מערכת ה-iOS של אפל (Apple) אמנם סגורה אך יתרונה בעבודה חלקה, תאימות טובה יותר של האפליקציות והרבה פחות באגים בצד התוכנה, אך מחקר חדש מגלה בדיוק את ההפך.

על פי המידע של חברת Crittercism, האוספת את נתוני קריסות של אפליקציות מגלה כי אחוזי הקריסה של אנדרואיד בגרסת 5 Lollipop עומדים על 2% בלבד, בעוד שאלו של iOS 8 עומדים על 2.2%. אמנם לא נשמע כהבדל גדול במיוחד, אך ההפרש הקטן הזה יכול להתבטא בכמה עשרות אלפי משתמשים.

מדובר בשיפור משמעותי יחסית של גרסת ה-Lillipop שכן אחוזי הקריסה של גרסאת ה-KitKat של אנדרואיד עומדים על 2.6%. בניגוד לגוגל, ששפרה את היציבות של המערכת, iOS 8 קורסת יותר מ-iOS 7, שלה אחוזי קריסה של 1.9% בלבד. אם נשווה זאת ל-iOS 7, נגלה כי הפער גדול יותר ורק 1.9% של קריסות נרשמו, זאת לעומת גרסת ה-Ice Cream Sandwich שבה נרשמו כ-2.6% קריסות מסך המכשירים.

נראה כי גוגל הצליחה לשפר את ייציבות מערכת האנדרואיד, כמובן שהיינו מרוצים יותר אם לא היו קריסות כלל או תקלות כלשהן במערכות ההפעלה, אך כנראה שאי אפשר להימנע מכך.

שתף:
-פרסומת-
חייל בשירות סדיר, גר באזור השרון אבל בקושי רואה את הבית. חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Need For Speed.
 • רן

  מספר הפלאפונים עליהם מותקנות המערכות חשוב אך יותר חשוב היא התאימות.
  בעוד אפל צריכה לבצע תאימות רק עבור גג 6 סוגי חומרה (6 -> 3 עם כל ה-S באמצע)
  לוליפופ צריכה תאימות של בערך פי 10 כרגע ובעתיד פי 100 יותר (כל היצרניות כולל הסיניות)

 • Maor Bar

  בהתחשב בעובדה שIOS 8 רצה על בערך 80% מכשירים והלוליפופ רצה על פחות מ10% מכשירים בכל העולם אני לא חושב שיש מה להשוות כרגע.

  • IOS

   צודק. לוליפופ רצה רק על 1.6% מכל מכשירי האנדרואיד. נראה מי יקרוס פחות אם גם לוליפופ תרוץ על 80% מכל מכשירי האנדרואיד.

  • atothemm

   מה שאתה לא חישבת זה שאחוז הטלפונים הסלולריים בעולם עומד על בערך 80% לאנדרואיד ופחות מעשרים אחוז לאפל. אם נעשה חישוב גס: נגיד שבעולם יש מיליארד טלפונים חכמים, אז החלוקה היא 800 מיליון ולאפל בסביבות 180 מיליון, עכשיו תכפיל ב1.6 וב80 אחוז בהתאמה ותבין שהפער שדמיינת הוא הרבה פחות גדול ממה שחשבת..

 • K

  עם זה מה שהולך עם 5.0, ב-5.1 זה ילך יותר חלק ופחות יקרוס!!! (ככה אני מקווה שזה יקרה וזה גם קצת הגיוני)

 • יעקב

  עכשיו תחשבו כמה מכשירי אנדרואיד יש וכמה קיבלו לוליפופ וכמה יש מכשירי IOS וכולם קיבלו את הIOS 8 לא כמו אנדרואיד שרק מכשירי דגל ואפל מביאה ממש לכולם גם למכשירים החלשים בגלל זה יש קריסות.

  • תוהה

   קודם כל, מכשירי הandroid one קיבלו עדכון לlollipop, הם עולים 100$. MOTO G 2014 קיבלו גם, מכשיר ב200$, אז הטענה הזו נופלת.

   לגבי אחוזי העדכון- גם אם רק 20% מכלל המכשירים בעולם קיבלו lollipop זה עדיין, כמותית, יותר מכל המכשירים המריצים IOS 8, כ 20% מכ83% נתח שוק הם מעל 16% שזה חיותר מ*כל* נתח השוק העולמי של אפל, אז גם הטענה הזו נופלת.
   שבוע טוב.

  • Yossi Cohen

   בניגוד לשוק של אפל שוק האנדרואיד השתנה בהרבה ביחס לאייפונים.
   ניתן להשוות אייפון 6 לאייפון 4 אבל לא ניתן להשוות גלאקסי אס 1 ל LG G3 או נקסוס 5

 • amit

  איו ספק שלוליפופ עובדת נהדר גם כל הנקסוס 5, וגם על הנקסוס 4 הישן לכאורה … יש לי רק בקשה אחת – שיטפלו בבעיה של הדליפת ראם !!! אני מתחנן

 • Rowd4ever

  מאז שיצא לוליפופ, לאייפון אין אפילו את היתרון היחיד שהיה לו לדעתי שזה היה חלקות מערכת תוך כדי אנימציות חמודות ששוות את העיין. הנקסוס 6 שלי פשוט כיפי ברמה שלא היכרתי כמותה לא באנדרואיד ובטח שלא באייפון הסגור והמשעמם.