יציאה למסעדות הוא בילוי מועדף על רובנו. אך עם מבחר כל כך גדול של מסעדות, נראה שמדובר בהתלבטות לא פשוטה היכן כדאי לבלות את הערב הקרוב. ובהתלבטויות, כמו בהתלבטויות של 2017, מזל שהאפליקציות עומדות לצידנו. מזו שתמליץ לכם על מסעדות עם הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות, דרך כזו שתמליץ לכם על מנות וגם כזו שתעזור לכם לחשב כמה טיפ לתת. בתאבון!

טבעונים? היעזרו ב-GoVegan

סועדים רבים מעדיפים מנות טבעוניות, אחרים נמנעים מאכילת גלוטן וישנם גם שומרי כשרות בקרב הסועדים. באמצעות האפליקציה תוכלו לחפש בסביבתכם את המנה שבדיוק תתאים לכם, על פי סינון המנות שקבעתם מראש. כל מנה תופיע לצד פרטי המסעדה שם היא מוגשת, בצירוף שעות פתיחה, צילומי המנות, כתובת מדוייקת ואפשרות לחייג ישירות למסעדה. בנסיונות שערכנו שמנו לב למעט נתונים לא מעודכנים ועל כן אנו ממליצים להתקשר קודם למסעדה לפני שתחליטו ללכת אליה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

 

עם Ya.Me תקבלו המלצות על מנות לפי טעמכם האישי

חשבתם על זה פעם? כשאנו מגיעים למסעדה חדשה אנו בוחרים לרוב מנות שאנו לא מכירים, מבלי שראינו או שמענו עליהן. פשוט מה שנראה לנו שיערב לחיקנו. כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה הוקמו אתרים שונים בהם ניתן לדרג מסעדות באופן כללי. עם זאת, כשנגיע למסעדה עדיין יהיה קשה לנו לבחור את המנה המומלצת.

אפליקציית Ya.Me מציגה תפריטים של מסעדות רבות. כרגע רק באזור תל אביב, אך מפתחיה מתכננים לחצות איתה את הים. באמצעות חיישן ה-GPS מחפשת האפליקציה את המסעדות הקרובות אליכם. לחילופין, ניתן לחפש מסעדות על פי שמן. התפריט שמוצג באפליקציה הוא אינטראקטיבי וניתן לדרג בו כל מנה ומנה. כך יוכלו הסועדים האחרים לבחור את המנות המומלצות שאתם דירגתם, או לדרג בעצמם את המנות שהם אוהבים. אולי על פי ההמלצה המפורטת, תחליטו גם אתם ללכת על אותה מנה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

נגישות בקליק לא תשאיר אתכם מאחור

אם אתם מוגבלים בתנועה סביר להניח שכל בית עסק שאתם מקבלים ממנו שירות חייב להיות מונגש. באמצעות האפליקציה תוכלו לחפש מסעדות מונגשות ברחבי הארץ. החלוקה מתבצעת לפי ערים, ותחת כל עיר תמצאו את רשימת בתי העסק. עם כניסה לאחד מבתי העסק תמצאו שם פירוט עד כמה קרובה החניה, האם יש שירותים נגישים בבית העסק ועוד נתונים חשובים כמו רוחב הדלת הראשית וצורת הישיבה במקום.

כמו כן, תוכלו לנווט אל בית העסק באמצעות ווייז, לגלוש אל אתר המסעדה וגם לשלוח דואר אלקטרוני למנהלים עם שאלות בנושאי נגישות המקום.

להורדה: אנדרואיד

עם Tipster תדעו בדיוק כמה טיפ לשים

מתן תשר (טיפ) הפך לנוהג די מחייב במסעדות רבות בתוספת לתשלום החשבון. אך איזה סכום נהוג לשים? יתכן שהגורמים שישפיעו על כך הם חווית השירות שקיבלתם מהמלצר או שביעות רצונכם מהאוכל.

באמצעות האפליקציה תוכלו לחשב במדוייק את אחוזי הטיפ שברצונכם לתת ובשקלול נתונים כמו המדינה בה אתם נמצאים, שביעות רצונכם מהשירות, כמות הסועדים והאם אתם משלמים יחד או לחוד. האפליקציה תציג את הסכום שאותו תצטרכו להוסיף כטיפ ותוכלו גם להמיר את התוצאה למטבע המקומי במדינה שבה אתם נמצאים.

להורדה:  אנדרואיד

Matchbook תשמור את כל ההמלצות במקום אחד

בטח קרה לכם שקיבלתם המלצה על מסעדה טובה אך ברגע האמת, כשרציתם לצאת למסעדה, לא זכרתם את שמה או היכן היא נמצאת. האפליקציה תשמש מעין פנקס רשימות בו תוכלו לרכז את כל ההמלצות שתקבלו, עם אפשרות לציין מיקום של כל מסעדה על גבי המפה.

להורדה: iOS

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.