אחד המאפיינים המעולים של מכשירי Apple הוא AirPlay, הטכנולוגיה שמאפשרת לכם להזרים מידע באופן אלחוטי זה לזה. החברה גם עובדת כדי לאפשר טווח מתרחב של ציוד אחר, כמו מקלטי A/V ומעגני רמקולים, לקבלת תוכן מספריית ה-iTunes שלכם על ידי כך שהם פשוט יהיו קרובים למחשב או למכשיר ה-iOS. ובכל זאת, ל-AirPlay יש כמה מגבלות ש-Apple כפתה, כולל השימוש הנדרש ב-iTunes ומאגר קטן באופן יחסי של מכשירי צד שלישי בעלי תמיכה. לאחרונה פותחו כמה טריקים כדי להרחיב את הפונקציונליות של AirPlay, המאפשרים לכם להעביר בסטרימינג מוסיקה ווידאו אל יותר מקומות ומהם.

קל: שלחו וידאו אל מחשב ה-Mac שלכם
אחד החסרונות העיקריים של AirPlay הוא חוסר היכולת שלה להעביר תוכן למחשב מקינטוש. אפליקציה חופשית, AirPlayer (ericasadun.com/ftp/Macintosh), פותרת את הבעיה הזאת על ידי המרת ה-iPad, ה-iPod Touch או ה-iPhone שלכם למשדר וידאו, ומאפשרת לכם להעביר בסטרימינג אלחוטי קליפים של iTunes אל המקינטוש שלכם, כדי שתוכלו לצפות בהם על מסך גדול יותר. התכנה מפעילה את הקסם שלה על ידי כך שהיא מחקה את פרוטוקולי החיבור של ה-Apple TV. שימו לב: אל תבלבלו בטעות בין האפליקציה הזאת לבין אחרת שנקראת אף היא AirPlayer, אשר נמכרת ב-5$ בחנות ה-iTunes.

בינוני: אפשרו סטרימינג של וידאו שאינו תואם iTunes
כשמתקינים את אפליקציית ניהול התכנים Plex Media Center (בחינם; plexapp.com) על המחשב, אפליקציית ה-Plex 1.1 iOS החדשה (4.99$ בחנות iTunes) מאפשרת לכם לבצע חיפוש בכל קובצי המדיה שלכם (לא רק תוכן iTunes) עם ה-iPhone או ה-iPad שלכם, להעביר אותו בסטרימינג ברשת 3G, ולהעביר אותו ל-HDTV של חבר באמצעות תמיכת AirPlay ניסיונית. אתם תצטרכו לאפשר קביעה על הנתב שלכם המוכר כ-Port Forwarding (העברת שערים), כדי לקשר בין מכשירים מחוץ לרשת המקומית שלכם; לקבלת הוראות, היכנסו ל-wiki.plexapp.com. שימו לב שאי אפשר להעביר בסטרימינג סרטי וידאו קנויים עם מגבלות ניהול זכויות דיגיטלי (DRM).

מתקדם: העבירו וידאו בסטרימינג לכל מכשיר
הקושי הגדול ביותר עם AirPlay הוא שצריך לקנות חומרה שתומכת בה. SharePort מאפשרת לכם להמשיך לעבוד עם הציוד שיש לכם עכשיו. ניתן להתקין את התכנה על כל מחשב PC, והיא מאפשרת לכל מכשיר לנצל את יכולות הסטרימינג של AirPlay. בשלב זה זה מאפשר סטרימינג לתכנות צד שלישי בלבד, כך שתצטרכו מחשב שני שיפעל כמתווך. לדוגמה, תוכלו להשתמש במחשב העיקרי שלכם כדי להעביר מוסיקה בסטרימינג לתכנת נגן מדיה VLC (חינם; videolan.org/vlc/) שפועלת על מחשב PC קולנוע ביתי, ואז מ-VLC למקלט A/V. אתם יכולים למצוא את קוד ה-SharePort חינם ב-mafipulation.org, אבל שימו לב – השימוש בה עלול לבטל את האחריות על הציוד שלכם.

כיתובית:
בידור בכל מקום. הרבה קונפיגורציות הזרמת מדיה ממכשיר למכשיר אפשריות כשמשתמשים ב-AirPlay של Apple, בשילוב עם כמה אפליקציות ופריצות קוד נוספות.

מבצע מיוחד לגולשי אתר TGspot ממגזין popular science ישראל, מנוי היכרות מתמשך ב-20 ש"ח לחודש ל-3 חודשים הראשונים (במקום 35). לעמוד ההרשמה.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.