אומרים שמערכת ההפעלה iOS של אפל (Apple) מאובטחת יותר ויציבה יותר בהשוואה למערכת הפופולרית של גוגל (Google) – האנדרואיד. אך אבטחה לחוד ויציבות לחוד: בשבוע שעבר פורסמו ממצאיו של דו"ח לפיהם גרסת 7.1 של מערכת ה-iOS, יציבה יותר בהשוואה לגרסאות הקודמות. עם זאת, אפליקציות הרצות על מערכת ה-iOS קורסות באחוז גבוה יותר בהשוואה לאחוז הקריסות של האפליקציות במערכת האנדרואיד.

הדו"ח שפורסם על ידי Crittercism, חברה הבוחנת ביצועים של אפליקציות סלולריות, בחן את אחוז הפעמים בהן קורסות אפליקציות לאורך זמן בשתי מערכות הפעלה פופולאריות: האנדרואיד וה-iOS. על פי הממצאים, אפליקציות במכשיר סמסונג גקלסי S4 קרסו ב-0.9%, בגלקסי S3, בגלקסי טאב 2 7.0 וב-HTC One נצפו קריסות ב-1.2% מהפעמים. בגלקסי טאב 2 10.1 האפליקציות קרסו 1.6% מהפעמים וב-Nexus 7  נצפו 1.7 אחוזי קריסות.

הנתונים של מערכת ההפעלה של אפל, ה-iOS, היו גבוהים קצת יותר: ב-iPhone 5 נצפו 1.7% קריסות, ב-iPhone 5S היו 2% וב-iPhone 4S נצפו 2.2% קריסות. בגזרת הטאבלטים, בדומה לאנדרואיד, נצפו אחוזים גבוהים יותר, אך במקרה של אפל המצב היה גרוע יותר: iPad 4 עם 2.4%, ה-iPad 3 עם 2.5% וב-iPad 3 נצפו 2.3 אחוזי קריסות. עם זאת, כותבי הדו"ח יותר אופטימיים בנוגע לטאבלטים: "כששיעור האימוץ של טאבלטים רק גדל, מצופה מהמפתחים להתמקד באופטימזציה של ביצועים עבור הטאבלטים, ובכך להפחית בשיעורי התרסקות היישומים", נכתב בדו"ח.

Android apps twice as stable as iOS ones 2

אמנם הנתונים לא מחמיאים לאפל, אך יש להדגיש כי לגוגל, העומדת מאחורי מערכת הההפעלה אנדרואיד, ישנו קשר עם Crittercism – מפרסמת הדו"ח. בעבר הושקעו סכומים חלקיים בהקמת  Crittercism על ידי Google ונדמה כי יש לקבל את הנתונים בערבון מוגבל. כך או כך, חווית השימוש הכוללת לא תמיד תלויה באחוז הקריסות לכאן או לכאן, אלא במכלול נתונים. ועכשיו רק נותר לשאול באיזו מערכת הפעלה אתם מקבלים חווית שימוש טובה יותר?

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.