חשבנו שהסאגה בין ה-FBI לאפל (Apple) הגיעה לסופה לאחר שחברה ישראלית נשכרה כדי לספק את הפריצה למכשיר ה-iPhone של הטרוריסט מסן-ברנדינו. אז חשבנו, כי מתברר שיש פרק שני לסיפור הזה, והפעם הוא מגיע מניו יורק כשמשרד המשפטים מפעיל את כל מערכת הכוח שלו על בית המשפט הפדראלי במדינה כדי להכריח את חברת התפוח לפרוץ למכשיר של סוחר סמים, וזאת אחרי שהוא כבר הודה באשמה. גם הפעם כבר מדובר בסיבוב שני מכיוון ששופט קודם דחה את הקשה, ומשרד המשפטים, כאמור מתעקש וטוען שאפל צריכה לעזור כי יש לה את האמצעים הטכניים לעשות זאת.

עם זאת מדובר בקצה החוט ממש. מתברר שלאחרונה הגיש ה-FBI לא מעט בקשות לפריצת מכשירי iPhone שקשורים לטרור ופשיעה בדרך כזו או אחר., וזאת במטרה לחשוף נתונים ואנשי קשר ששמורים במכשירים ובמטרה להרחיב את המעצרים שניתן לבצע. עם זאת המקרה בניו יורק נחשב למתקדם כעת ביותר מבין הבקשות שהוגשו בנושא.

באפל כמובן טוענים ששהמקרה של סן ברנדינו הראה של-FBI יש את האמצעים לפרוץ למכשירים המוצפנים שלה, כך ששוב אין עליו לערב אותה בנושא, וזאת כשב-FBI טוענים – כמובן – שהם לא יכולים לפרוץ למכשיר בלי עזרתה של אפל. ההערכה היא שבבית המשפט יחויב משרד המשפטים האמריקאי להציג את כל הדרכים שננקטו כדי לנסות לפרוץ למכשיר בלי עזרתה של אפל כדי להוכיח שהוא אכן זקוק לעזרתה של זו.

ומה שהכי מעניין הוא לדעת האם הפעם תהיה פסיקה עקרונית בנושא, או שבכל מקרה צפוי לנו סיבוב גם בפני שופטי העליון?