מדיווח של Digitimes עולה כי גוגל מעוניינת להכניס לשוק גם מחשבים ניידים המבוססים על מערכת האנדרואיד ותחת השם “AndroidBook”, גוגל תשווק מחשבים, ככל הנראה זולים, הרצים על גרסה ייעודית של האנדרואיד עם תמיכה טובה יותר במקלדת ועכבר כבר במהלך השנה הקרובה.

קבוצת האנליסטים ב-Digitimes אומרת כי ה-AndroidBook יכול להגיע ברבעון השלישי של 2013 והיא מסתמכת על השינויים האחרונים בין בעלי התפקידים בגוגל, שכזכור האחראי על הכרום סונדאר פיצ'אי (Sundar Pichai),עבר לאחרונה להיות גם האחראי על מערכת האנדרואיד.

שמועות אלה מגיעות לאחר שגוגל חשפה מחשב ראשון מתוצרתה הרץ על מערכת הכרום. Chromebook Pixle מיועד להתחרות דווקא בנישת המחשבים היוקרתיים כמו ה-MacBook Pro עם מסך הרטינה ועד כה ראינו את מערכת הכרום במחשבים ניידים זולים הנעים סביב $350. מיקרוסופט מצידה מסתכלת בחשש בזמן שמערכת ה-Windows 8 האחרונה לא מצליחה להתרומם, ובשורה שכזו מצד גוגל עלולה לפגוע בעיקר במיקרוסופט.

למרות חשש המשתמשים, בגוגל הרגיעו ואמרו כי לא כרום ואנדרואיד לא יתאחדו, למרות שהדיווח האחרון על AndroidBook דווקא יותר מנשמע הגיוני שכך תעשה החברה, אך עדיין צריך לזכור כי מדובר בשמועות וספקולציות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.