ההיסטריה סביב משחק ה-Flappy Bird רחוקה מסיומה: כשבוע וחצי לאחר שהוסר על ידי מפתח המשחק דונג נגוין (Dong  Nguyen), בטענה כי "איני יכול לשאת זאת עוד", החלו חברת אפל וגוגל לדחות משחקים הנושאים את השם Flappy.

מסתבר שגם משחק פשוט ותמים לכאורה מסוגל לעורר הדים ולגרום להיסטריה רבת עוצמה: מספר מפתחים לחנויות הווירטואליות השונות, בהן חנות ה-AppStore וה-Play, מצאו כי שתי החברות דחו את משחקם היות והוא נושא את השם Flappy.

הראשון למצוא דחייה זו היה מפתח לחנות ה-AppStore, קן קרפטנר (Ken Carpenter) שצייץ על גבי חשבון הטוויטר שלו כי חברת אפל דחו את משחקו "Flappy Dragon" בטענה כי הוא עובר על התקנון אותו מציבה החברה כתנאי להעלאת תכנים לאפסטור. "מצאנו כי משחקך מכיל אלמנט העלול להטעות את הציבור", כך נכתב במייל אותו שלחה החברה למפתח המשחק. לטענתו, מייל זה הגיע כתגובה למייל הראשון בו ציינו אפל כי: "הנך מנסה למנף משחק פופולרי אחר"

1

אך מתברר כי קן אינו המפתח היחיד שמשחקו נדחה: מספר מפתחים נוספים ל-AppStore ששמעו כי אפל החלה לדחות משחקים הנושאים את השם Flappy, ניסו להתחכם ושיבשו את האותיות הנושאות את השם או קיצרו חלק ממנו, אולם גם הם נדחו על הסף ע"י החברה באותה טענה המופרכת כי הם מנסים "למנף משחק פופולרי אחר", שכאמור – כבר אינו קיים למעשה. מגוחך משהו, לא?

לטענת קן, דברי אפל אינם הגיוניים וכי יתכן שהחברה מנסה לעשות לו עוול, שכן ברגע זה ממש חנות ה-AppStore מוצפת במשחקים הנושאים את השם Flappy ואף צועדים בראש רשימת ההורדות הפופולריים. ניתן לשער, כי ייתכן ואפל מנסה למנוע הצפה של החנות במשחקים הנושאים את אותו שם ולמנוע בין היתר בלבול בקרב המשתמשים שיחפשו את המשחק המקורי.

אפל לא היחידה
בתוך כך, מתברר כי אפל אינה החברה היחידה שדוחה משחקים בטענות מוזרות: לטענת קן, ימים ספורים לאחר שנדחה על ידי אפל, הספיק משחקו לככב בחנות ה-Play לכמה ימים, אלא שגוגל החליטו להסירו ללא הודעה מראש. "תחילה, חשבתי שהסיבה להסרת המשחק הייתה כי ציינתי כי זהו מחליפו של המשחק המקורי שמת כבר"- כך ציין. לטענתו, גוגל גם הלכה צעד אחד קדימה והחליטה להשעות את פעילתו ללא הודעה מוקדמת. "זה פשוט לא פייר ומשחק מלוכלך"- הוסיף.

ניתן להבין מדוע שתי החברות מנסות למגר את תופעת ה-Flappy: נציין, כי זוהי הפעם הראשונה בה משחק זוכה לפופולריות כה עצומה ולאזכורים כה רבים וייתכן כי שתי החברות יחדיו מנסות לעשות סדר ולמנוע בלבול בקרב משתמשי החנויות השונות. אולם, מעניין לדעת מה יעלה בגורלם של המשחקים שכבר נושאים את שם המשחק הפופולרי. כך או כך, נראה כי ההיסטריה סביב המשחק צפוייה להימשך עוד זמן רב.

flappy in google play
חיפוש המילה Flappy בחנות האנדרואיד מניב עשרות משחקים בעלי שמות דומים
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.