אם למישהו עוד היה ספק מה הכיוון של שוק הטאבלטים, בא דו"ח המכירות של הרבעון הראשון של שנת 2013 והציג את התמונה כמות שהיא: עלייה של 177% לעומת הרבעון המקביל בשנת 2012, ממכירות של 18.7 מליון יחידות לכמות של 40.6 מליון יחידות. כך עולה מדיווח של חברת ניתוחי השוק Strategy Analytics.

לפי הדו"ח, שבחן את מכירות הטאבלטים של החברות הממותגות, אפל (Apple), עם מוצרי ה-iPad שלה, ממשיכה להוביל את השוק הזה עם 19.5 מליון יחידות שנמכרו או 48.2%. הטאבלטים שמבוססים על אנדרואיד (Android) תפסו 43.4% מהשוק, עם 17.9 מליון יחידות, וזאת לעומת 34.2% ברבעון המקביל ב-2012.

אבל שימו לב למשפט הבא שכתב פיטר קינג, האחראי לתחום הטאבלטים ב-Strategy Analytics: "כשמוסיפים לתערובת את הטאבלטים ה-'לבנים', נתח השוק של האנדרואיד מסך מכירות הטאבלטים עולה באופן משמעותי ל-52%, ו-iOS יורד ל-41%, מכיוון שהרוב המוחלט של הטאלבטים ה-'לבנים' הם דגמי אנדרואיד זולים שמכוונים לשווקים שונים מאלה של החברות הממותגות".

המסקנה? הכמות בסופו של דבר מנצחת. יש עשרות חברות מותג שמתככנות, בונות ומשווקות, גם אם לא לגמרי מייצרות, טאבלטים שמבוססים על אנדרואיד. גם אם לא לוקחים בחשבון את פתרונות  'הקופסה הלבנה', החשיפה של השוק למערכת ההפעלה של גוגל (Google) הולכת וגדלה עקב כך, ובהתאם, גם המכירות. מדובר רק בשאלה של זמן.

והיכן חלונות? עם 3 מליון יחידות שהן 7.4% מהשוק. מדובר במכירות של הטאבלטים מבוססי חלונות 8 משני הסוגים, RT ו-Pro, כולל המכירות של טאבלטי ה-Surface של מיקרוסופט (Microsoft) בעצמה.

פורסם לראשונה באתר THspot

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • יוסי כהן

  בכללי אני חושב שאין על אנדרואיד נקי…
  אבל מה האייפד מנצח רק בגלל משהו אחד…
  GARAGE BAND!!!! ודומיו… סאונד בזמן אמת פשוט לא עובד על אנדרואיד…
  יש כבר פתרון שהוריד את הדיליי לכמו של הIOS אבל זה דורש החלפת דרייברים לחומרה ובשביל זה… תמיכה מהיצרניות…

 • ביל

  הטבלטים של וינדוס 8 פרו יכולים לעקוף בקלות, יש להם יכולות גלישה והרצת תוכנות טובה יותר. קצת שיווק טוב יותר של מקרוסופט והנחה משמעותית וכולם ישכחו מזה אייפד.

  • בולי

   מיקרוסופט הודיעה אתמול שהיא מכרה עד עכשיו 900,000 Surface (גם PRO וגם RT ביחד). לעומת אפל שמכרה 19.5.

   למיקרוסופט קשה להתחרות בשוק כי היא מוכרת רישיונות ליצרניות וזה מעלה את המחיר. אין סימן שזה ישתנה בקרוב

 • פיפוש

  זוהי כתבה מאוד נחמדה שמוכיחה מספרית משהו שהיה ברור ממזמן.
  בדיוק כמו בעולם הסלולר, גם פה מערכת האנדרואיד תעבור מבחינת נתח השוק שלה את זה של אפל (מבחינת כמות)
  התשובה לזה היא פשוטה, אנדרואיד נמצא על כל טאבלט – בין אם הוא עולה 80$ או בין אם הוא עולה 900$ מפני שגוגל מכוונת לכל פלחי השוק.
  חשוב שתבינו שאין לאפל מענה בקטגוריות הזולות במיוחד, ואני אישית לא חושב שהיא מעוניינת וצריכה להוציא מכשיר שכזה.
  כעת לאחר שדיברנו על כמויות, בואו נדבר על רווחים. גדולתה של אפל עם האייפד היא בזה שכשהיא השיקה את המוצר, היא השיקה אותה במחיר כלכך נמוך יחסית, שהיא גרמה למתחרותיה להפסיד כסף בפועל במידה וימכרו במחיר נמוך יותר. (הרווח על האייפד הוא בין הנמוכים בין כל מוצרי אפל)
  מה שנשאר ליצרניות האחרות לעשות זה רק למכור את המכשיר במחיר מסובסד (ראו ערך נקסוס 7/10) על מנת לחשוף את הציבור למערכת ההפעלה ולהרוויח כסף מעמלות תיווך מפרסומות.

