עוד סיבוב בסכסוכים בין ה-FBI לאפל (Apple), לגבי פריצת מכשירי iPhone, הגיע לסופו. כזכור, זמן לא רב לאחר שהטלפון של הטרוריסט מסן-ברנרדינו נפרץ באמצעות חברת צד שלישי, ישראלית ככל הידוע, ביקש ה-FBI מבית המשפט להורות לחברת התפחוח לפרוץ מכשיר נוסף, הפעם של סוחר סמים מורשע בניו יורק.

גם הפעם טענו באי כוחם של משרד המשפטים כי ה-FBI חייב את העזרה של אפל כי בלעדיה לא ניתן להיכנס לטלפון – כלומר, לא ניתן לעקוף את הסיסמה בה השתמש סוחר הסמים. גם הפעם נטען שמדובר בפעולה שאפל חייבת לעשות מכיוון שרשימת אנשי הקשר ששמורה בטלפון מכילה, כמו גם נתונים אחרים, תוכל לסייע ל-FBI להרחיב את החקירה ולסלק מהרחובות עוד פושעים.

וגם הפעם, כאמור, בסופו של דבר נציגי משרד המשפטים משכו את התביעה מבית המשפט כי הם לא זקוקים יותר לעזרה של אפל, אם כי הפעם מדובר בסיבה טריוויאלית הרבה יותר: ה-FBI השיג את הקוד לכניסה למכשיר. איך? טיפ אנונימי לחלוטין שהעובר בשיחת טלפון.

אז עוד סיבוב בנושאי פרטיות ובטחון המדינה בין ה-FBI לאפל הגיע לסיומו מבלי שבית המשפט היה צריך להתערב בסופו של דבר. מחכים כבר לסיבוב השלישי?

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.