חשבתם שמאבקי זכויות היוצרים שמורים רק לסמסונג ואפל? אז השבוע כבר התברר של-Nvidia יש מה לומר בנושא, ועכשיו מגיע גם תורה של Getty Images שתובעת את מיקרוסופט (Microsoft), חברה שבעצמה לא טומנת את ידיה בכיסיה בכל מה שקשור בתביעות מעין אילו.

Getty Images היא החברה שמפעילה אתר עם מאגר תמונות שמכיל יותר מ-80 מיליון תמונות של צלמים שונים, תמונות שניתן לרכוש את השימוש בהן למטרות שונות עבור אתרי אינטרנט שונים. לטענת החברה, כלי שמפעילה מיקרוסופט, בשם Bing Image Widget, פוגע בזכויות היוצרים שלה.

כלי זה מאפשר לבעלי אתרים להציג תמונות באיכות גבוהה למבקרים באתר שלהם, תוך ביצעו הגדרות שונות לגבי התמונות המוצגות: אפיון תצורת התצוגה וכן אלו תמונות יוצגו בפני כל מבקר.

עם זאת, ב-Getty Image טוענים שמיקרוסופט פשוט מספקת גישה למיליארדי תמונות שנמצאות באינטרנט, וזאת בכלל בלי לבדוק אם מדובר בתמונות בעלות זכויות יוצרים או כאלה שניתן להשתמש בהן בחינם, ובלי לפעול לקבלת רישיון במקרה הצורך – כמו במקרה של Getty Images.

מעבר לכך, הודיעה החברה, שפעולותיה בתחום אכיפת זכויות היוצרים שלה נחשבות לאגרסיביות במיוחד, שהיא תתבע בנפרד כל מי שמשתמש בכלי של מיקרוסופט במקרה ויוצגו באתר שלו תמונות שמגיעות מהמאגר שלה ללא רישיון שימוש.

ממיקרוסופט נמסר שהיא בוחנת את הטענות של Getty Images, וכעת יהיה מעניין לראות מה יהיה גורלו של הכלי הזה.