למרות שנותרו להם עוד חודשים ארוכים טרם השקתה הרשמית של מערכת האנדרואיד M שהוצגה שלשום, מתעוררת לה כעת השאלה אילו מבין מכשירי האנדרואיד אמורים לקבל את הגרסה החדשה, והכי חשוב – מתי.

המכשירים הראשונים שייזכו לקבל את הגרסה החדשה יהיו, כצפוי, מכשירי סדרת הנקסוס של גוגל. באשר ליצרניות אחרות ומכשירים אחרים, כאן מתעוררת הבעיה ומשתמשי האנדרואיד תלויים בחסדיהן של היצרניות השונות.

היצרנית הטיוואנית HTC כבר הבטיחה מצידה כי תעדכן את מכשיריה בתום 90 יום מרגע שחרור הגרסה לציבור הרחב, אם כי לא ברור לפי שעה מי מבין מכשיריה יעודכן לגרסה החדשה. עם זאת, סביר להניח שהמכשירים שכן יעודכנו יהיו בהכרח מכשיר ה-M8 ומכשיר הדגל החדש M9. היצרנית הטייואנית אגב הייתה מבין הראשונות לעדכן את מכשיר ה-M8 לגרסת הלוליפופ.

ההיסטוריה תחזור על עצמה?

בנוגע ליצרניות האחרות, אין לדעת לפי שעה מי מבין המכשירים יזכו לקבל את הגרסה ראשונה, שכן היצרניות עצמן טרם יצאו בהודעה רשמית ומסודרת על כך. עם זאת, על סמך השקת גרסת האנדרואיד Lolipop 5.0 אשתקד, ניתן ללמוד מספר דברים: חברת מוטורולה, הייתה הראשונה לעדכן את  מכשיר ה-Moto X לגרסת הלוליפופ מבין כל היצרניות והמכשירים השונים כבר בחודש נובמבר, אם כי אין לדעת בוודאות כי תבצע מהלך דומה גם הפעם. מיד אחריה, עדכנה LG את מכשיר ה-G3 לגרסה החדשה בחודש דצמבר שבעקבותיה עדכנה גם סמסונג את מכשיר ה-S5. כחודשיים לאחר מכן, בחודש פברואר, עדכנה היצרנית הקוריאנית את מכשירי הנוט 3 ו-4 לגרסת הלוליפופ כמו גם את מכשיר הדגל מלפני שנתיים, ה-S4. סוני הייתה מבין האחרונות לעדכן לגרסת הלוליפופ.

Lollipop-chart

 יש לציין כי בטרם תשיק גוגל את הגרסה החדשה, ישוחררו להן שלוש גרסאות הדגמה (Preview) למפתחים על מנת שיוכלו לבדוק אותה ולדווח על בעיות אותן איתרו כמו גם בכדי להתאים את היישומים השונים. גרסת ה-Preview הראשונה כבר שוחררה אמש, מיד לאחר תום כנס המפתחים, גרסת ה-Preview השנייה צפויה להשתחרר כחודש לאכן מכן, בחודש מאי, ולבסוף גרסת ה-Preview השלישית שתשוחרר ביולי, כשהגרסה הרשמית צפויה לראות אור במהלך הרבעון השלישי של השנה הנוכחית. כלומר: סוף אוגוסט-תחילת ספטמבר.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • מאור

  אמנם סמסונג הוציאו את העדכון ללוליפופ בדצמבר אבל כבר יוני והגרסה שלהם מלאה בבאגים ובלתי נסבלת לשימוש. שלא נדבר על זה שאין אפשרות לעשות שכל יראה כמו שצריך בעברית

 • רון וייצמן

  מי ישמע.. אז תקבלו את הגרסה החדשה אחרי חודשיים-שלוש.. גם ככה זה כמעט לא מוסיף כלום למכשיר ולרוב זה הופך את המכשיר לאיטי יותר.

  • Osher Abergel

   אולי עדיף שלא תגיב בבקשה בפעם הבאה וזהו..?

