אפל רכשה חברה קטנה מהסיליקון וואלי, WifiSLAM שמה המתמחה בניווט בתוך מבנים בשימוש של טכנולוגיית ה-WiFi כאשר ה-GPS חסום או אינו זמין. על פי ה-WSJ, העסקה מוערכת בכ-20 מיליון דולרים וצפויה לתת לאפל תוספת חדשה ומשמעותית למפות המתפתחות שלה.

WiFi Slam Logoפרויקט ה-Indoor Maps של גוגל (בתמונה למעלה), הוא מיפוי מבני ציבור ברחבי העולם וניווט בהם באמצעות הסמארטפון. מיפוי הבניינים כיום של גוגל כולל לרוב מקומות הומי אדם כמו שדות תעופה, אצטדיונים ומרכזי קניות גדולים, אך אין מניע למעשה למפות כל מבנה.

הטכנולוגיה של WifiSLAM מסוגלת לאתר משתמשים ואת חבריהם במרחק של עד 2.5 מטר אחד מהשני ומציעה ניווט צעד-אחר-צעד בתוך מבנים אשר מופו עם מיקום מדויק יחסית של המשתמש. היא מבססת את מיקומו על פי נקודות ה-WiFi הפזורות במבנה והערכת המרחק לפי העוצמה והמיקום ממכשיר המשתמש. אפל אישרה את העסקה אולם לא מסרה פרטים נוספים, ולא ידוע מה תעשה לבסוף עם הקניין הרוחני של החברה. WifiSLAM תכננה במקור את הטכנולוגיה למפרסמים וחברות אשר יכלו להעביר למשתמש קופונים והצעות ישירות למכשיר הסמארטפון כאשר הוא מתקרב לחנות.

ניתן להעריך כי אפל תשלב את הטכנולוגיה של WifiSLAM במפות שלה באחת מגרסאות ה-iOS העתידית ותציע למשתמשים אפשרות לנווט בתוך מבנה ולהציע שירותים שונים כמו גם נקודות מיקום חשובות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.