לפני מספר ימים אתר המפתחים של אפל לא היה זמין, ולאיש לא היה מושג מה הסיבה לכך. הסברות היו שאפל מעדכנת את אתר המפתחים שלה ושאולי היא צפויה להעלות גרסאות בטא חדשות ל- iOS 7 וכן Xcode ועוד. מפתחים רבים הביעו את מורת רוחם לנושא דרך הטוויטר, כשחלקם חוששים שלאור העובדה שהם לא יוכלו לחדש את הרשיון שלהם בזמן, האפליקציות שלהם יוסרו מהאפסטור.

אולם היום אפל הפסיקה את מעטה הסודיות בהודיעה שהסיבה לאי הזמינות של אתר המפתחים הוא בגלל פריצה אליו שגרמה להשבתתו. למעלה מ-275,000 חשבונות של מפתחים ופרטים אישיים היו נתונים לסיכון ממשי. חלק מהמשתמשים אף דיווחו כי ראו ניסיונות איפוס סיסמאות לחשבון ה-Apple ID שלהם.

החברה שלחה מייל לכלל המפתחים הרשומים, בו היא מציינת את הבעיה ואת פועלה בנושא. לפי המייל,  החברה שדרגה את כל מערך האבטחה של השרתים שלה ובנתה מחדש את כל מאגר המידע  וכן כי מפתחים שרישיונם פג, יקבלו הארכה, אם כי לא צוין היקפה. האתר MacWorld שיצר קשר עם אפל קיבל אישור לנושא וכי מלבד לשמות וכתובות אימייל לא דלף שום מידע רגיש החוצה, בין אם קוד של אפליקציות, פרטי אשראי ותשלום של מפתחים ועוד, זאת מאחר והם מוצפנים ונשמרים בשרתים נפרדים.

האתר 9to5 מציין כי מספר מפתחים ציינו דרך חשבון הטוויטר שלהם שהם קיבלו הודעות דרך המייל לשינוי ססמאות החשבון שלהם, אולם נראה כי בזה מסתכמת ההשפעה של הפריצה. מה שכן הדבר מציג את מערך האבטחה של אפל באור שלילי, במיוחד בתקופה בה נושא האבטחה הופך ונהיה קריטי יותר ויותר לא רק עבור ארגונים אלא גם עבור משתמשים פרטיים ואין ספק שאפל צריכה לבדוק את נושא האבטחה לעומק במיוחד שבשרותה מאות מליוני פרטי כרטיסי אשראי של משתמשי האקוסיסטם של איטיונסטור, שמהווים שלל אטרקטיבי במיוחד להאקרים.

פורסם לראשונה באתר iPhones.co.il