במסיבת עיתונאים שערכה הבוקר חברה איידיגיטל (iDigital), יבואנית מוצרי אפל (Apple) בישראל, היא הכריזה על תחילת מכירתם של של סדרת הנתבים AirPort (איירפורט) במחיר כניסה של 999 ש"ח לדגם הבסיסי, זאת כ-8 שנים לאחר השקתם בעולם.

סדרת ה-AirPort כוללת שלושה נתבים אולם רק שניים מהם יימכרו. האחד ה-Extreme והשני Time Capsule הנחשבים לפופולריים בארה"ב. הנתבים תומכים בתקן 802.11ac מה שהופך את הנתבים לעוצמתיים במיוחד. בנוסף, הם תומכים בהעברת נתונים עד למהירות מירבית של 1.3Gbps, כוללים שש אנטנות שיספקו חיבור מהיר ויציב יותר וכן שלושה חיבורי LAN בתקן USB 2.0 וכן חיבור WAN.

בנוסף לנתב ה-AirPort Extreme, משיקה איידיגיטל גם את נתב ה-Time Capsule. מדובר, מעבר לראוטר, גם ביכולת לגבות את מחשבי ה-Mac בעזרת תכונת ה-Time Machine המובנית במחשבי בחברה ישירות לכונן הרשת בנפחי 2 או 3 טרה-בייט, הקיים בנתב האלחוטי והיכולת לשחזר את המחשב לכל נקודת זמן אפשרית.

תוכנת ה-Time machine נמצאת בכל מחשב Mac ונחשבת מבין תוכנות הגיבוי הטובות ובניגוד לגיבוי רגיל המעתיק את תכולת המחשב בזמן נתון, באמצעות ה-time machine ניתן לחזור על פני ציר הזמן ולשחזר קובץ ספציפי או את המחשב כולו, מכל נקודת זמן בעבר.

איילת צרפתי רוזן, מנכ"לית איידיגטל, מסרה במסיבת העיתונאים כי ה"עיכוב בהבאת סדרת הנתבים לארץ היא העובדה כי היה צריך להתאים אותם כך שיעברו את כל האישורים הדרושים של משרד התקשורת". עוד מסרה, כי מתוך סקר שערכו כ-90 אחוז מצרכני האינטרנט בישראל גולשים דרך אינטרנט אלחוטי, כאשר כ-75 משמשים בנתב שקיבלו מספק האינטרנט שלהם. בנוסף, כך נמסר, כ-90 אחוז חווים לעיתים בעיות בגלישה וניתוקים – ללא קשר למהירות האינטרנט.

מכירת הנתבים תחל ב-1/11 בכל סניפי הרשת של איידיגיטל במחיר כניסה של 999 לדגם ה-Extreme הבסיסי. את דגמי ה-Time Capsule ניתן יהיה לרכוש במחירים של 1499 ש"ח ו-1999 ש"ח בהתאמה.