באירוע המפתחים השנתי של אפל (Apple) שנערך היום בסן-חוזה, הציגה החברה רענון לסדרת מחשבי הכל-באחד עם שבב הדור האחרון של אינטל (Intel) לצד הוספת תמיכה במציאות מדומה (VR) וכן דגם חדש – iMac Pro עם מעבד 18 ליבות.

למחשבי ה-iMac (איימק), אפל מביאה את הדור השביעי של מעבדי אינטל בארכיטקטורת Kaby Lake מסדרות Core i5 ו-Core i7. הדגמים החדשים בגדלי מסך 21.5 ו-27 אינץ' יציעו זיכרון עבודה של 32 או 64 ג'יגה-בייט RAM לכל היותר, כרטיס גראפי מובנה Iris Plus 640 של אינטל או Radeon Pro 560/570/580 של AMD. עוד חידוש מעניין במחשבים הוא שלראשונה, אפל תצייד אותם בשני חיבורי USB C בטכנולוגיית Thunderbolt 3.

עם החומרה החזקה מבטיחה אפל כי מחשבי ה-iMac החדשים יציעו תמיכה במציאות מדומה, בעיקר לתחום הפיתוח עם תאימות לשימוש ב-Steam VR, Unity ו-Unreal engines. לזה גם היא מוסיפה שיפור במסכי המחשבים, שלדבריה אלו המסכים האיכותיים ביותר במחשבי iMac אי פעם עם בהירות משופרת של 500nits והצגה של עד מיליארד צבעים. דגם ה-21.5 אינץ' יצוייד במסך 4K ואילו דגם ה-27 אינץ' יגיע עם מסך 5K.

לצד מחשבי iMac, אפל גם הציגה את ה-iMac Pro. דגם משופר ומשודרג המיועד לשוק המקצועי. לדבריה מדובר במחשב המק החזק ביותר אי פעם, וזה לא מפתיע לנוכח העובדה כי הוא יוצע עם סדרת מעבדי Xeon המיועדים לשרתים. הרוכשים יוכלו לבחור בין מעבד 8 ליבות ועד 18 ליבות לדגם היקר ביותר, לצד שילוב של כרטיס גרפי AMD Radeon Vega החדש עם 16 גי'גה-בייט זיכרון וכן אחסון SSD בנפח 4 טרה-בייט וכרטיס רשת 10 ג'יגה-ביט בשנייה.

המחירים מתחילים ב-1,099 דולר לדגם ה-21.5 אינץ', 1,299 דולר למסך 4K והחל מ-4,999 דולר לדגם ה-iMac Pro.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.