אומרים שמערכת ההפעלה iOS של אפל (Apple) מאובטחת יותר ויציבה יותר בהשוואה למערכת הפופולרית של גוגל (Google) – האנדרואיד. אך אבטחה לחוד ויציבות לחוד: בשבוע שעבר פורסמו ממצאיו של דו"ח לפיהם גרסת 7.1 של מערכת ה-iOS, יציבה יותר בהשוואה לגרסאות הקודמות. עם זאת, אפליקציות הרצות על מערכת ה-iOS קורסות באחוז גבוה יותר בהשוואה לאחוז הקריסות של האפליקציות במערכת האנדרואיד.

הדו"ח שפורסם על ידי Crittercism, חברה הבוחנת ביצועים של אפליקציות סלולריות, בחן את אחוז הפעמים בהן קורסות אפליקציות לאורך זמן בשתי מערכות הפעלה פופולאריות: האנדרואיד וה-iOS. על פי הממצאים, אפליקציות במכשיר סמסונג גקלסי S4 קרסו ב-0.9%, בגלקסי S3, בגלקסי טאב 2 7.0 וב-HTC One נצפו קריסות ב-1.2% מהפעמים. בגלקסי טאב 2 10.1 האפליקציות קרסו 1.6% מהפעמים וב-Nexus 7  נצפו 1.7 אחוזי קריסות.

הנתונים של מערכת ההפעלה של אפל, ה-iOS, היו גבוהים קצת יותר: ב-iPhone 5 נצפו 1.7% קריסות, ב-iPhone 5S היו 2% וב-iPhone 4S נצפו 2.2% קריסות. בגזרת הטאבלטים, בדומה לאנדרואיד, נצפו אחוזים גבוהים יותר, אך במקרה של אפל המצב היה גרוע יותר: iPad 4 עם 2.4%, ה-iPad 3 עם 2.5% וב-iPad 3 נצפו 2.3 אחוזי קריסות. עם זאת, כותבי הדו"ח יותר אופטימיים בנוגע לטאבלטים: "כששיעור האימוץ של טאבלטים רק גדל, מצופה מהמפתחים להתמקד באופטימזציה של ביצועים עבור הטאבלטים, ובכך להפחית בשיעורי התרסקות היישומים", נכתב בדו"ח.

Android apps twice as stable as iOS ones 2

אמנם הנתונים לא מחמיאים לאפל, אך יש להדגיש כי לגוגל, העומדת מאחורי מערכת הההפעלה אנדרואיד, ישנו קשר עם Crittercism – מפרסמת הדו"ח. בעבר הושקעו סכומים חלקיים בהקמת  Crittercism על ידי Google ונדמה כי יש לקבל את הנתונים בערבון מוגבל. כך או כך, חווית השימוש הכוללת לא תמיד תלויה באחוז הקריסות לכאן או לכאן, אלא במכלול נתונים. ועכשיו רק נותר לשאול באיזו מערכת הפעלה אתם מקבלים חווית שימוש טובה יותר?

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • א.א.

  אוקיי, הורדתי את המצגת של סיכום המחקר הזה, זה רציני הרבה יותר.
  בשקופית האחרונה הם מפרטים את גודל המדגם שלהם:
  "We’ve gathered data from nearly 1B users and analyzed 3B+ events/day over a month."
  במהלך חודש הם קיבלו מידע מכמליארד משתמשים וניתחו יותר מ3 מליארד אינטראקציות ביום במשך כחודש.

  לינק: http://pages.crittercism.com/rs/crittercism/images/crittercism-mobile-benchmarks.pdf

 • משתמש אייפון

  כמה שטויות בכתבה אחת???????
  כמשתמש אנדרואיד לשעבר, אני מעיד שבאייפון שלי אין קריסות, אך באנדרואיד שהיה לי, היו המוןןןןן!

 • אבי

  כל שבוע יוצא מחקר כזה – בשורה התחתונה מדובר בשטות.

 • בולי

  לא מצאתי באתר שלהם כמה מכשירים הם בדקו מכל סוג. 2% לעומת 1.5% זה יכול להיות הרבה וזה יכול להיות גם קצת, הכל תלוי בכמות המכשירים שהם בדקו.
  גירסה 7 הביאה חידוש רציני באייפון אבל גם אנשים עם דגמים מסויימים התלוננו שאפליקציות קורסות ובגירסה 7.1 יצא לזה תיקון.

