אנדי רובין

עולם הטלפונים החכמים לא היה נראה כפי שהוא היום הודות לאפל (Apple), אבל גם לאנדי רובין, אחד ממייסדי מערכת האנדרואיד (Android), יש בהחלט חלק לא מבוטל בטלפונים המוכרים המשמשים אותנו ביום-יום. רובין שעלה במדרגות ההצלחה לאחר רכישת גוגל (Google) את חברתו בשנת 2005, יצא ב-2014 לדרך חדשה ומתכנן את המפכה הבאה.

לפי בלומברג, רובין הקים סטארטאפ חדש בשם Essential, אשר שוקד יחד עם 40 עובדיו לפיתוח טלפון חכם חדש שכבר הבשיל לאבטיפוס ומטרתו להתחרות כנגד מכשירי האייפון של אפל, לא פחות. המכשיר, אשר ייקרא כשם החברה, יציע מסך 5.5 אינץ' ללא מסגרת בדומה ל-Xiaomi Mi Mix ומידותיו קטנות בזכות יחס המסך לגוף.

הפיתוח של החברה מתמקד בהטמעת בינה מלאכותית ויכולות חכמות נוספות כמו עוזרת אישית ומסך רגיש לעוצמת הלחיצה בדומה לטכנולוגיית 3D Touch שבמכשירי ה-iPhone 7. מלבד זאת, מהנדסי החברה עובדים על חיבור ייעודי אשר ישמש הן לטעינת הטלפון, חיבורו למחשב וגם לצורך הרחבות עתידיות כמו מצלמת 360 מעלות.

הערכות הן שחברת Essential של רובין תציג את הטלפון החדש כבר במהלך השנה וכי מחירו יהיה דומה למחיר האייפון – 649 דולר. במהלך תערוכת CES 2017 רובין היה בקשר עם יצרניות טכנולוגיה שונות ובניהן גם חברת Foxconn, אשר אמורה לסייע לו בהפיכת המוצר החדש למציאות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.