הוגו ברה, מי שאחראי על ניהול מוצר האנדרואיד בגוגל עוזב את החברה ועובר ליצרנית המכשירים הסינית Xiaomi. תחילה זה היה דיווח של All Things D, ולפני מספר דקות אישרה גוגל את העניין רשמית.

ברה הפך להיות דמות מוכרת לרובנו מהופעותיו ב-Google I/O, אשר היה חושף לראשונה מוצרים וטכנולוגיות חדשות הקשורות למערכת האנדרואיד ובניהם סדרת מכשירי הנקסוס של החברה. הוא החל לעבוד בגוגל בשנת 2008, ונחשב מבין האחראים למהפכת האנדרואיד בגוגל והוביל את ליין מוצרי החברה ומערכת ההפעלה בשלוש השנים האחרונות.

Xiaomi מייצרת כיום מכשירי אנדרואיד בעיקר לשוק הסיני, ונחשבים זולים ואיכותיים. החברה צמחה בשנתיים האחרונות והפכה לבין המובילות בשוק המקומי ואף עקפה את אפל. החברה מייצרת ליין מכשירים (MI) מבוססי ממשק MIUI הסינית שגם היא מבוססת על אנדרואיד. ברה יחל ב-Xiaomi כסמנכ”ל החברה הגלובלית ופיתוח עסקי, והצהיר בעמוד הגוגל פלוס שלו כי החברה עומדת להיכנס לשוק הגלובלי.

הצעד מגיע אחרי עזיבתו של אנדי רובין וכמערבולת השמועות על עניינים אישיים המתרחשים מאחורי הקלעים בגוגל. מעניין כיצד גוגל מתכננת למלא את החור לאחר ההודעה הפתאומית של ברה על התפטרותו ומי שוודאי ירוויח זו Xiaomi שעומדת כאמור, להיכנס לשוק העולמי.

צילום: Stephen Shankland

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • אהרון

  מוזר שהוא עובר מגוגל! לחברה קטנה (ממש לא במונחים כלכלים, אלא במונחים של הפצה והצלחה ברחבי העולם) אם הוא היה עובר נגיד לסמסונג, זה היה נשמע קצת יותר מכובד

  • בולי

   לחברה הקטנה הזאת וכל הסיניות האחרות צופים עתיד מזהיר שיתן מכה קשה לסמסונג בשוק האנדרואיד..

   • א.א.

    המוצרים של XIAOMI נחשבים איכותיים מאוד, זו לא חב' המתאימה לסטריאוטיפ של חב' סינית טיפוסית.. אני מחשיב את מוצריה לאיכותיים יותר משל סמסונג.

 • Mr google

  עכשיו גוגל צריכה למנות מישהו לתפקיד הפיקוד על מערכת האנדרואיד
  ואולי יהיה מכשיר נקסוס מ Xiaomi וגוגל
  בעקבות המעבר של האחראי על מערכת האנדרואיד

 • סוני

  התשובה לכל זה היא אמנדה רוזנברג

 • רון

  יש גם גוגל היתה לפני יותר מ10 שנים גן הרפתקאות והמקום הבטוח היה באותם שנים נוקיה ואנשים עזבו את נוקיה ואנשים ניסו את גוגל ולא ניתן לדעת לאן הגלגל מסתובב כי דבר בטוח היום עוד 10 שנים יכול להיות לא בטוח בכלל

 • אבי

  זה כמו פיטר שרייר מעצב על של אאודי לשעבר שעבר לקיה כסמנכ"ל ומעצב ראשי של קיה

 • שי

  לא מצליח כלכך להבין אנשים..
  הבן אדם יושב על אחת המשרות הכי טובות בעולם ועוזב לטובת איזה הרפתקה של חברה סינית

  הכל זה כסף אה?

  • ZOOM

   שי,
   קרא כאן ואולי תבין את הרקע לסיפור המשונה הזה:
   http://www.calcalist.co.il/internet/articles/1,7340,L-3611284,00.html
   הנה ציטוט של מה שרשום בכתבה שבקישור:
   _______________________________
   גוגלנובלה: הוגו ברה, מנהל מוצר אנדרואיד, עוזב את החברה על רקע רומנטי
   הבכיר הודיע היום כי יסיים את תפקידו ויעבור לחברת Xiaomi הסינית. לפי דיווחים, הסיבה לעזיבתו היא סיום מערכת יחסים שניהל עם עובדת גוגל, אשר כעת יוצאת עם מייסד ענקית החיפוש סרגיי ברין

   וגו ברה, סגן הנשיא לניהול מוצר אנדרואיד בגוגל, פורש מהחברה ועוברת ליצרנית הסמארטפונים הסינית Xiaomi – כך אישר ברה בחשבון הגוגל+ שלו. ברה נחשב לאחד האנשים החזקים בקבוצת אנדרואיד בגוגל, שני בהשפעתו כנראה רק לראש הקבוצה אנדי רובין.
   לפיכך המעבר שלו, מאחת החברות המשפיעות בעולם הטכנולוגיה ליצרנית סינית אנונימית וקטנה יחסית הוא מפתיע מאוד. ואולם, נראה שברה לא ביצע את המהלך מטעמים עסקיים טהורים.
   "אחרי כמעט חמש שנים וחצי בגוגל וכמעט שלוש שנים כחבר בצוות אנדרואיד – קבוצת האנשים המדהימה ביותר שיצא לי לעבוד איתה – החלטתו לפתוח בפרק קריירה חדש", כתב. “בעוד כמה שבועות אצטרף לצוות של Xiaomi בסין כדי לעזור להם בהתרחבות הגלובלית – כסגן נשיא של Xiaomi העולמית. אני מצפה לאתגר החדש הזה".

   לפי דיווח של AllThingsD, ברה הגיש את התפטרותו בעקבות סיום של מערכת יחסים רומנטית עם עובדת גוגל אחרת אמנדה רוזנברג, שכעת יוצאת עם סרגיי ברין, מייסד החברה. ברין, כך דווח אתמול, נפרד לאחרונה מאשתו, מייסדת 23andMe אן ווצ'יקי, על רקע מערכת היחסים עם אותה עובדת. ווצ'יקי וברין התחתנו לפני שש שנים, ולזוג שני ילדים.

   הפרידה לא צפויה להשפיע על השליטה של ברין בגוגל, שכן לזוג הסכם טרום-נישואים שמבטיח לו את המשך ההאחזקה במניותיו (ברין ושותפו להקמת החברה לארי פייג' מחזיקים ברוב מניות ההצבעה בה). ואולם, כפי שמוכיחה עזיבתו של ברה, לפרשה יכולות להיות השלכות בלתי צפויות בתוך גוגל שלכל הפחות עתידות להעיב על מורל העובדים.

   • א.א.

    אולי הוא עזב מרצונו, אך קשה לי לראות את זה. קשה לי גם להאמין שיאיצו במישהו כה בולט ומצליח לעזוב בשל רומן.. אין בזה שום הגיון עסקי ועלולות להיות לכך השלכות כלכליות.

    • בולי

     לא הייתי עוזב אם היית צריך לראות מישהו שיצאת איתה כל יום עם מישהו אחר שבמקרה גם הוא המייסד של החברה ? הייתי בורח יותר רחוק מסין 🙂