מדיווח של Digitimes עולה כי גוגל מעוניינת להכניס לשוק גם מחשבים ניידים המבוססים על מערכת האנדרואיד ותחת השם “AndroidBook”, גוגל תשווק מחשבים, ככל הנראה זולים, הרצים על גרסה ייעודית של האנדרואיד עם תמיכה טובה יותר במקלדת ועכבר כבר במהלך השנה הקרובה.

קבוצת האנליסטים ב-Digitimes אומרת כי ה-AndroidBook יכול להגיע ברבעון השלישי של 2013 והיא מסתמכת על השינויים האחרונים בין בעלי התפקידים בגוגל, שכזכור האחראי על הכרום סונדאר פיצ'אי (Sundar Pichai),עבר לאחרונה להיות גם האחראי על מערכת האנדרואיד.

שמועות אלה מגיעות לאחר שגוגל חשפה מחשב ראשון מתוצרתה הרץ על מערכת הכרום. Chromebook Pixle מיועד להתחרות דווקא בנישת המחשבים היוקרתיים כמו ה-MacBook Pro עם מסך הרטינה ועד כה ראינו את מערכת הכרום במחשבים ניידים זולים הנעים סביב $350. מיקרוסופט מצידה מסתכלת בחשש בזמן שמערכת ה-Windows 8 האחרונה לא מצליחה להתרומם, ובשורה שכזו מצד גוגל עלולה לפגוע בעיקר במיקרוסופט.

למרות חשש המשתמשים, בגוגל הרגיעו ואמרו כי לא כרום ואנדרואיד לא יתאחדו, למרות שהדיווח האחרון על AndroidBook דווקא יותר מנשמע הגיוני שכך תעשה החברה, אך עדיין צריך לזכור כי מדובר בשמועות וספקולציות.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • רם

  כבר הרבה זמן אני מחכה לידיעה כזו.
  אינטל כבר עובדים על אנדרוייד למחשבים שולחניים/לפטופים.
  יש כבר גירסת אנדרוייד למעבדי אינטל.
  יש כבר סביבת פיתוח לאנדרוייד על אנדרוייד.

  זה רק מתבקש – אם במילא הכל רץ בסוף על אנדרוייד למה שבמחשבים האישיים יהיה משהו אחר שלא תואם לכלום?

 • hanna

  אנדרואיד עומדת למחוק את אפל … אם אפל לא תשקיע השנה הלך על אפל…

 • D700

  אם הם במילא ישתמשו במעבדי ARM, לא יותר הגיוני שישתמשו כבר בכח העיבוד של הטלפון (שכבר מגיע לרמה מאוד גבוהה עם המעבדים החדשים) לתוך תושבת מחשב, בסגנון Motorola Atrix?

 • דן

  נראה לי שהם ישימו עוד מעבד (מבוסס ARM) במחשב מבוסס כרום OS ויאפשרו לבחור במערכת הפעלה.
  כבר עשו את זה בכמה מחשבים ניידים בעבר אני לא רואה סיבה למה לא להמשיך.

 • עזרה ראשונה למיקרוסופט….עזבו פשוט תקבעו תאריך פטירה…

  פשוט הייתה לי הרגשה שגוגל ייכנסו במיקרוסופט… בטאבלטים מיקרוסופט באו עם מחירים לא הגיוניים…חומרה וקומפקטיות בעייתית…FAIL
  עכשיו גוגל יעשו לכרום ואנדרואיד מיקס למחשבים ניידים והם נכנסים במיקרוסופט טוב טוב….אני חושב שזאת הפעם הראשונה בכל ההיסטוריה של המחשוב שחברה תיתן פייט למיקרוסופט במגרש שלה (לאפל זה לא הלך)

 • GoogleVSOthers

  גוגל הזאת תלתלים בגבות