אחרי שנים של התנצחויות משפטיות, אפל וגוגל הגיעו להסכמה כי הן יסירו את כל התביעות אחת כלפי השנייה ובמהלך יוצא דופן, השניים הכריזו על הפסקת אש במלחמה הלא נגמרת של תביעות הפטנטים. מדובר בתביעות שהוגשו הן על ידי אפל והן על ידי מוטורולה מוביליטי שהייתה עד לאחרונה בבעלות גוגל.

שתי ענקיות הטכנולוגיה שלהם פטנטים רבים, חתמו אמש על הסכם שאומר כי את כל המחלוקות הן ידיינו מחוץ לכותלי בתי המשפט: “אפל וגוגל הסיכמו לדחות את כל התביעות הנוכחיות שקיימות באופן ישיר בין שתי החברות”, נאמר בהצהרה המשותפת. “ אפל וגוגל גם הסכימו לעבוד יחד במקרים מסוימים של רפורמת הפטנטים”. בבד בבד נאמר בהודעה כי העסקה בניהן אינה כוללת הסכם לרישוי חופשי בפטנטים וטכנולוגיות אחת של השנייה.

ההודעה הדרמטית מגיעה לאחר שבית המשפט בקליפורניה קבע כי על סמסונג לפצות את אפל בסכום של 119.6 מיליון דולרים בשל נזקים והפרת פטנטים, כחלק מהמלחמה הלא נגמרת בין אפל לסמסונג שבה היא מעוניינת לגבות 2 מיליארד דולרים שנפסקו לטובתה.

אפל ומטורולה התראו בבית המשפט החל משנת 2010, אז האשימה מוטורולה את אפל בשימוש במספר פטנטים השייכים לה בתחום התקשורת ואילו אפל תבעה בחזרה על פטנטים אחרים. בעת מכירתה של מוטורולה ללנובו, גוגל השאירה לעצמה את רוב הפטנטים של החברה, כדי שתוכל להתמודד כנגד תביעות הפטנטים של אפל ואחרות.

היום אפשר לומר כי גוגל ואפל הסכימו סוף סוף להפסיק את הקרבות המשפטיים כדי שיוכלו להתמקד יותר בטכנולוגיה. לעת עתה.