מצבה של בלקברי (BlackBerry) הקנדית הולך ומדרדר. מעבר למכירות הבלתי נסבלות כמעט, מקבלת עכשיו החברה מכה כואבת נוספת שמגיעה מבחוץ, ומכיוון הרשת החברתית פייסבוק (Facebook). זו החליטה להפסיק לתמוך באפליקציה שמיועדת לשימוש במערכות ההפעלה של החברה, BBOS ו-BlackBerry 10 והיא תסיר את האפליקציה הייעודית מחנות האפליקציות של בלקברי כבר בסוף החודש.

ההודעה של פיסבוק מגיעה כחודש לאחר שחברת הבת שלה ווטסאפ (WhatsApp) הודיעה גם היא שהיא נוטשת את הפלטפורמה של בלקברי באופן סופי ומוחלט. "למכשירים הניידים האלה שי אמנם חלק חשוב בהיסטוריה שלנו, אבל הם אינם מציעים את היכולות להן אנו זקוקים כדי להרחיב את התכונות של האפליקציה שלנו בעתיד", הודיעה אז החברה.

הפעם ההודעה על החלטת הניתוק יצאה מטעם בלקברי בעצמה. בבלוג הרשמי של החברה נכתב כי "אנחנו מאוד מאוכזבים מהחלטה מכיוון שאנחנו יודעים שכל כך הרבה משתמשים אוהבים את האפליקציות הללו. פעלנו מול פייסבוק ווטסאפ במטרה לנסות לשנות את דעתם, אבל בינתיים, ההחלטה בתוקף".

וכך בסוף החודש לא יוכלו יותר משתמשי בלקברי לבצע שיתופים ישירות מהמכשיר שלהם לחשבון שלהם בפייסבוק, הם לא יוכלו לסנכרן משם אנשי קשר ועוד. במקום זאת הם יקבלו אפליקציה שתפנה אותם לאתר האינטרנט של פייסבוק, כמו במחשבי PC.