   • רון וייצמן

    מה גיבור מאחורי המסך? אפס בתול

    • Osher Abergel

     תגובה של ילד קטן.
     במה בדיוק הייתי פה גיבור אם תוכל להסביר לי?

  • amit

   ככה זה בעיקר באייפונים, באנדרואיד – ובעיקר במכשירי הנקסוס, הגירסאות החדשות רק עושות חסד עם המכשיר (זה נכון גם לגבי HTC וסוני – המכשירים של סמסונג באמת מתקשים לעמוד בעדכוני הגירסא – לפחות המכשירים הפחות מוצלחים שלהם כמו הS4 והS3 אבל זה אשמת סמסונג והממשק הכושל שהיה להם ולא הגירסא עצמה )

 • netanel

  למה לא קיבלתי את הלוליפופ יש לי נוט 4 גרסא c ??

  • נבו

   אם קנית מיבוא מקביל, ללא אחריות יצרן, רוב הסיכויים שלא תקבל עידכון אוטומטי (מה שנקרא FOTA), אלא תצטרך לבצע בעצמך או לקפוץ למעבדה של החנות ממנה קנית.
   זה פרט שרוב מוכרי הטלפונים לא יגלו לך במעמד הקניה, לצערי.

 • Coverptech

  צריך פשוט לקבל את זה – מי שרוצה עדכון מהיר, קונה נקסוס או מוטורולה. כל השאר? צרעת.

  • Asaf Moraz

   או גוגל אדישן כלשהו…

   • Coverptech

    כן אבל…. נראה שגוגל די הרגה את התכנית הזאת.

    • Asaf Moraz

     חבל, היה לזה פוטנציאל אדיר!

    • amit

     מה היא עשתה שהיא הרגה את התוכנית הזו?

     • Coverptech

      לא משקיעה בה מחד (בעבודה עם החברות השונות), דחתה ודחתה עדכונים לגרסאות ובאופן כללי די זרקה את הרעיון הזה לאוויר ולא השקיעה בו את הזמן והמשאבים הנדרשים.

      • amit

       אני לא מרגיש את זה … חוץ מזה שקשה לדעת מה קורה מאחורי הקלעים. אני חושב שהוא אומנם באמת לא מיצו אותו עם תום אבל אין ספק שהיכוון טוב מאוד. אל תשכח שהנקסוס הראשון שהיה באמת מכשיר טוב הוא הנקסוס 4, והם לאט לאט משתפרים ומשתפרים.הנקסוס 5 הוא היה מכשיר דגל מן המניין ועמד יפה מאוד נגד מכשירי הדגל של אותו תקופה.

       יש מקום לשיפור, ולדעתי הם צריכים להמשיך ולעדכן גם את הנקסוס 4 בסבב הנוכחי כדי לשמור ולחזק את תוכניות הנקסוס. אבל בטח שהם לא זרקו אותה לפח.

   • Arik Shainer

    או, בקיצור: ״המרדף אחר העדכונים – תמצית חייו של כל משתמש אנדרואיד ממוצע.

    • Asaf Moraz

     וזו בדיוק הסיבה למה אני לא מחשיב את עצמי כמשתמש ממוצע ואם אני ממש חפץ בכך אני גם יכול בכיף להתקין את אנדרואיד M עוד היום, ואפילו במקביל ללוליפופ.

     • Arik Shainer

      יכול להיות, אבל אל תשכח שכמוך אין הרבה אנשים. (כשאני אומר כמוך, אני מתכון לפאוור יוזרים). רוב משתמשי האנדרואיד שאני מכיר עכ״פ הם משתמשי קצה שמחכים לעדכוני FOTA. אותם לא מעניין כל הפסטיבל, הם רוצים את העדכון – לא מעבר.

      • Asaf Moraz

       ועדיין, הם לא חייבים להיות פאוור יוזרס בשביל לקבל עדכונים. נקסוס יכול להתאים לכל אחד 😉