סוני (Sony) החלה בפריסה של עדכון האנדרואיד לוליפופ (Lollipop) אל מכשירי ה-Xperia Z3 ו-Xperia Z2.

מכשירים ממשפחת ה-Xperia Z שהושקו בשנה האחרונה – Xperia Z3. Z3 Compact, Z3 Tablet Compact, Xperia Z2 וה-Z2 Tablet החלו לקבל את עדכון הלוליפופ המיוחל, עדכון הגרסה מקפיץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד לגרסה 5.0.2. על-פי הפרסום בבלוג החברה העדכון כולל מספר שיפורים – מתיחת פנים לממשק המשתמש אשר עושה שימוש בקווים המנחים של ה-Material Design, התראות גם על-גבי מסך הנעילה, תמיכה במספר משתמשים, הטמעת מערכת Android At Work והאפשרות להעביר יישומים מהזיכרון הפנימי של המכשיר אל כרטיס הזיכרון.

בתחילת החודש נציג של סוני ציין כי רק מכשירים ממשפחת ה-Xperia Z יזכו לעדכון הלוליפופ וכי כרגע אין תוכניות להביא את העדכון לסדרות מכשירים נוספות.

העדכון בגודל 1.2 גיגה-בייט זמין להורדה מהאוויר (OTA) או באמצעות תוכנות ה-Xperia PC Companion, הפריסה של העדכון החלה בצפון אירופה כשאט-אט מתווספים אזורים נוספים, משתמשים שלא מוכנים להמתין יכולים להשתמש במדריך ב-Xperia Blog המסביר כיצד לעדכון באופן ידני.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.