כמעט ואין מוצרים חדשים שיוצאים מבית היוצר של אפל שלא מקבלים ביקורות כאלה ואחרות על בעיות במכשירים. מכשירי האייפון 4 ידועים לשמצה בגין "תפיסת המוות" המכונה פרשת Antenagate, בה המשתמש תופס את המכשיר תוך כדי שהוא מגשר במגע על האנטנות החיצוניות של המכשיר שנמצאות בפס המתכת העוטף את המכשיר וגורם לנפילת הקליטה. מכשירי האייפון 5 זכו לביקורות בגין תופעת ה”הבזקים", שיצרה הבזק כחלחל בעת צילום של מקור אור ישיר, בגין עדשת הספיר של המכשיר. גם מכשירי האייפון 5s לא הצליחו לעבור בשער מבלי לקבל כל מיני ביקורות, חלקן מוזרות יותר, חלקן מוזרות פחות, כאשר חלק קטן מאוד של משתמשים דיווחו על כך שהמכשירים מתעקמים ואילו חלק גדול יותר ציין את תופעת "מסך המוות הכחול" שנגרם בגלל אי תאימות של אפליקציות ו/או באגים בשילוב עם ארכיטקטורת ה- 64 ביט של רכיב ה- A7 המפעיל את המכשיר.

אפל מצידה לא מגיבה לכל ביקורת או טענה של פגם במכשירים השונים שהיא מייצרת, כשעבור פרשיית ה"אנטנגייט" אפל קיימה מסיבת עיתונאים ואף חילקה מגנים בחינם, אולם שאר הדברים עברו ללא התייחסות רשמית, אם כי במסמכי הרישום של עדכון 7.0.3, החברה ציינה שהיא פתרה באג שגרם לבעיות שימוש וקריסה עם אפליקציות iWork. אבל נראה כי חלק ממכשירי ה- 5s אכן מגיעים עם פגם, אליו אפל התייחסה באופן ישיר.

לאחרונה ציינו מספר משתמשים ברשת כי מכשירי האייפון 5s שלהם לא מספקים את חיי הסוללה כפי שאפל מפרסמת, או 10 שעות שיחה ברשת 3G, זמן המתנה של 250 שעות ושימוש של בין 8 שעות ל- 10 שעות בהתאם לקישורית בה משתמשים. כשלחלופין ישנם משתמשים שמדווחים כי לוקח להם הרבה מאוד זמן להטעין את מכשירי האייפון 5s שלהם. יש לציין שחיי הסוללה של מכשירי האייפון 5s אמורים להיות גבוהים מאלו של האייפון 5, זאת לאור שהעובדה שאפל הכניסה סוללה חזקה יותר בכ- 10% של 1570mAh. היום אפל פרסמה הודעה דרך הניו-יורק טיימס לפיה היא מכירה בבעיה שפוקדת מספר מצומצם של מכשירי אייפון 5s בדבר זמני הסוללה וכי מדובר בבעיה הקשורה בייצור המכשירים ולא בבעיית חומרה, כפי שסברו משתמשי האייפון שחווים את התקלה: " לאחרונה גילינו בעיית ייצור המשפיעה על מספר קטן של מכשירי אייפון 5s שיכולים להשפיע על הסוללה בכך שיקח לה יותר זמן להטען או לספק חיי סוללה נמוכים יותר. אנחנו פונים ללקוחות שחווים את התקלה ואנחנו נספק להם מכשירים חלופיים."

אפל לא ציינה כמה מכשירים נפגעו מבעיית הייצור. מצד אחד מכשירי האייפון 5s הם פופולריים מאוד מאז שהם הושקו והביקוש אליהם גבוה, כיאה למכשיר שנמצא בתחילת מחזור ההשקה שלו, אולם מצד שני ההיצע של המכשירים לא היה כה נרחב כשזמני האספקה עדיין עומדים על מספר שבועות. כך שאי אפשר לדעת בדיוק מה היקף הבעיה וכמה מכשירים אפל תצטרך להחליף. מה שכן התגובה של אפל מציינת כי מדובר בתקלה הנובעת מתהליך הייצור ולא מתקלת חומרה בסוללות עצמן, כך שיתכן מאוד ושאפל תחייב את יצרנית מכשירי האייפון 5s, פוקסקון בגין ההחזרים של המכשירים.

iPhone 5s ifixit 2

זאת לא הפעם הראשונה שאפל חווה בעיות עם המכשירים שלה בתחום הסוללות. בשנת 2006 אפל עשתה החזרה של מחשבי מקבוק בהם היו סוללות שיוצרו על ידי חברת סוני והיו פגומות, בכך שהן נטו להתלקח ולהתפוצץ. דבר זה לא היה רק במחשבי המקבוק אלא גם בדגמים מסוימים של מכשירי אייפוד ואפל אפילו הסירה דגמים מסוימים מהמדפים במספר מדינות.

לאור העובדה שרוב המוצרים אותן החברה מוכרת הם מכשירי מובייל, כאלה ואחרים. תחום הסוללות הוא תחום בו אפל משקיעה לא מעט מאמצים כדי לשפר את חיי הסוללה של המכשירים שלה, בין אם הדבר מצליח לה או לא. עם פיתוח האייפוד, אפל החליטה שהיא מעדיפה להשקיע בגודל הסוללות מאשר במנגנונים שיאפשרו החלפה של סוללות ובהתאם לכך מכשירי האייפוד ובהמשך מכשירי האייפון והאייפד מגיעים עם סוללות מובנות שלא ניתן להחליפן, מבלי לפתוח את המכשיר. אפל יישמה את הטקטיקה הזו גם במחשבי המקבוק הניידים שלה, דבר שגרם לא מעט ביקורות שהאשימו את אפל שהיא פועלת בשיטה זו כדי ליצור רווח נוסף על חשבון המשתמשים. הפעם נראה כי ההחלטה של אפל להשתמש בסוללות מובנות, נמצאת בעוכריה כשהחברה נאלצת להחליף מכשירים במקום להחליף סוללות, אם כי לפי טענתה התקלה כאמור נובעת מבעיית ייצור ולא מבעיה בסוללות עצמן. בכל אופן אם אתם משתמשי אייפון 5s וחווים בעיות עם סוללת המכשיר, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אפל.

פורסם לראשונה באתר iPhones