחלף ב"סילבר" ואתה מקבל את הטוב מכל העולמות: אנדרואיד נקי שרץ רשמית על המכשיר שאתה אוהב (עם יתרונות כמו אחריות, תמיכה וכו' בפיקוחה של גוגל). המחיר כנראה לא יישאר זול אבל היה ברור שגוגל מסכימה לספוג הפסדים או רווחים כמעט לא קיימים כדי לקדם את התוכנית. עכשיו כשהיא יצאה אל הפועל, מן הסתם שזה יפסיק. אחרי הכל, "נקסוס" זה לא מותג צדקה או מלכ"ר.

   • אני מבין שכאשר מוכיחים שאתה טועה אתתה מוחק תגובות.
    יופי של אתיקה…

    • אני הידע שלי לא כזה עמוק כמו הבחור שמעליי שהביא לך דוגמאות שמוכיחות שאתה טועה (לא בהרבה אבל טועה) אז אני לא מבין מאיפה התגובה המתנשאת הזאת. כן יש לי הבנה יותר משלך להבין שגוגל עשתה עיסקה טובה עם מוטורולה לטווח האורך אוליי עכשיו היא הפסידה מיליארד פה ושם אבל לטווח הארוך היא הרוויחה בגדול! והיא כן יכולה להרשות לעצמה לספוג הפסד כזה עם קופת המזומנים שיש לה…