במקביל להשקות המכשירים החדשים שלה, ובראשם ה-iPhone se, שחררה אפל (Apple) גם את העדכון החדש למערכת ההפעלה שלה iOS. העדכון מביא את מספר הגרסה ל-9.3, והוא נחשב לגדול ביותר מאז ההשקה של גרסה 9.0. עם זאת, לא מדובר בעדכון מהותי מבחינת מערכת ההפעלה עצמה, וגם אם הוא מכיל תוספות ועדכונים, לא ממש מדובר בדברים שישנו את העבודה עם המכשיר.

התכונה החדשה המרכזית בעדכון, כפי שמתייחסים אליה ברחבי העולם, היא Night Shift. מדובר באפשרות חדשה תחת הגדרות 'תצוגה ובהירות' שמאפשרת לשנות את התאורה של מסך המכשיר כך שכמות האור הכחול שנפלטת תפחת. האפשרות הזאת באה לטפל בכך שבתאורה מול הפנים שנוטה יותר לצבעים קרים, שהכחול והלבן שולטים בהם, קשה יותר להירדם, ולכן ניתן לקבוע צבעים חמים יותר. ניתן לקבוע את רמת החום, או הטמפרטורה, של הצבע באופן ידני בכל פעם, או שאפשר לקבוע תזמון מוגדר במילים או בשעות מדויקות כדי לגרום לשינוי טמפרטורת הצבע באופן אוטומטי. יש גם גישה ישירה מלוח הבקרה של iOS למי שרוצה לבצע את השינוי באופן זמני ומיידי.

עכשיו אולי תרצו לקרוא את החדשות

אפל שחררה בשנה שעברה אפליקציית חדשות מתוך תקווה שזו תהפוך למקום היחיד אליו ייגשו משתמשי iOS בכדי לצרוך את מנת החדשות היומית שלהם, או בכל קצב אחר. קשה לומר שהאפליקציה הפכה בזמנו ללהיט, אבל בחברה לא התייאשו והחליטו לשפר את האפליקציה והיא כעת אמורה לספק חדשות שמתאימות יותר לאופי האישי של כל משתמש ומשתמש, ואפילו בכמות גדולה יותר מאשר בניסיון הראשון. כן היא אמורה להציע מגמות חמות בתחום החדשות שהיא חושבת שיעניינו את מי שמחזיק במכשיר. היא גם אמורה לעלות מהר יותר, לעבוד מהר יותר באופן כללי וגם לאפשר לראות סרטוני וידאו ישירות מתזרים החדשות.

ואם תחליטו להעתיק פסקה מידיעה חדשותית כזו או אחרת לפנקס הרשימות של iOS, או Notes בשמו התקני, תוכלו מעכשיו להגן עליה על ידי קביעת סיסמה. תוכלו אפילו אחר כך למיין את כל הרשימות שלכם לפי תאריך או הכותרת שלהן.

יש אפילו שיפור עבור CarPlay

המערכת למכוניות של אפל, הלו היא CarPlay, זוכה א, היא לשדרוג קליל עם iOS 9.3. כך ניתן כעת לפני תחילת הנסיעה את הזמרים ו/או השירים שרוצים לשמוע על ידי שימוש ב-Apple Music, ואילו תכונת ה-Nearby של המערכת תדע להשתמש ביישום המפות של אפל כדי לאתר תחנות דלק, מזנונים ושירותים אחרים.

ויש עוד כמה דברים קטנים. כך לדוגמה משתמשי iPhone 6s וגם ה-Plus האח שלו, יוכלו ליהנות מסדרה של קיצורי דרל מבוססי 3D Touch חדשים שיובילו אותם לאפליקציית מזג האוויר, להגדרות, לאפליקציית הבריאות, ל-App Store וכן למצפן.

ויש גם משהו קטן שישמח את המשתמשים הישראלים. טוב אולי הוא בעצם לא כל כך קטן – עברית היא אחת משלוש השפות החדשות שנתמכות בסירי (Siri), העוזרת האישית של iOS. שתי השפות האחרות הן פינית ומלאית.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.