  גם בנתח שוק של 15%-20% אפל יכולה לשגשג והיא תרגיש בנוח. אחרי הכל. היא מכוונת לשוק מאוד ספציפי. (באופן יחסי לשאר המתחרים)

  עכשיו בנוגע לאיכות האפליקציות. כבר נמאס לי שאנשים רואים מה שנוח להם. חברים, לי יש נייד מבוסס אנדרואיד, ואייפד 2. לא נגעתי מעולם באף טאבלט שהשתווה מבחינת איכות האפליקציות וחוויית השימוש למכשיר הזה (כן, כולל הנקסוס 10)
  הגוגל פליי מלא ג'אנק ועל מנת "להשתוות" לכמות האפליקציות שיש לאפל להציע, גוגל פשוט מותחת אפליקציות סמארטפון על כל המסך ובעצם מגדירה אותה "אפליקצית טאבלט". ברור לכולנו שזוהי שטות וחוויית שימוש לקויה. אבל כיוון שמשתמשי אנדרואיד לרוב לא מוכיחים את עצמם כצרכנים שעומדים על שלהם מבחינת חוויית שימוש, הטריק הזה ממשיך וממשיך.

  לאפל ישנם מעל 800000 אפלקציות באפסטור. לעומת זאת "רק" מעל 300000 שמיועדות לאייפד. מדוע?
  מפני שאפל מתעקשת שמפתחים יתאימו את האפליקציות שלהם לגודל המסך שיתאים ספציפית לאייפד, שינצל את גודל המסך שלו וממש יעצבו מחדש את האפליקציה על מנת שתיווצר חוויית שימוש מעולה.

  לסיכום, נתח השוק של אפל ירד, הם כבר גרפו את הרווחים שלהם. אך היא עדיין תשגשג. וגם אנרואיד תשגשג. ולכולם יהיה סבבה. 😉

 • Avi

  צריך לקחת בחשבון שיש הרבה tv stick שגם מריץ אנדרואיד שזה טאבלט בפני עצמו.

 • חסוי

  הכי טוב אייפד !

 • android

  אנדרואיד יותר טוב מאפל יש להם אפליקציות פרוצות לעומת האייפון שהכול עולה כסף וצריך לפרוץ כדי להוריד בחינם באנדרואיד הכול חופשי

  • בולי

   זה הטיעון הכי טוב ששמעתי. אני מניח שאין לך כרטיס אשראי ורק להורים אבל זה לא סיבה לגנוב.

 • בולי

  אני לא חושב שאפשר לעצור את אפל כלכך בקלות בשוק הטאבלטים כי יש לה יתרון עצום באפליקציות ותוכן. האייפד היום זה בחירה מעולה לכל מי שרוצה טאבלט אפילו אם יש לו אנדרואיד כנייד.

  • יוני כץ

   עוד פעם נתחיל?

   לאפל כבר אין יתרון עצום באפליקציות דווקא לאנדרואיד יש יתרון עצום באפליקציות……..

   :/

   • בולי

    ממש לא. יש לי המון חברים עם טלפון אנדרואיד אבל בטאבלט הם משתמשים באייפד. למה ? כי האפליקציות סתם מתוחות באפליקציות לטאבלטים באנדרואיד וזה לא אותה חוויה.

    אייפד תומך היום ב 2 רזולוציות, של האייפד מיני ואייפד 2 ושל אייפד 3 ואייפד 4 ויש מבחר עצום. באנדרואיד זה לא ככה.

   • חסוי

    אעלק לאנדרואיד יש יתרון זה די מצחיק רוב מה שיש בפליי סטור זיופים ושטויות ששמים ויש עוד בפליי סטור בגלל הלאנצרים

  • חסוי

   צודק ועוד

  • לומד ראיית חשבון

   אני מסכים אתך ש "אי אפשר לעצור את אפל כל כך בקלות…".
   הבעייה היא שאת המשך המשפט אנו רואים באופן שונה.
   אני – שבניגוד לך מסתמך על עובדות ומספרים – אומר:
   "אי אפשר לעצור את הנפילה הדרמטית של אפל בשוק הטאבלטים"!

   לפני שאתה מתנפל עלי בחרבות ובשאגות, קרא את המספרים שחברת IDC פירסמה אתמול:
   במהלך הרבעון הראשון של 2013 נמכרו 49.2 מיליון טאבלטים.
   במקום הראשון – 56.5% אנדרואיד.
   במקום השני – 39.6% אפל iOS.
   במקום השלישי – 1.8% מיקרוסופט חלונות.
   להלן 5 היצרנים במקומות הראשונים:
   אפל – 39.6%
   סמסונג – 17.2%
   אסוס – 5.5%
   אמזון – 3.7%
   מיקרוסופט – 1.8%
   http://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS24093213

   • בולי

    להסתכל על השוק באחוזים שהתפיסה שונה זה לא נכון לדעתי. שום טאבלט אנדרואיד לא מגיע לקרסוליים של האייפד. אולי אמזון ואסוס מוכרות כי יש להם טאבלטים זולים וסמסונג נהנית מהמותג כי הטאבלטים שלה הכי גרועים שיצא לי להתעסק איתם (הכל היה פשוט תקוע).

    אני לא חושב שהמפתחים או חברות עסקיות מאמינים בפלטפורמת האנדרואיד בטאבלטים כמו שהם מאמינים בפלאפונים שלהם. זאת בעיה שגוגל עדיין לא הצליחה לפתור

    • לומד ראיית חשבון

     אני מסכים אתך ב100% בכל דבריך בקשר לאיכויות. כדי להדגי זאת אני מודיע שגם אם אפל היתה מגיעה לנתח שוק של 5% בטאבלטים הייתי בוחר להשתמש באייפד.
     הבאתי את המספרים כדי לתת לך להבין את המצב החדש (העגום לדעת שנינו) שבו אנדוראיד עקף כבר (בניגוד לכותרת) את אפל גם במספרי המכירות של טאבלטים.