הוגו ברה, מי שאחראי על ניהול מוצר האנדרואיד בגוגל עוזב את החברה ועובר ליצרנית המכשירים הסינית Xiaomi. תחילה זה היה דיווח של All Things D, ולפני מספר דקות אישרה גוגל את העניין רשמית.

ברה הפך להיות דמות מוכרת לרובנו מהופעותיו ב-Google I/O, אשר היה חושף לראשונה מוצרים וטכנולוגיות חדשות הקשורות למערכת האנדרואיד ובניהם סדרת מכשירי הנקסוס של החברה. הוא החל לעבוד בגוגל בשנת 2008, ונחשב מבין האחראים למהפכת האנדרואיד בגוגל והוביל את ליין מוצרי החברה ומערכת ההפעלה בשלוש השנים האחרונות.

Xiaomi מייצרת כיום מכשירי אנדרואיד בעיקר לשוק הסיני, ונחשבים זולים ואיכותיים. החברה צמחה בשנתיים האחרונות והפכה לבין המובילות בשוק המקומי ואף עקפה את אפל. החברה מייצרת ליין מכשירים (MI) מבוססי ממשק MIUI הסינית שגם היא מבוססת על אנדרואיד. ברה יחל ב-Xiaomi כסמנכ”ל החברה הגלובלית ופיתוח עסקי, והצהיר בעמוד הגוגל פלוס שלו כי החברה עומדת להיכנס לשוק הגלובלי.

הצעד מגיע אחרי עזיבתו של אנדי רובין וכמערבולת השמועות על עניינים אישיים המתרחשים מאחורי הקלעים בגוגל. מעניין כיצד גוגל מתכננת למלא את החור לאחר ההודעה הפתאומית של ברה על התפטרותו ומי שוודאי ירוויח זו Xiaomi שעומדת כאמור, להיכנס לשוק העולמי.

צילום: Stephen Shankland