גרסת הקסטה החדשה של אנדרואיד, ICS, הביאה איתה סוג של מתיחת פנים למראה המערכת והתקבלה בשמחה רבה בקרב משתמשי מערכת ההפעלה הפתוחה של גוגל. כרגע, המערכת נמצאת בשלביה האחרונים להגעה למכשירים נבחרים (בין אם זה במכשירים קיימים או במכשירים אחרים) ואנחנו צפויים לראות אותה מגיעה Out of box כמובן במכשירים החדשים של 2012, אך הערכה שזה יקרה יותר לכיוון מרץ-אפריל, כך שיש עוד למה לחכות.

מערכת חדשה, פטנטים ישנים
כמו שקהל המשתמשים למד את המערכת, גם אפל בעצמה, שמחזיקה כידוע בלא מעט פטנטים, עשתה את שיעורי הבית שלה ובדקה האם גוגל מפרה פטנטים בגרסה החדשה של מערכת ההפעלה, והתברר לה שכן. החברה הגישה לבית המשפט בארה"ב בקשה למנוע את מכירת מכשיר ה-Galaxy Nexus זאת בשל הפרה של מספר פטנטים השייכים לה.

בין הפטנטים שהופרו לטענת אפל הוא ה-Slide to unlock, שלדברי אפל, מופר במסך הנעילה החדש של ICS. הפטנט השני הוא חיוג למספר טלפון שמופיע על גבי טקסטים ברחבי הדפים השונים (דפדפן, אימייל, וכ'ו). לחיצה על מספר הטלפון (בדרך הנ"ל שציינו) בעצם תחייג לאותו מספר שמופיע על גבי המסך, וזהו פטנט ששייך לאפל גם כן. הפטנט השלישי הוא השלמת המילים/תיקון המילים שמשתמשי ה-iOS בטח מכירים את "התיקון האוטומטי" של המילים ברגע שהם מקלידים טקסט, או השלמת המילה הספציפית, ע"פ מה שהמילון מציע. בסה"כ מדובר ב-3 פטנטים מתוך 4 שאפל טוענת שגוגל מפרה אותה.

סכנה בהמשך הדרך?
בפטנטים שעל הנייר ניתן להתחמק בהם בקלות. בין השאר כמו האפשרות לבטל את התיקון האוטומטי של המילים, או לשנות את הדרך שבה אנחנו פותחים את המכשיר מנעילה, כמו ש-HTC, LG וסמסונג עשו בממשקים שלהם אך חשוב לציין את החשיבות של התביעה הנוכחית, כי היא משמעותית יותר מכל תביעה אחרת של אפל: הממשק המקורי של ICS צפוי להיות בכל מכשיר שיריץ את הגרסה (תהיה למשתמש אפשרות לבחור בין הממשקים), כך שבמידה ואפל תנצח בתביעה, מכשירים רבים יושפעו מכך בהמשך וכל שינוי שיכול להתרחש ב-Galaxy Nexus, ישפיע בעצם גם על כל היצרניות. אנחנו נמשיך לעקוב אחר התביעה החדשה והמעניינת הזו. (מקור)