ימים בודדים לאחר שענקית התוכנה חשפה את גרסת האנדרואיד הבאה שתיקרא לעת עתה L, מפתחים רבים בקהילת גוגל עורכים השוואות ובדיקות בין הגרסה החדשה לבין הגרסאות שקדמו לה. והתוצאות? משמחות ומפתיעות כאחד.

מעבר לעובדה שגרסת האנדרואיד הבאה היא הגרסה המתקדמת ביותר, שמביאה עימה שינוי בקו העיצובי וכן מספר אפשרויות נוספות ופונקציונליות למחזיקי מכשירי האנדרוראיד השונים, כעת מתברר כי היא מביאה לעלייה של כ-36 אחוז בחיי ובתפוקת הסוללה בהשוואה לגרסאות קודמות – כך עולה מתוך מבחני ביצועים שבוצעו בהשוואה אל מול גרסת האנדרואיד KitKat 4.4.

בבדיקה שנערכה על-ידי הבלוג הטכנולוגי Ars Technica ובוצעה באותם תנאי מעבדה על מכשיר הנקסוס 5 בגרסאות KitKat 4.4 וגרסת L החדשה, נמצא כי חיי הסוללה בגרסה החדשה השתפרו בכ-36 אחוזים בהשוואה לגרסת ה-KitKat כאמור. לצורך הבדיקה וההשוואה, הועלה מכשיר הנקסוס 5 עד לרמת בהירותו המקסימלית, כאשר הבדיקה עצמה כללה הרצת דף אינטרנט מדי 15 שניות על גבי הרשת האלחוטית, כשבמהלכן הושאר מכשיר הנקסוס 5 דולק, על מנת לראות באיזה גרסה "יישבר" המכשיר ראשון. למרבה ההפתעה, מכשיר הנקסוס 5 שהריץ את גרסת ה-L החדשה אינו נשבר ונשאר איתן כשעתיים יותר משאר גרסת ה-4.4

battery-life

אז מה הקסם?

לדברי הצוות שביצע את הבדיקה, העובדה כי הגרסה החדשה כוללת יישום חדש לחיסכון בחיי הסוללה בעזרתו יוכלו המשתמשים לנצל עוד כ-90 דקות, אינה השפיעה על הבדיקה. לדבריהם, הרצת היישומים הפועלים ברקע ושיטת הפעלתם, הם הגורם המרכזי לשיפור בחיי הסוללה, המוריד עומס רב מהמעבד. בנוסף, ייתכן גם כי העובדה שהגרסה החדשה רצה על סביבת הפיתוח ART במקום Dalvik, תרמה גם היא לשיפור חיי הסוללה, שכן יעילותה כבר נבדקה בעבר.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.