ממתינים למכשיר האייפון הבא? כבכל שנה, השמועות מתחילות מוקדם מאוד מהצפוי, וגם מנסות לגלות מה יהיה המאפיין המיוחד שאפל תביא לסדרה. השמועות הפעם, חלקם מופרכות למדי, מגיעות דווקא ממקורות מוכרים כמו במקרה הזה בו אתר בלומברג דיווח בסוף שבוע על כך שאפל שוקדת בימים אלה על מכשיר ה-iPhone 6 ומביא דיווח מעניין במיוחד.

לדבריו, מכשיר הדור הבא יהווה את השדרוג הגדול ביותר שאפל הציגה אי פעם במכשירי האייפון ועל פי מקור המקורב לאפל, יש בידיו את המידע הטוען כי החברה תציג לראשונה, מסך ענק בגודל של 5.5 אינץ’ ולא רק: זהו יהיה מסך קעור. כך נראה כי ישנם גם הפעם שני דגמים המתוכננים להשקה במחצית של שנה הבאה, אחד מהם יהיה עם מסך 5.5 אינץ’ ואילו השני עם מסך 4.7 אינץ’, שניהם עם מסך קעור בדפנות המיוצרים ממסך גמיש ובלתי שביר. המכשירים ישתמשו בטכנולוגיות התנועה ועם חיישנים ייעודיים הוא יוכל להציג ממשק שונה למשתמש ולנצל את עיצובו הייחודי כדי לבצע פעולות ומחוות באוויר.

אמת או שקר?
ללא ספק על אפל מופעל לחץ משוק הסלולר להציג מכשיר עם מסך גדול יותר, כאשר הסטנדרט כיום הוא 5 אינץ’ ואילו ה-iPhone 5s נשאר בגודל של 4 אינץ’, זה ללא ספק דבר המשאיר את לקוחותיה מאחור. אולם ידוע כי גם אפל “לא רצה אחרי העדר” ומאמצת שינויים בזמן שלה, לכן מסך בגודל של 5.5 אינץ’ לא נשמע לנו סביר כלל וכלל.

בתחום המסכים הגמישים כבר ראינו את המכשיר של LG או של סמסונג, ושניהם יקרים ויושקו בכמויות מוגבלות. כשהטכנולוגיה עוד חדשה וגם יקרה, קשה לראות כיצד אפל תצליח להביא מוצר שכזה, אבל זה עוד יכול להתקיים.

השמועות עוד יציפו את הרשת עד ההכרזה הרשמית שתיערך מתישהו בחודשי הסתיו של 2014, ואם ללמוד מהעבר, נדע את רוב הפרטים כבר לפני כן.

תמונת קונספט: T3

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.