חברת Anki, שבדרך כלל מייצרת מכוניות צעצוע, החליטה לעלות שלב והציגה לאחרונה מוצר חדש בשיתוף עם חברת האנימציה פיקסר (Pixar) – מכונית צעצוע חכמה בשם Cozmo, שנבנתה על בסיס קווי דמותו של הרובוט Wall-E מהסרט המפורסם של פיקסר.

קוזמו מכיל גוף שדומה לזה של Wall-E, רק עם זרוע מתכתית שמסוגלת לדחוף, להרים ולהזיז דברים, כמו גם לשדר אותות מצוקה. קוזמו מסוגל לא רק ליצור קשר עם המשתמשים, אלא גם לזוז ולהתנהג בצורה שדומה לרובוט המפורסם מהסרט. הוא נועד לשמש כסוג של "חיית מחמד" שמזהה את האדם שמשחק איתה ומסוגלת לתקשר איתו ברמות מתגברות בכל הנוגע למשחקים, אתגרים ופעילויות.

כך למשל, אם "מציקים" ו"מתעללים" בו יותר מדי, הוא מסוגל "להתעצבן" ולהפסיק לשחק עם המשתמש למשחק זמן מה, כדי ללמד ילדים להתייחס טוב יותר לצעצועים. או למשל, אם מפריעים לו לבצע פעולה כמו איסוף של לבני משחק, הוא עשוי "להתרגז" ולהרוס את הכל הערימה תוך כדי השמעת צליל של צחוק מרושע.

קוזמו אף מסוגל להשמיע רעשים שונים בהתאם לאינטראקציות משתנות, כמו למשל צליל מיוחד כאשר מפעילים אותו לראשונה, צליל אחר כאשר משחקים איתו לראשונה וכן הלאה. הוא אף מסוגל לזכור את האינטראקציה עם המשתמש ולהתאים את עצמו לרמת המשחקים האחרונה שלו כדי להוות אתגר. הוא גם מסוגל להציע למשתמש משחקים מיוזמתו, בניגוד לשאר הצעצועים החכמים בשוק.

קוזמו יושק רשמית באוקטובר ויעלה 179 דולר, והחברה מתכננת לפתוח את ה-AI SDK שלו למפתחים כדי ליצור יותר משחקים ואינטראקציות.