זה לקח לא מעט זמן, אבל זה קרה: גרסת האנדרואיד 5 'לוליפופ' שהושקה לפני כשנה וחצי, הצליחה סוף סוף לתפוס את הבכורה ולהשתלט על חלק נכבד ממכשירי האנדרואיד בעולם. לפי הדוח החודשי של תפוצת גרסאות האנדרואיד מבין מכשירים השונים, גרסת לוליפופ (5.0, 5.1) אחראית על 36.1% מהשוק, זאת בהשוואה ל-34.1% בחודש הקודם.

גרסת קיקט (4.4) שעמדה בחודש שעבר על 35.5%, ירדה ל-34.3% מהשוק, ירידה אמנם קלה בלבד אך סביר כי זו תלך ותרד באופן מהיר יותר, כמו גם הגרסאות הקודמות – ג’לי בין עם 22.3%, Ice Cream Sandwich עם 2.3%, ג’ינגרברד 2.6% ופרויו שמסרבת למות עם 0.1%.

android distribution chart Mer 2016

אבל אי אפשר לדבר על גרסאות האנדרואיד בלי לציין את מרשמלו (Marshmallow) האחרונה, שעדיין היא נמצאת בתחתית עם 2.3% מהמכשירים בלבד, אבל זו גדילה של מעל 100 אחוז בהשוואה לחודש קודם אז עמדה על 1.2%. כן אפשר לצפות כי גרסה זו תגדל בקצב גבוה יותר עם שחרור העדכונים למכשירי Galaxy S6 ו-Note 5 ותחילת המכירות של המכשירים החדשים שראינו בחודש שעבר בברצלונה.

 • RuR

  צריך לקחת בחשבון שאלה שבאמת אכפת להם מהעדכונים קונים מכשיר עם עדכונים טובים או צורבים רומים. לרוב האנשים זה בכלל לא מפריע.

 • עזרא

  כי עד שיצרניות מואילות בטובן לעדכן את המכשירים שלהם כבר מספיקות להגיע לעולם עוד 2 גרסאות חדשות. חייבים להתעורר שם בגוגל ולמצוא פתרון לזה זה ממש מרגיז שצריך להתחנן לעידכונים

  • RuR

   גוגל לא יכולים למצוא פיתרון לזה, חוץ מלהפוך את אנדרואיד למערכת הפעלה סגורה כמו ווינדוס פון, שזה נוגד את המהות של אנדרואיד.

 • בורה אברמוב

  צריך לעשות את זה העוגה הזאת לכל יצרנית בנפרד ונקסוסים בנפרד

 • idanbiton

  התכוונתם galaxy s7 וlg 5 לא נוט 5 שיצא ממזמן יחסית

 • Coverptech

  עלוב ועצוב. וN כבר מעבר לפינה.