חברת אריקסון (Ericsson), אחת מהיצרניות הגדולות בתחום תשתיות התקשורת והשותפה לשעבר של סוני (מהצמד Sony Ericsson) הציגה את הדו”ח המוביליטי השנתי שלה ושם חשפה מספר נתונים מעניינים.

לפי הדו”ח שפורסם, מכשירי האנדרואיד צורכים יותר תקשורת נתונים (Data) בממוצע בחודש מאשר מכשירי האייפון או ה-Windows Phone. לשם השוואה, מכשירי האנדרואיד צורכים 2.2 ג’יגה בייט נתונים בחודש, לעומת 1.7 ג’יגה בייט לחודש של מכשירי האייפון או 1.4 ג’יגה בייט למכשירי ה-Windows Phone בממוצע.

מכורים לרשת?
מדוע מכשירי האנדרואיד צורכים יותר נתונים? האם משתמשי האנדרואיד גולשים יותר לרשת? לא בהכרח, והסיבות לדברי האנליסטים מגוונות: תחילה, רוב המכשירים הם בעלי מסכים גדולים יותר וברזולוציות גבוהות, כך שלהוריד וידאו באיכות HD למכשיר מהרשת דורש תעבורת מידע גבוהה יותר מאשר סרט באיכות רגילה (SD). גורם נוסף המשפיע הוא שמערכת האנדרואיד נחשבת לפחות יעילה בניהול נתונים באפליקציות בהשוואה לפלטפורמות אחרות. עם היתרון של עבודה במקביל במספר אפליקציות ישנם גם חסרונות, וזה אומר כי האפליקציות הפתוחות ברקע יכולות להמשיך ולצרוך נתונים גם כאשר המשתמש אינו זקוק להן.

Android phone consumes more data per month

מבט לעתיד
שוק המובייל העולמי צמח ב-130 מיליון משתמשים ברבעון השלישי של השנה כשמתוכם סין לבדה אחראית ל-30 מיליון לקוחות חדשים. על פי הערכות אריקסון, שקצב הצמיחה יקפוץ פי 4 עד לשנת 2019 מאשר היום, עם כמעט 9.3 מיליארד משתמשים בהתקנים סלולריים כשמתוכם 2.6 מיליארד יהיו מחוברים לרשת ה-LTE המהירה.

הדו”ח של אריקסון מתבסס על נתונים מכל העולם וכולל מלבד מכשירים סלולריים גם מכשירי קצה כמו מודמים, טאבלטים ומחשבים ניידים בעלי תקשורת סלולרית.

התמונה באדיבות Shutterstock

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.