אפל החלה אמש להפעיל התחברות בשני צעדים לחשבון ה-Apple ID עבור המשתמשים כדי לשפר את אבטחת החשבון. בדומה לקיים בחשבון גוגל, זהו תהליך התחברות הדורש הקשת קוד גישה בנוסף לשם המשתמש והסיסמה כך שנדרש אישור כפול לצורך התחברות לחשבון. הקוד נשלח למכשיר המשתמש בכל כניסה לא מזוהה או ממחשב אחר ורק בהזנתו ניתן להתחבר לחשבון.

באופן מקרי התגלה אמש חור אבטחה חמור בהתחברות לחשבון ה-Apple ID. באתר The Verge דיווחו כי באמצעות מערכת השחזור ססמאות, ניתן לשחזר סיסמה של כל משתמש בקלות יחסית, וכל מה שנדרש הוא כתובת המייל של המשתמש ותאריך הלידה שלו. בינתיים אפל סגרת את מערכת ה-iForgot לשחזור הסיסמה והיא פועלת על תיקון הפירצה. מי שמשתמש בהתחברות בשני צעדים לא נפגע מפירצה זו, אולם נדרש להמתין בתור כשלושה ימים עד אשר שיטת הזיהוי החדשה מופעלת.

גישה ל-Apple ID של המשתמש היא גם גישה לחשבון ה-iTunes אשר כידוע מקושר לרוב עם מספר כרטיס אשראי לצורך ביצוע רכישות בחנות של אפל.

כרגע ההתחברות בשני צעדים מוגבלת רק למספר מדינות (ארה”ב, אנגליה, אוסטרליה, אירלנד וניו-זילנד) והיא אינה זמינה למשתמשים מישראל אך אפל ציינה כי יתווספו מדינות נוספות בהמשך. (Apple)

עדכון: אפל תיקנה את הפירצה והחזירה את האפשרות לשחזור סיסמה.