כמו שעון, גוגל חושפת אחת לרבעון את נתוני תפוצת מערכת האנדרואיד בעולם. מה השתנה מהדו”ח הקודם? תחילה אנו רואים גדילה משמעותית לגרסת ה-ICS, שהכפילה את נתח השוק שלה עם 27.5%. גם גרסת Jelly Bean שהושקה לפני מספר חודשים גדלה בקצב סביר עם 6.7 אחוז מסך המכשירים בעולם. אולם נראה כי “הבעיה” המרכזית היא דווקא גרסת Gingerbread. גרסה זו נמצאת הרבה מעל כולם והיא חולשת למעלה מ-50 אחוזים מסך מכשירי האנדרואיד בעולם, ואם נשווה את הנתון למספרים שקיבלנו לפני שנה נגלה כי הוא כמעט ולא השתנה. דבר זה מעיד על הבעייתיות באופן הפצת עדכון גרסאות האנדרואיד, דבר שגוגל חייבת לעבוד עליו יותר עם היצרניות.

שאר הנתונים מעידים כי גרסאות הישנות בצניחה עד כדי העלמות מהשוק, ורק גרסת Froyo עדיין מצליחה לעבור קצת מעבר ל-10 אחוז. אם נעריך לעבר הדו”ח הבא שיוצג בסוף השנה, גרסת ה-ICS תגדל ככל הנראה בצורה משמעותית יותר, זאת בזכות העובדה כי היא משמשת כגרסה אחת גם לטאבלטים וגם לסמארטפונים, ואת זה רואים כבר היום בהעלמות של גרסת ה-Honeycomb העומדת על כ-1.6 אחוז מכלל המכשירים.

את הנתונים גוגל אוספת בהסתמך ממשתמשים אשר נכנסו לחנות הגוגל פליי בתקופה של השבועיים האחרונים לפני הכנת הדו”ח.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.