  אישית לא קורסות לי אפליקציות במכשיר אבל זה אינבידואלי, כולנו מריצים אפליקציות שונות וכולנו מתעללים במכשיר בצורה אחרת. מדד שביעות רצון הוא בסוף מה שמאחד את הכל.

  • ובמדד שביעות הרצון, מיותר לציין איזה חברה מנצחת בהליכה…

   • אבי

    מיותר לציין, אבל אם כבר דיברת על זה, אז האנדרואיד כמובן מנצח.
    אני יודע שבאפל אמרו לך אחרת 🙂

 • א.א.

  אבי, לפי הקישור שהבאת ההבדל הוא משמעותי (מעל 100%), תופס לגבי IOS 7.1 וגרסאות קודמות, אם כי כל המספרים נמוכים יחסית. בכ"ז, ראוי לציין שהמחקר דגם 2500 מכשירים בסה"כ ונערך ע"י אותה חב'.

 • קשקושים

  על מה אתם מדברים בדיוק?
  רק מהעדכון ל 7 התחילו קריסות וזה מובן מאליו בהתחשב שמדובר על מערכת כמעט וחדשה.
  בנוסף עם כל הקריסות (וגם לי כמשתמש אייפון 4s יש לא מעט) חווית השימוש באייפון טובה בהרבה.
  חופש הפעולה באנדרואיד בעיניי מחזיר אותי לימיי הפיסי או המורחב עם הפנלים המתחלפים שהיו לי אין ספור אפשרויות לא שימושיות ולא נגישות- ואם נגישות כל חברה קוברת אותן תחת ממשק משתמש משלה.
  הערה של הכתב בנוגע לכך שבסופו של יום ההחלטה היא אישית היא קביעה נכונה והוויכוח על איזה מערכת קורסת יותר או איזה מערכת טובה יותר הוא חסר משמעות!

 • אבי
 • עידן (: (טמטום בכל מקום)

  וואו כמה שצריך לקחת את זה בעירבון מוגבל זה כל כך נכון!
  יש לי חבר עם iphone 4s ולי איפוד 4 ועוד חבר עם איפון 5 וקורסות להם אפליקציות במיוחד לאיפון 4S ולא הם לא מפילים תטלפון בכלל.
  לי אין מה לדבר קורס לי על ימין ועל שמאל.
  לעומת זאת באנדרואיד אף פעם לא ראיתי שקרס להורים שלי או לחברים אפליקציה וגם אין תלונות מהם לעומת משתמשי האיפון.
  כתבה במקומה אבל הסוף קצת גורם לאנשים לקחת הכל לא נכון אז זה לא טוב הסוף לדעתי

 • tp

  כמשתמש בנקסוס ועם איפון לשעבר לי נראה שהנתונים לא כ"כ מדוייקים לדעתי אלעד ההערה שלך בסוף היתה במקומה

 • א.א.

  האמת היא שאיני זוכר מתי קרסה לי אפ' כלשהי, אך זו אנקדוטה וכמובן לא מייצג.
  השאלה "באיזו מע' הפעלה מקבלים חוויית שימוש טובה יותר?" היא הפשטה שגורסת שיש סטנדרט אחיד ושכולם מחפשים את אותם הדברים מהמע' שלהם, כשלמען האמת המציאות שונה מאוד- אנשים שונים מחפשים דברים הפוכים לחלוטין ומה שנוח לאחד מתסכל מאוד את השני. יש מי שפשטות היא העיקר עבורו, אחר מחפש חופש פעולה, אחד דוגל בקו עיצוב אחיד והשני רוצה גיוון, זו הסיבה שאין מע' אחת וכמעט אף פעם לא מצליחים להגיע להסכמה לגבי מה הכי טוב, זו שאלה אינדיבידואלית. זה שקול לשאלה איזו מכונית הכי טובה/ איזה שעון הכי טוב וכו'- תלוי בשימושים ובהעדפות שלך.

 • יוסי כהן

  ברור שאנשים חושבים שios לא קורסת… זה מה שקורה שקריסה של אפליקציה מלווה באנימציה קלילה של חזרה לבית ולא הודעה ש… קרסה.